شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اعلانات

- توجه: بخش لینک سازی و بخش کاملا آزاد ایجاد شد تا کاربران برای لینک سازی مطالب و موضوعات مرتبط با سایت خودشون رو با بقیه و موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند توجه کنید اگر کاربری روزانه بالای 5 مطلب و لینک ارسال نمایید اکانت کاربری مسدود خواهد شد.

- توجه: دوستان لطفا سوالات خود را از طریق شماره تماس موجود در سایت اعلام نکنید با پیامک یا تلگرام و... این شماره برای تماس های ضروری مشتریان فروشگاه قرار گرفته است.

- قابل توجه کاربران: سوالات خود را از طریق پیام خصوصی ارسال ننمایید و فقط از طریق انجمن پیگیر باشید به سوالاتی که از طریق پیام خصوصی ارسال شود به هیچ عنوان جواب داده نخواهد شد.


تبلیغات
ads
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
شرایط تحصیل در اتریش
#1
تحصیل در اتریش و اقامت در اتریش یکی از برنامه های اعزام در مهاجرت به اروپا است که طرفدار زیادی دارد. در سال 2018 شرایط تحصیل در اتریش چه تغییراتی کرده است و آیا توضیحات لازم در رابطه با وضعیت تحصیل در اتریش در سامانه سفارت اتریش ذکر شده است؟
مهاجرت به اتریش برای تحصیل به چه صورت می باشد؟
اتریش بستر موزیک و معماری در جهان است و دانشجویان فارغ التحصیل به ویژه در این رشته ها از امتیاز بالایی در کل جهان برای ادامه تحصیل و شغل بهرمندند. از اصلی ترین شرایط تحصیل در اتریش سن و مسلط بودن به زبان آلمانی است، هر فرد باید گپ تحصیلی حداکثر ۵ ساله داشته باشد، بهرمندی از تمکن مالی برای برآمدن از عهده مخارج زندگی و تحصیل سالانه خود نیز یکی دیگر شرایط تحصیل در اتریش است. در ادامه مطلب کامل تر به سایر مسائل مهاجرت تحصیلی و یا تحصیل رایگان در دانشگاه های اتریش به اتریش خواهیم پرداخت.
[تصویر: Austria-Student-Visa-300x137.jpg]
انتقالی به دانشگاه های اتریش
افرادی که اکنون در دانشگاه های آزاد و سراسری در حال تحصیل هستند و هنوز درس آن ها تمام نشده است یکی از برترین شانس های تحصیلی، دریافت انتقالی از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه های ممتاز اتریش است. به بیانی دیگر درصورتی که فردی دیپلم داشته باشد، به عبارتی ۱۲ سال تمام درس خوانده باشد قادر نخواهد بود به طور مستقیم برای تحصیل در دانشگاه های اتریش اقدام کند، یعنی باید در آزمون دانشگاه قبول شده باشد تا بتواند برای دانشکده اقدام نماید. دانشکده در اتریش حدودا دو ترم است و دانشکده ها ها صرفا به زبان آلمانی تدریس دارند.
بنابراین متقاضیان تحصیل در اتریش باید دانشجوی رشته دلخواه در دانشگاه سرزمین خود و یا  کشور دیگری که مورد پذیرش است، باشد. در حقیقت پیش نیاز تقاضای قبولی در دانشگاه های اتریش پذیرش در آزمون دانشگاه دولتی و آزاد در رشته و دوره مورد نظر می باشد. بدین جهت با اخذ برگه اشتغال به تحصیل از دانشگاه خود به همراه ریزنمرات قبول شده و برگه ای مبنی براینکه مانعی برای ادامه تحصیل در دانشگاه خود وجود ندارد به همراه دیگر مدارک لازم، پرونده شما برای دریافت پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه های ممتاز وین و دیگر شهرهای اتریش بررسی می شود، باید ذکر شود که در این شیوه دروسی که شما در دانشگاه اولیه خود سپری و پاس کرده اید مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و احتیاجی به گذراندن دوباره این دروس در دانشگاه مقصد نیست.
وضعیت دانشگاه های اتریش
تقریبا 20 دانشگاه و 120 موسسه آموزشیدر اتریش تاسیس شده اند که به زبان ملی و آلمانی تدرس می کنند، اگرچه در مقطع دکتری و در برخی دانشگاه های خصوصی نیز به زبان انگلیسی تدریس می شود. معتبرترین دانشگاه اتریش، دانشگاه وین با رتبه 80 در دنیا و رتبه 14 در اروپا می باشد.
[تصویر: study-in-austria-2018-full-tuition-schol...00x200.jpg]
هزینه تحصیل در اتریش
مدارس خصوصی را برای تحصیل انتخاب نمایید باید هزینه ای تقریبا 3 تا 5 هزار یورو را درنظر بگیرید. در اغلب مدارس و دانشگاه های اتریش نیز هزینه های تحصیل در کلیه مقطع ها و در کلیه رشته ها تک تعرفه ای و تقریبا مجانی است. در هر ترم 400 یورو ( 50 درصد هزینه دانشگاه آزاد در دوره لیسانس و یک چهارم هزینه دانشگاه آزاد در دوره ارشد) است، که با شرایط معدلی گوناگون بیشتر این هزینه هم به دانشجو برگشته می شود . درکل دانشگاه های اتریش هزینه ای جز سالی 1000 یا 2000 یورور هزینه ثبت نام، نمی گیرند. توجه داشته باشید که برخی از دانشگاه ها مثل گراتس تمام این هزینه را اگر که دانشجوی ایرانی فقط ۹ واحد یا بیشتر را در ترم پاس کرده باشد به او برمی گرداند.
نکته: دانشگاه های اتریش علیرغم دانشگاه های آمریکا یا سایر دانشگاه های برای درخواست مهاجرت تحصیلی هزینه ای نمی گیرند. فقط دانشجو باید هزینه های ترجمه و پذیرش سفارت و پست مدارک را بپردازد.
اقامت و زندگی در اتریش چه هزینه هایی در پیش دارد؟
تجهیزت خوابگاهی اغلب به دانشگاه مرتبط نیست اما معمول ترین محل سکونت برای محصلین هستند. در همه شهرهای کشور اتریش پانسیون های دانشجویی بسیاری وجود دارد که تجهیزات خوبی را با قیمت مناسبی برای دانشجویان در نظر گرفته اند.
اگر در خوابگاه با اتاق جداگانه با تجهیزات گوناگون اقامت گزینید تقریبا 200 تا 400 یورو هزینه خواهد داشت.
هزینه خوراک به شخص بستگی داد و تقریبا ماهیانه 300 تا 450 یورو در ماه پیش بینی می شود.
شرایط دانشجویان خارجی در اتریش
فردی که با ویزای دانشجویی در اتریش اقامت دارد، نمی تواند آنجا مشغول به کار شود. درصورتی که کارفرما تقاضا کند یا به منظور کارآموزی میتواند مجوز کار موقت یا نیمه وقت را بگیرد که درآمدی حداکثر350 یورو ماهیانه داشته باشد.
[caption id="attachment_14182" align="alignright" width="339"][تصویر: Austria2-300x225.jpg] تحصیل در اتریش[/caption]
شرایط تحصیل در مدرسه های اتریش
تحصیل در مدارس دولتی اتریش به هزینه نیاز ندارد.
توجه داشته باشید که تحصیل در مدارس اتریش از استاندارد بسیار بالا و قواعد زیادی بهرمند است  و برای دریافت ویزای تحصیلی در دوره ابتدایی تا متوسطه تا سن ۱۷سال تمام باید حتما دارای یک ضامن در اتریش باشید.
تحصیل در اتریش در دوره لیسانس
برای اینکه بتوانید دوره لیساس را در دانشگاه های رایگان اتریش بگذارنیدباید در دانشگاه های ایران و کنکور قبول شوید. به تازگی برخی از دانشگاه ها ی معتبر اتریش پذیرای دانشجویانی که از دانشگاه آزاد مدکر گرفته اند، نیستند. اگر مدرک دانشگاه آزاد دارید به آسانی در رشته های وکالت، فلسفه ،علوم اجتماعی و برخی دیگر پذیرش می شوید.
برای تحصیل در مقطع لیسانس در اتریش، سفارت اتریش هم فرد دانشجو هم به همراهان او ویزا خواهد داد.
تحصیل در اتریش در مقطع ارشد
برای مقطع فوق لیسانس هم شرایط مانند لیسانس است که بالاتر گفتیم.
در هر صورت برای تحصیل در دوره ارشد دانشگاه های اتریش، می توانید به راحتی برای خود و همراهانتان ویزای تحصیلی بگیرید. درصورتی که در اتریش استاد راهنما و یا به عبارتی سوپروایزر  مورد نظر را بیابید می توانید از این راه کسب درآمد کنید.
تحصیل در اتریش مقطع دکتری
اگر می خواهید در مقطع دکتری در اتریش ادامه تحصیل دهید ممکن است با پیچیدگی هایی روبرو شوید. اول اینکه هم باید در کنکور قبول شوید و هم در برخی رشته ها مثل رشته های مهندسی حتمأ استاد یا همان سوپروایزر را از ایران بیابید. اگرچه در برخی رشته ها مانند رشته های انسانی به شما این شانس داده می شود که به اتریش مهاجرت کرده و طی 12 ماه استاد خود را بیابید و به کسب درآمد برسید. اغلب اساتید حقوقی تقریبا 1000 تا 2000 یورو به دانشجویان خود می دهد که ازپس زندگی در اتریش برآیند. به دانشجویان که تقاضا دارند در مقطع دکترا درس بخوانند، توصیه می شود که حتماٌ اول مقطع ارشد بگذرانند و سپس برای دکترا اقدام نمایند.
[تصویر: study-in-austria-1-300x53.jpg]
بورسیه تحصیلی در اتریش
بورسیه تحصیلی در دانشگاه های اتریش اغلب به دانشجویانی که رزومه های خوبی دارند داده می شود، اگر با بورسیه پذیرش شوید می توانید با انتخاب خود در هر دانشگاهی به تحصیل رایگان دراتریش بپردازید. اغلب بورسیه به منظور تحصیل در مقاطع بالاتر مثل دکتری PHD و فوق لیسانس تعلق می گیرد و وضعیت تحصیل در اتریش در دوره دکتری یا PhD  و وضعیت تحصیل در اتریش در دوره فوق لیسانس را میسر می کند. میزان بار علمی دانشگاه های اتریش با یکدیگر فرق دارد. حتما پیش از گزینش دانشگاه دلخواه خود رتبه این دانشگاه در سال جاری بررسی کنید.
در کل شرایط تحصیل در اتریش ایده آل محسوب می شود چراکه مخارج زندگی زیاد نیست.
نحوه طبقه بندی دانشگاه‌های اتریش
دانشگاه های اتریش به دو گروه دانشگاه و موسسه عالی فنی طبقه بندی می شوند که هر دو گروه مورد پذیرش سازمان علوم ایران هستند. در سیستم دانشگاه آغاز ترم اول، ابتدای ماه اکتبر و آغاز ترم دوم، اول ماه مارس و آخر آن پایان ژوئن است. موسسه عالی فنی با مدرسه های اوایل سپتامبر به منظور ترم زمستان و اول فوریه به منظور ترم تابستان شروع می شوند و پایان ژوئن به اتمام می رسند.
در دانشگاه فرد فقط ۳ مرتبه می تواند در زمان های مشخص شده برای هر واحد شرکت کند. این زمان ها اغلب سه یا 4 مرتبه در ترم اعلام می شوند. شرکت در هر امتحان بدون حضور در کلاسها ( اگر کار عملی نداشته باشد ) و در هر زمان از ترم از دید دانشگاه مانعی ندارد. در موسسه های عالی فنی عدم قبولی در آزمون و همچنین در امتحان جبرانی آن یعنی آن ترم را دوباره کاملا بخواند. موسسه های عالی فنی فشرده تر هستند و دانشگاه علمی کاربردی محسوب می شوند.
[تصویر: images-300x193.jpg]
نکات شرایط تحصیل در اتریش
به منظور دریافت پذیرش برای دانشجویان بیگانه لازم نیست که حتما مدرک زبان آلمانی داشته باشند و دانشجو قادر است بعد از دریافت پذیرش در کشور مربوطه آموزش های زبان را سپری کند. برای اشخاصی که زبان آلمانی نمی دانند، 3 ترم لازم است که زبان آموزش ببنند. هزینه آموزش زبان در هر ترم ۳۸۰ یورو است.
درصورتی که فردی در ایران مقطع کارشناسی را در دانشگاه آزاد گذرانده باشد نمی تواند برای کارشناسی ارشد ناپیوسته اقدام نمایدبلکه باید برای دوره ارشد پیوسته تقاضا کند و پس از ورود به دانشگاه تقاضای ارزیابی پرونده تحصیلی خود را داشته باشد که آنجا مشخص می شود از کدام ترم کارشناسی می تواند تحصیلات خود را آغاز کند و پیوسته تا ارشد ادامه دهد. افرادی که در دانشگاه های سراسری مدرک گرفته اند، قادرند برای ارشد اقدام نمایند اما این مورد نیز به خود دانشگاه در اتریش بستگی دارد چراکه رده تحصیل اتریش در مقایسه با ایران یک سال پیش تر می باشد و ممکن است برخی از دروس آن ها را قبول کنند و دانشجو از یک سال پایین تر به ادامه تحصیل ادامه دهد.
درمجموع باید مدارک تحصیلی به اتریش ارسال شود و خود دانشگاه بسته به ریز نمرات دانشجو مشخص کند که فرد از چه ترمی در اتریش می تواند ادامه تحصیل خود را شروع کند. پس از فارغ التحصیلی در اتریش شما کارت قرمز سفید قرمز اخذ می کنید که مبنی بر این است تا 12 ماه جویای کار باشید و درصورتی که کار پیدا کنید وضعیت اقامت شغلی باعث اقامت دائم اتریش می شود.
[تصویر: study-in-austria-300x137.jpg]
بیمه درمانی دانشجویان در اتریش
از اقدامات الزامی بعد از ورود به کشور خارجی اخذ بیمه دانشجویی می باشد که با گواهی ثبت نام دانشگاه به آسانی امکان پذیر است. این بیمه هر ماه تقریبا ۲۳ یورو برای دانشجویان می باشد و کد بیمه نامه شخص جهت تمدید ویزا یا دیگر امور اداری نیاز است.
مدارک موردنیاز جهت تحصیل در اتریش
مدارک ذیل بسته به شرایط تحصیلی لازم است:
مدرک دیپلم و ریز نمرات دیپلم ترجمه شده به صورت رسمی.
مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات پیش دانشگاهی ترجمه شده به صورت رسمی.
مدرک لیسانس و ریز نمرات لیسانس ترجمه شده به صورت رسمی.
مدارک شناسایی و هویتی ترجمه شده به صورت رسمی.
کارت پایان خدمت ترجمه شده به صورت رسمی مخصوص آقایان.
تصویر صفحه نخست پاسپورت و صفحاتی که مهر دارند.
گواهی پذیرش در کنکور.
برگه اشتغال به تحصیل در رشته موردنظر از دانشگاه.
۱۲ عدد عکس پرسنلی پاسپورتی
ناگفته نماند که ترجمه مدارک تحصیلی باید توسط سفارت اتریش تایید شود.
روش دریافت ویزا و مدارک موردنیاز برای سفارت اتریش
تقاضای ویزا باید توسط شخص ثبت شود. اگر مدارک ناقص باشد سفارت تقاضای روادید را قبول نمی کند.
ارزیابی مدارک توسط سفارت تقریبا 60 الی 90 روز زمان می برد.
3 برگ فرم تقاضای ویزا که میتوانید از سفارت بگیرید.
سه عدد عکس جدید.
2 سری کپی از گذرنامه که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
ارائه 2 نسخه از شناسنامه.
ارائه 2 نسخه از گذرنامه و شناسنامه همسر.
ارائه 2 برگه عدم سوء سابقه
ارائه اصل و 2 برگ کپی از قبولی تحصیلی
ارائه اصل و 2 برگ کپی از مدارک تحصیلی دبیرستان و پیش دانشگاهی
تعهد نامه مالی که حساب شما 7000 یورو موجودی دارد.
 
منبع: تحصیل در اتریش
  پاسخ
تبلیغات
ads


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  شرایط ثبت شرکت کاریابی اینترنتی kare 0 28 ۱۳۹۹-۰۹-۰۶، ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kare
  به طور کلی برای ادامه تحصیل در کانادا قبل از هر چیزی، باید از یک دانشگاه یا مرکز معتب rozita 0 24 ۱۳۹۹-۰۷-۱۳، ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rozita
  شرایط سرمایه گذاری در کانادا yasaman 1380 0 50 ۱۳۹۹-۰۶-۰۵، ۰۵:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: yasaman 1380
  شرایط ثبت شرکت در مراغه kare 0 63 ۱۳۹۹-۰۵-۱۱، ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: kare
  شرایط بیمه تکمیلی بیمه ایران bimeharabi 0 90 ۱۳۹۹-۰۴-۱۱، ۰۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: bimeharabi
  شرایط ثبت شرکت تولید مواد شیمیایی در قالب های مختلف comreg 0 52 ۱۳۹۹-۰۴-۰۵، ۱۰:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: comreg
  تحصیل در ترکیه ariows 0 64 ۱۳۹۹-۰۴-۰۴، ۱۲:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ariows
  شرایط خرید ملک در ترکیه 2020 vector 0 155 ۱۳۹۸-۱۲-۲۵، ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: vector
  تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم giftak 4 497 ۱۳۹۸-۱۲-۱۶، ۰۴:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: novinseo
  آیا می دونید با داشتن این شرایط می تونید کارت بازرگانی بگیرید؟ sabtviona97 5 693 ۱۳۹۸-۰۹-۱۶، ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: nikepars

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تبلیغات
ads