شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اعلانات

- توجه: بخش لینک سازی و بخش کاملا آزاد ایجاد شد تا کاربران برای لینک سازی مطالب و موضوعات مرتبط با سایت خودشون رو با بقیه و موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند توجه کنید اگر کاربری روزانه بالای 5 مطلب و لینک ارسال نمایید اکانت کاربری مسدود خواهد شد.

- توجه: دوستان لطفا سوالات خود را از طریق شماره تماس موجود در سایت اعلام نکنید با پیامک یا تلگرام و... این شماره برای تماس های ضروری مشتریان فروشگاه قرار گرفته است.

- قابل توجه کاربران: سوالات خود را از طریق پیام خصوصی ارسال ننمایید و فقط از طریق انجمن پیگیر باشید به سوالاتی که از طریق پیام خصوصی ارسال شود به هیچ عنوان جواب داده نخواهد شد.


تبلیغات
ads
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
جنبش های هنری بزرگ که الهام بخش طراحی وب مدرن هستند
#1
جنبش های هنری بزرگ که الهام بخش طراحی وب مدرن هستند
ترندها و ایده ها
 

[تصویر: %D8%AC%D9%86%D8%A8%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB...%D8%AF.jpg]

ما در مورد جنبش های محبوب هنر از قرن بیستم صحبت می کنیم که به شکل گیری هنر، طراحی و، البته زیبایی، کمک کرده اند. 
جنبش هنر پاپ در دهه 1950 در انگلستان آغاز شد و زیبایی شناسی آن شامل انزوای موضوع یا ترکیب آن با سایر عناصر برای تفکر است.

resim
هنر پاپ بیشتر  به جای مفهاهیم زیباشناختی عادی و متداول  به وضوح ساده است و به عامیانه بودن تاکید دارد، هنر پاپ از آیتم هایی تولید شده که در فرهنگ عامه کاربرد دارد. 


هنر پاپ نفوذ خود را از دادائیسم و اصطلاح گرایی خلاصه می کند. هنر پاپ از عواملی مثل کیتچی، چیزهای روزمره و عادی استفاده می کند برعکس  هنرهای زیبای کلاسیک. 
این جنبش هنری پس از پایان جنگ جهانی دوم آغاز شد . هنر پاپ تحت تأثیر فرهنگ مردمی (به ویژه فرهنگ آمریکایی) از تبلیغات، کتاب های کمیک و اشیاء روزمره ناشات می گیرد. 


به عنوان مثال، یک اثر بسیار محبوب اندی وارهول از  یک تکه هویچ داخل سوپ استفاده می کند. پس از جنگ، مردم متوجه شدند که زندگی کوتاه و شکننده است. مردم می خواستند از زندگی لذت ببرند، پس شروع به   تحسین  خود کردند . جامعه به طور کلی بیشتر مادی گرا شد و بر هنر تأثیر گذاشت. 
مردم از زندگی جدی  فاصله گرفتند ، بنابراین طنز عنصر اصلی این هنر شد. 
با ظهور تکنولوژی، هنر پاپ در دهه 50، یک محیط جدید برای بازی داشت. هنرمندان در    این دوره ابزار جدید و تکنیک های رندر سازی داشتند. 


البته، اندی وارهول یکی از محبوب ترین هنرمندان جنبش  است. او سعی کرد هنر پاپ را به سطح دیگری، از یک جنبش صرفا هنری به شیوه زندگی تبدیل کند. دیگر هنرمندان برجسته این جنبش شامل تام وسلمن و روی لیختن اشتاین هستند. 


وب سایت ایده های رنگارنگ، مدرن و پاپ با الهام از عناصر رایج عاشقانه: قلب، بال های کوپید، کمان و فلش، ایکس و... طراحی شده است
[تصویر: 0.jpg]


سایت و آثار جنبش هنر پاپ 


[تصویر: 1.jpg]
جنبش هنر سوررئالیستی

جنبش هنر سوررئالیست در اوایل قرن بیستم توسعه یافت، نوعی از هنرهای تجسمی است که پس از جنبش اولیه داادیسم رشد کرد. این جنبش هنری بین جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم شکوفا شد. پس از  جنگ در اوج انقلاب صنعتی  رشد کرد. 

resim
سورئالیسم، به لحاظ زیبایی شناختی، هنری است که عقل گرایی را از بین می برد، اما بر بیان مثبت بیشتر تأکید دارد. سورئالیسم یک وسیله ترکیبی از حوزه های آگاهانه و ناخودآگاه تجربه انسان، رویاها و فانتزی  در واقعیت است، ایجاد یک تجربه کاملا روحانی. 
 اکثر هنرمندان، سورئالیسم را به عنوان یک جنبش فلسفی و استفاده ابزاری از هنر  می بینند. جنبش هنر سوررئالیستی بیشتر فلسفه و نظریه هایش از سیگموند فروید  می گیرد. بر این باور است که ناخودآگاه، کلید مشکلات اجتماعی دنیای واقعی را دارد. 


جنبش هنر سوررئالیسم اغلب یک عنصر تعادلی و ترکیب تصادفی از اشیاء غیر منتظره را نشان داد. جنبش هنری سوررئالیسم جستجو برای بیان ناخودآگاه را برای، متفکران بزرگ، فیلسوفان و هنرمندان  به ارمغان آورد. البته این جنبش هنری پیشین جنبش هنری روانکاوی با الهام از توهم است. 


هنرمند برجسته در جنبش هنر سوررئالیسم، مکس ارنست، یکی از پیشگامان جشنواره هنر سوررئالیست است؛ و بهترین سورئالیستی در تمام دوران، سالوادور دالی.


وب سایت Agote یک چشم انداز رویا با بافت خامه ای و رنگ های زیبا است. 


[تصویر: 2.jpg]
جنبش هنر De Stijl

De Stijl یک سبک هلندی است  . اینجنبش هنری همچنین به نام Neoplasticism نامیده می شود، که در سال 1917 در هلند تاسیس شد. Theo Van Doesburg مفهوم «د Stijl»،  را  در مجله ای منتشر کرد. تمام نظریه های جنبش هنری را منتشر کرد. همراه با وان ایسبرگ، سایر اعضای اصلی گروه شامل پیت موندریان، بارت ونارد لک در خلق جنبش نقش داشتند. 


هدف اصلی جنبش دتیلل، ایجاد یک ایده آرمانی از هماهنگی و نظم است. 


برای این، آنها از هنر انتزاعی خالص خود استفاده کردند و کار خود را به شکل و رنگ اصلی ضرورت میدادند. از این جهت، هنرمندان De Stijl تنها از خطوط افقی و عمودی، اشکال مربع و مستطیل استفاده کردند، به علاوه رنگ های اصلی رنگ سیاه، سفید و  قرمز، زرد و آبی بود. این جنبش هنری به شدت بر اساس شبکه است.


جنبش هنر De Stijl یک شکل هنری بسیار متفاوت آن زمان است و تأثیرات آن بر همه چیز از بوم تا معماری، مبلمان و حتی مد مشهود است. هنر  De Stijl بعدها راه را برای جنبش هنر آلمان Bauhaus باز کرد. 


برده Pixel بر روی طراحی مبتنی بر شبکه De Stijl تاکید دارد.


[تصویر: 3.jpg]


یک وبسایت بزرگ دیگر که به صورت خلاقانه از سیستم مبتنی بر شبکه De Stijl استفاده می کند، تنها از رنگ های خاکستری و رنگ زرد استفاده می کند. 


[تصویر: 4.jpg]
جنبش هنر مینیمالیستی

جنبش هنری مینیمالیست، همچنین به عنوان هنر ABC یا هنر لیبرالیست شناخته می شود؛ بر سادگی شدید، حذف همه عناصر غیر ضروری  را ترجیح می دهد. این جنبش هنری در دهه 1960 در نیویورک، ایالات متحده آغاز شد. 


مینیمالیسم در مورد کاهش و سادگی است. ایده این جنبش زمانی آغاز شد که هنرمند Kasimir Malevich یک اثر هنری از یک مربع سیاه در یک زمینه سفید ایجاد کرد. 
جنبش هنری با فرمهای ساده و هندسی در یک سطح صاف مشخص شروع شد. آنها اغلب دو بعدی هستند، با اشکال و خطوط دقیق. 


هنر مینیمالیسم و هنر پاپ در واقع به عنوان جنبش های هنری پیش از هنر مدرن مطرح می شود. 


Omnia  یک نمونه طراحی وب مینیمال را معرفی می نماید. شما نیاز به رنگ، عناصر و متن زیادی ندارید تا بازدید کنندگان وب خود را جذب و علاقه مند نگه دارید.


[تصویر: 5.jpg]


وب سایت Fellswoop پاک و ساده است. پیام قوی است: وضوح، استراتژی و طراحی را برای بهبود تجربه کاربری فراهم می کنند. 


[تصویر: 6.jpg]
مقالات مرتبط

افزایش محبوبیت مینیمالیسم در طراحی وب

بررسی طرح های کارتی در طراحی وب

بررسی راهنمای استایل UI Style guides برندهای معروف
  پاسخ
تبلیغات
ads


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دوره های گروهی آیلتس ایران اروپا iraneurope01 0 5 1 ساعت پیش
آخرین ارسال: iraneurope01
  مزایای تاکسی های فرودگاه امام چیست ؟ taxi1 0 10 ۱۴۰۰-۰۴-۲۵، ۰۸:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taxi1
  آموزش دکمه های شستشوی لباسشویی سامسونگ rahado 0 4 ۱۴۰۰-۰۴-۲۲، ۰۲:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: rahado
  چرا طراحی فروشگاه اینترنتی برای مشاغل مختلف ضروری است؟ sida 1 10 ۱۴۰۰-۰۴-۲۱، ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: shinaweb
  چه اشخاصی مشمول پلمپ دفاتر تجاری هستند؟ comreg 0 7 ۱۴۰۰-۰۴-۲۰، ۰۴:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: comreg
  علائم سرطان کلورکتال یا روده بزرگ nyusha 0 9 ۱۴۰۰-۰۴-۲۰، ۱۰:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: nyusha
  علت لرزش های شدید لباسشویی rahado 0 8 ۱۴۰۰-۰۴-۱۷، ۰۳:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rahado
  اجرای کف سازی سوله های صنعتی frhadjml 0 8 ۱۴۰۰-۰۴-۱۶، ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: frhadjml
  پیمانکاری سقف های وافل sinamoredi12 0 10 ۱۴۰۰-۰۴-۱۵، ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: sinamoredi12
  راهنمای خرید هدفون بی سیم و معرفی بهترین هدفون های بلوتوثی rezahaghi321 0 19 ۱۴۰۰-۰۴-۱۴، ۰۹:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: rezahaghi321

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تبلیغات
ads