شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اعلانات

- توجه: بخش لینک سازی و بخش کاملا آزاد ایجاد شد تا کاربران برای لینک سازی مطالب و موضوعات مرتبط با سایت خودشون رو با بقیه و موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند توجه کنید اگر کاربری روزانه بالای 5 مطلب و لینک ارسال نمایید اکانت کاربری مسدود خواهد شد.

- توجه: دوستان لطفا سوالات خود را از طریق شماره تماس موجود در سایت اعلام نکنید با پیامک یا تلگرام و... این شماره برای تماس های ضروری مشتریان فروشگاه قرار گرفته است.

- قابل توجه کاربران: سوالات خود را از طریق پیام خصوصی ارسال ننمایید و فقط از طریق انجمن پیگیر باشید به سوالاتی که از طریق پیام خصوصی ارسال شود به هیچ عنوان جواب داده نخواهد شد.


تبلیغات
ads
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
خدمات پرستاری و نگهداری
#1
پرستاری و نگهداری از کودک در منزل ، نگهداری از سالمند در منزل
 
خدمات پرستاری شامل پرستار کودک برای نگهداری از کودک در منزل و همچنین پرستار سالمند جهت نگهداری از سالمند است.
 
پرستار کودک برای نگهداری از کودک در منزل
اهمیت رفتار پرستار کودک و چگونگی همراه شدن او با کودک شما و آشنایی و تجارب او با نگهداری از کودک در منزل موجب می شود تا کودک شما در شرایط مناسبی در خانه نگهداری شود.
پرستار کودک علاوه بر مراقبت کودک، تاثیر زیادی بر رفتار و آموزش کودک دارد. پرستار کودکمی تواند با بازی های مناسبی موجب رشد فکری کودک شود و او را در مسیر درست فکری رو به جلو حرکت دهد و نقش مکمل مربی مهد را در منزل ایفا کند.
همچنین اختلاف سنی بین کودک و پرستار برای نوع نگهداری در منزل بسیار مهم هست و تعیین کننده شکل روابط و کیفیت نگهداری کودک در منزل است.
مثلا پرستاران با سن بیشتر مناسب نگهداری کودکان خردسال هستند و پرستاران جوان تر مناسب کودکان بالای ده سال هستند.
[تصویر: babysitter-1.jpg]
پرستار سالمند و نگهداری از سالمند در منزل
اهمیت رفتار پرستار سالمند و چگونگی نگهداری از سالمند در منزل و تجارب او موجب می شود تا سالمند گرامی بتواند در شرایط خوب با آرامش در محل سکونت سالمند نگهداری شود.
مراقبت سالمند برای پرستار منزل هر چقدر هم که سخت باشد، اولویت کار قرار می گیرد.
سالمندان ممکن است خلق و خویی تند داشته باشند و این پرستار سالمند است که با رفتار خوب و تجربه کافی در مورد نگهداری از سالمند در منزل، به بهترین شکل ممکن از سالمن عزیز نگهداری کند.
انتخاب پرستار جزو بخشهای مهم مراقبتی سالمند در منزل است. پرستار سالمند باید توانایی ارتباط برقرار کردن با والدین شما و همچنین توانایی انجام امور شخصی آنها را داشته باشد.
[تصویر: resp-main.jpg]
خدمات پرستاری این مرکز جایگزین مناسبی برای درمان در بیمارستان است. بسیاری از خدماتی که در بیمارستان ارائه می گردد، در محل سکونت هم قابل انجام است، درمان در منزل با اعزام پزشک، پرستار، ماما، بهیار و کمک بهیار و  … به منازل این امکان را به بیمار می دهد که در محیطی راحت تر، کم هزینه تر و به دور از عفونت های بیمارستانی بهبود یابد. بدیهی ست در این شرایط بیماران ، از حضور افراد خانواده در منزل و حمایت عاطفی و مراقبت دلسوزانه آنها نیز بهره برده که روند بهبودی را سرعت می بخشد.
همچنین کارشناسان این مرکز ، خانواده را آموزش می دهد تا نقش فعالتری در درمان بیمار و پرستار کودک و نگهداری از کودک در منزل ایفا کند.
سپید گستر به صورت شبانه روزی و با زبده ترین پرستاران کودک و سالمند و بهیاران در بخش های زیر آماده ارائه خدمات است:
 • پرستار ویژه ICU و CCU (کارشناس ارشد پرستاری)
 • پرستار ویژه نوزاد (کارشناس ارشد پرستاری)
 • کارشناس پرستاری
 • بهیار
 • کمک بهیار
 • گفتار درمان
 • فیزیوتراپ
 • کارشناس زخم (بستر و سوختگی)
 • پرستار ویژه نگهداری از سالمند در منزل
 • پرستار ویژه نگهداری از کودک در منزل
 • پرستار کودک
 • پرستار سالمند
  پاسخ
تبلیغات
ads
#2
وظایف پرستار سالمند چیست؟

سالمندان گروه خاصی از افراد جامعه هستند که مانند سایر اقشار جامعه نیازهای مختص سن خود را دارند و مراقبت از این افراد نیازمند شناخت و تخصص بالاست. در کشور ما، جمعیت سالمند روز به روز افزایش می یابد و به همین دلیل نیازهای مراقبتی، رفاهی و اجتماعی آنها باید مورد توجه قرار گیرد. امروزه با صنعتی شدن جامعه سنتی ما و مشغله فراوان و بیشتر شدن دغدغه کاری، مراقبت از سالمند برای اعضای خانواده میسر نیست و آنها به تنهایی نمی توانند از سالمند خود نگهداری کنند. در نتیجه خدماتی در جامعه تحت عنوان خدمات پرستار سالمند شکل گرفته است. پرستار سالمند فردی است که با ویژگی های مربوط به این دوران و روحیات و ویژگی های آنها کاملا آشناست و به صورت علمی آموزش دیده است. به دلیل تجربه زیاد و تسلط بالای این پرستاران به وظایف، خانواده ها به راحتی می توانند به آنها اطمینان کنند و سالمندان خود را به آنها بسپارند. مهم ترین وظایف پرستاران افراد میانسال را می توان در پنج گروه خلاصه کرد:
وظایف مربوط به بهداشت سالمند

سالمندان اغلب برای استحمام و رفتن به سرویس بهداشتی به همراه نیاز دارند. چه این افراد به صورت پیاده و چه به همراه واکر و یا ویلچر باشند، پرستاران، با این عزیزان همراه هستند و به آنها کمک می کنند. اگر سالمند در حمام توانایی نشستن ندارد باید روی یک نشیمنگاه نرم خوابانده و شسته شود. در صورتی که بر روی بدن خود زخم دارد باید با مشورت پزشک شستشوی او انجام گیرد. گاهی نیز سالمند بسیار ناتوان است و از پوشک های بهداشتی استفاده می کند. در این صورت پرستار باید به موقع آن را تعویض نماید تا شخص دچار مشکل نشود. مسواک زدن آرام دندان ها، شانه زدن موها، کوتاه کردن ناخن ها نیز از جمله وظایف پرستاران است. یکی دیگر از نکات مهم بهداشتی که باید رعایت شود کوتاه کردن موهای زاید بدن است. بلند شدن و زیاد شدن موهای زاید بدن باعث عرق سوز شدن و زخم شدن بدن می شود.
وظایف مربوط به سلامتی جسمی

با بیشتر شدن سن، فرد دچار انواع مشکلات قلبی عروقی، تنفسی، حرکتی، بینایی و شنوایی می شود. با یک جا نشینی و عدم تحرک فرد، این مشکلات به تدریج بیشتر و بیشتر می شوند. بنابراین در وهله اول باید پرستار در صورت امکان، فرد میانسال را به تحرک و ورزش ترغیب کند. خصوصا اغلب بیماری های تنفسی در میانسالان منشا بی تحرکی دارد. زیرا در اثر نداشتن تحرک، مایعات در شش ها انباشته شده و به بیماری ذات الریه دامن می زند. مهم ترین وظیفه پرستار در این بخش، دادن داروها به فرد بر اساس برنامه و تجویز پزشک است. اگر فرد میانسال زمین گیر است، پرستار باید کاملا مراقب ابتلای او به زخم بستر باشد. پوست بیمار را دائم چک کند و در صورت دیدن لکه های آبی، بنفش و قرمز به پزشک اطلاع دهد. یک پرستار حرفه ای این نکته را می داند که باید پوزیشن بیمار زمین گیر را هر دو ساعت یک بار عوض کند. همچنین بهتر است برای بهبود زخم بستر این افراد از تشک های مواج استفاده شود. در این تشک­ها، به دلیل جریان داشتن هوا در زیر بیمار زخم­ها سریعتر بهبود می یابند.
وظایف مربوط به سلامت روحی روانی

بهترین راه برای شاداب نگهداشتن افراد میانسال ورزش است. البته منظور از ورزش، فعالیت های سنگین و طولانی مدت نیست. بلکه پیاده روی و قدم زدن در پارک و یا حتی منزل بهترین ورزش برای آنهاست. این نوع فعالیت پیامدهای جسمی و روانی ناشی از کهولت سن را به شدت کاهش می دهد. در واقع با پیاده روی، ضربان قلب افزایش یافته و خون رسانی به مغز و سایر اندام ها بیشتر می شود. در نتیجه تحلیل اندام ها و سلول های مغزی کندتر می گردد و عضلات و استخوان ها تقویت می شوند. بعلاوه افسردگی در این افراد بسیار کمتر از سایرین است. به همین دلیل پرستاران وظیفه دارد فرد میانسال را برای ورزش ترغیب و تشویق کند و خود نیز با او همراه شود. حتی در افرادی که ناتوان از راه رفتن هستند یک گردش کوتاه با ویلچر می تواند تاثیر زیادی در روحیه انها داشته باشد. به عبارتی پرستار باید از عوارض بی حرکتی جلوگیری کند. پرستار باید با هم صحبتی و همنشینی بخشی از نیازهای عاطفی سالمند را برطرف کند. یکی از مهم ترین اختلال روانپزشکی که ممکن است در این قشر دیده شود، افسردگی است. این اختلال بیشتر در میانسالانی که تنها زندگی می کنند . ارتباط زیادی با فرزندان خود ندارند دیده می شود. مهم ترین دلیل این اختلال افزایش سن و مرگ دوستان و اطرافیان، تنهایی، از دست دادن سلامت جسمانی و کمتر شدن حضورشان در جامعه می باشد. پرستار با تشویق کردن او به داشتن تفریحات مناسب مانند خواندن کتاب و روزنامه، هم نشینی با دوستان و آشنایان، گوش دادن موسیقی و قدم زدن و … می تواند از افسرده شدنش تا حدی جلوگیری کند.
وظایف مربوط به تغذیه

پرستار وظیفه آماده کردن و خوراندن غذا به میانسال را دارد. غذای آماده شده باید مناسب سن انها باشد. در صورتی که فرد بیماری خاصی دارد، باید این بیماری در تهیه غذا در نظر گرفته شود. پرستار باید تا حد امکان از مواد غذایی تازه استفاده کند و در برنامه غذایی حتما میوه و سبزی را بگنجاند. از آب خصوصاً در فصول گرم به میزان کافی استفاده کند. همچنین پرستار موظف است حجم مناسبی (نه کم و نه زیاد) برای غذای فرد میانسال در نظر بگیرد.
وظایف مربوط به امور منزل

در صورت پیشنهاد فرزندان فرد میانسال، پرستار باید امور منزل را نیز به شکل مناسب انجام دهد. کارهایی از قبیل تمیز کردن، شستن ظروف و … . این بخش از کار به صورت توافقی بین کارفرما و پرستار صورت میگیرد.

در صورتی که در خانواده خود شخص میانسالی دارید و نگران مشکلات خاص سن او هستید و از طرفی به دلیل مشغله فراوان، فرصت کافی برای بودن در کنار او نگهداری و مراقبت از او را ندارید، می توانید با تماس با شرکت توان سلامت از خدمات ارزنده این مرکز پرستاری بهره ببرید. این مرکز با بهره گیری از پرستاران کارآزموده و با تجربه در زمینه نگهداری از سالمند، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

https://tavanparastar.com/service/eldery/
  پاسخ
#3
سلام

این روزها که مدافعان سلامت در خط مقدم مشغول مبارزه با کرونا هستند و دوری خانواده هایشان به سختی میگذرد. بد نیست با اشاره به زحماتشان از آنها قدر دانی کنیم. درود بر روح قوی و مقتدر پرستاران.
شرکت پرستاری همزیستان پارس مفتخر است این تقدیر را اعلام کند.
چرا و چه موقع افراد سالمند به پرستاری در منزل نیاز دارند؟
وخیم تر شدن کیفیت زندگی به دلیل سن ، ناتوانی ، کاهش توان جسمی و ناپایداری روانی ناشی از سن و چندین عامل دیگر ، نیاز به پرستاری در منزل را برای عزیزان سالمند میدانند. در زیر برخی از شرایط رایج را که نیاز به تخصیص امکانات پرستاری در خانه برای سالمندان دارد، بخوانید.

۱٫ ترمیم بعد از عمل جراحی:

آیا مادر شما جراحی مهمی داشته؟ اگر بله ، پس دریافت مراقبت های بعد از جراحی در خانه می تواند در هنگام بهبودی از عمل جراحی ، کمک بزرگی به آسایش ، آرامش و کمک های پزشکی مناسب به مادر شما کند. مراقبت های بعد از عمل توسط پرستاران حرفه ای و ماهر، از تغذیه بیمار و مدیریت موثر درد تا مدیریت مصرف مایعات و تنفس راحت را در منزل به شما ارائه میدهد.

۲٫ شرایط بحرانی بهداشتی که به مدیریت اکسیژن نیاز دارند:
نگهداری از سالمند
برخی از شرایط بهداشتی حاد و مزمن در افراد مسن مانند بیماری ریوی ، مشکلات تنفسی ، تروما ، نفس نفس ، خونریزی و سایر شرایط دیگر به تجویز فوری اکسیژن نیاز دارد. پرستار در منزل ان کار را انجام می دهد.

۳٫ نیاز به واکسیناسیون:

آیا نمی خواهید والدین و مادربزرگ و مادربزرگ عزیز خود را در خانه از بیماری های عفونی مختلف محافظت کنید؟ با همزیستان پارس همراه باشید تا اعضای سالخورده خانواده خود را به دلیل ابتلا به هپاتیت ، H1N1 ، ذات الریه ، پنومونی، حصبه و سایر بیماری ها توسط پرستاران واجد شرایط در خانه واکسینه کنند.

۴- کاتتریزاسیون ادراری:

هنگامی که هر یک از اعضای خانواده مسن در خانه به مراقبت کاتتریزاسیون ادرار نیاز دارد ، پرستاران همزیستان پارس می توانند با مراقبت مناسب به تخلیه مثانه کمک کنند. این که آیا به مراقبت درج سوند ، شستشوی مثانه یا از بین بردن سوند نیاز دارید ، پرستاران شبانه روزی آموزش دیده می توانند به درستی از آن استفاده کنند.۵٫ التیام زخم ها:

غالباً افراد سالخورده از زخم های مختلفی رنج می برند که برای ارتقاء بهبود آن نیاز به مراقبت مناسب دارند. بسته به نوع زخم ، روند بهبودی متفاوت است.

در چنین شرایطی ، پرستار روزانه و شبانه روزی همزیستان پارس برای مراقبت صحیح از عزیزان مجروح شما آموزش دیده اند. پرستاران مراقب بسته به نوع زخم، اعم از زخم بعد از عمل، زخم های فشار یا زخم های آلوده، مراقبت از زخم مناسب را ارائه می دهند.

۶٫ دریافت تزریق و تزریق IV:

غالباً افراد مسن برای دریافت تزریقات لازم و تزریق IV به طور مکرر از مسافرت و خارج از بیمارستان مشکل دارند. پرستاری همزیستان پارس باعث صرفه جویی در وقت و انرژی شما می شود. پرستار در منزل به تزریق مورد نیاز با دقت در آسایش خانه کمک می کند.

https://hamzistanepars.ir/پرستاری-سالمند
  پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  خدمات ویژه سرویس و تعمیر کولر گازی طراحی سایت 1 126 دیروز، ۰۴:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rahado
  خدمات برش لیزری پویان فلز Maryamgh63 0 6 ۱۴۰۰-۰۶-۲۴، ۰۲:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Maryamgh63
  خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی دوو rahado 0 9 ۱۴۰۰-۰۶-۲۰، ۰۹:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rahado
  خدمات پانچ Maryamgh63 0 11 ۱۴۰۰-۰۶-۱۷، ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryamgh63
  خدمات برش لیزر فلزات Maryamgh63 0 8 ۱۴۰۰-۰۶-۱۶، ۱۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Maryamgh63
  خدمات برش لیزری Maryamgh63 0 10 ۱۴۰۰-۰۶-۱۵، ۱۱:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryamgh63
  برش لیزری و خدمات پانچ با دستگاه سی ان سی Maryamgh63 0 12 ۱۴۰۰-۰۶-۰۷، ۰۵:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Maryamgh63
  نکات ایمنی در نگهداری از یخچال rahado 0 24 ۱۴۰۰-۰۵-۲۲، ۱۲:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: rahado
  نکات لازم در خصوص نگهداری لباسشویی دوو baroni55 0 26 ۱۴۰۰-۰۵-۱۰، ۰۲:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: baroni55
  نکات ایمنی در نگهداری از یخچال baroni55 0 22 ۱۴۰۰-۰۵-۰۹، ۱۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: baroni55

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تبلیغات
ads