شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اعلانات

- توجه: بخش لینک سازی و بخش کاملا آزاد ایجاد شد تا کاربران برای لینک سازی مطالب و موضوعات مرتبط با سایت خودشون رو با بقیه و موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند توجه کنید اگر کاربری روزانه بالای 5 مطلب و لینک ارسال نمایید اکانت کاربری مسدود خواهد شد.

- توجه: دوستان لطفا سوالات خود را از طریق شماره تماس موجود در سایت اعلام نکنید با پیامک یا تلگرام و... این شماره برای تماس های ضروری مشتریان فروشگاه قرار گرفته است.

- قابل توجه کاربران: سوالات خود را از طریق پیام خصوصی ارسال ننمایید و فقط از طریق انجمن پیگیر باشید به سوالاتی که از طریق پیام خصوصی ارسال شود به هیچ عنوان جواب داده نخواهد شد.

تبلیغات
ads
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش فارسی سازی
لطفا آموزش فارسی سازی قالب رو بگذارید تا خودمون قالبها رو فارسی کنیم.Heart
  پاسخ
تبلیغات
ads
آموزش فارسی سازی کامل را فردا یا پس فردا قرار میدم تا همه دوستان بتونند راحت فارسی سازی کنند
  پاسخ
 سپاس شده توسط silver21 ، number-one
بسیار لطف می کنید

اگر فرصت باشه من یکی از قالبهای رایگان رو در حد توان فارسی و در اختیار قرار می ذارم
  پاسخ
دم عیدی سرم خیلی شلوغ شد وقت نکردم آموزش بزارم بعد عید سورپرایز های توپی دارم + آموزش فارسی سازی
number-one جان اگه بتونی فارسی سازی کنی که خیلی عالی میشه بقیه مشکلاتش رو هم راهنمایی میکنم برطرف کنین
  پاسخ
 سپاس شده توسط number-one
تبلیغات
ads
سلام
لطفا آموزش فارسی سازی قالبها رو هم قرار بدید اینطوری کاربران کمک خیلی زیادی در ارائه قالبها می تونن بکنن

پاسخ
آموزشو که نذاشتید / یه سوال : چرا تم هایی که نصب میشه بجای اینکه زبان رو از فولدر خودش بخونه میره از پوشه oc-content\languages میخونه ؟
دستکاری شده ؟ باید از پوشه زبان موجود در فولدر خودش بخونه که اینطور نیست .
و اینکه کد فراخوانی فولدر زبان در کجا قرار گرفته؟ میخوام تغییر بدم از فولدر زبان خود تم ترجمه انجام بشه .
  پاسخ
وای میگما یه چیزی یادم رفته اون روز داشتم آموزشش رو مینوشتم یه دفعه اینترنتم قطع شد ناقص توی قسمت پیشنویس ها ذخیره شده
تکمیلش میکنم منتشر میکنم اونو خیلی ساده اس
ترجمه اش که سخت نیست پوشه زبانش رو درست میکنی خودش اتوماتیک فراخوانی میکنه زمانی از پیشفرض استفاده میکنه که داخل فایلهای قالب مثلا به جای اسم قالب نصب شده اسم دیگه ای باشه مثلا قالب bender
کد php:
<?php _e('Edit item''bender'); ?>
مثلا در کد بالا به جای bender اسم پوشه قالبی رو که نصب کردین رو بزارین
  پاسخ
 سپاس شده توسط silver21
تبلیغات
ads
کد:
<?php _e('Edit item', 'bender'); ?>

1- دقیق متوجه نشدم ؛ الان این کد بالا کجا قرار داره
2- و اینکه اصلا مورد بالا به کنار معمولا در فارسی سازی قالب از نرم افزاری مثل poedit استفاده میشه که البته نمیدونم چرا نسخه جدیدش که رو سایتش هست بدرستی کار نکرد ، به هر حال نسخه قبلیشو دارم ، تنظیماتشو انجام دادم و در پوشه زبان موجود در خود قالب fa-IR هم قرار دادم و مقادیری هم که قابل ویرایش هست از طریق e_ و __  لود کردم در poedit تعدادی کلمات و جمله رو فارسی کردم ، حالا برای اینکه بگم قالب، فایل ترجمه fa_IR موجود در فولدر زبان خودش رو لود کنه چه کدی رو کجا باید بذارم؟ به هر حال باید کدی توی هدر یا فانکشن و ... قرار داد
  پاسخ
- پیدا کردم ؛ جالب اینکه نیاز به فراخوانی نداشت ؛ چطور خودکار میفهمه که الان باید بره زبان فارسی رو از پوشه زبان موجود در فولدر خودش پیدا کنه !؟
- و اما مشکل اینجا بود : داخل فایلها مواردی که :

کد:
_e('

داشت رو نگاه کردم و متوجه شدم اسم قالب چیز دیگه ای هست ، مثلا در مورد بالا گفته شد bender ، اسم قالب من modern بود ، ترجمه میکردم اما جواب نمیداد چون فولدر قالبو اسمشو تغییر داده بودن و برای دانلود گذاشته بود ، اسم فولدرو تغییر دادم و گذاشتم modern و درست شد. ضمنا بهتره اسم فایل ترجمه شده رو زمان ذخیره در poedit به نام theme.po بذارید
  پاسخ
 سپاس شده توسط morteza
سلام . برای فارسی سازی باید html بلد باشید دوستان . کار زیاد سختی هم نیست و برای کسانی هم که تا حالا این کار رو نکردند مثل این هست که یک کوه را جابجا کنند . بنده چندین قالب وردپرس ترجمه و راستچین کردم قبلا هم با اوس کلاس کار کردم ولی به خاطر سئوی ضعیفش راه کردمش. قالبهای زیاد دایرکتوری و آگهی برای وردپرس هم فارسی و راستچین کردم . حالا اگه کسی برای فارسی کردم قالب سوالی داشت بنده میتونم جواب بدم
  پاسخ
تبلیغات
ads

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  انگلیسی شدن قالب فارسی بعد از بروزرسانی jahromy 3 380 ۱۳۹۵-۰۴-۰۴، ۱۱:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: morteza
  پوسته کاملا فارسی و اصلاح شده bender black iusce 3 2,311 ۱۳۹۳-۰۶-۰۴، ۰۲:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: iusce

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تبلیغات
ads