شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اعلانات

- توجه: بخش لینک سازی و بخش کاملا آزاد ایجاد شد تا کاربران برای لینک سازی مطالب و موضوعات مرتبط با سایت خودشون رو با بقیه و موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند توجه کنید اگر کاربری روزانه بالای 5 مطلب و لینک ارسال نمایید اکانت کاربری مسدود خواهد شد.

- توجه: دوستان لطفا سوالات خود را از طریق شماره تماس موجود در سایت اعلام نکنید با پیامک یا تلگرام و... این شماره برای تماس های ضروری مشتریان فروشگاه قرار گرفته است.

- قابل توجه کاربران: سوالات خود را از طریق پیام خصوصی ارسال ننمایید و فقط از طریق انجمن پیگیر باشید به سوالاتی که از طریق پیام خصوصی ارسال شود به هیچ عنوان جواب داده نخواهد شد.


تبلیغات
ads
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
قبل از سفر حتما تحت پوشش بیمه قرار بگیرید!
#1
صنعت بیمه صنعتی است که ما هر روزه با آن سر و کار داریم، صنعتی رو به رشد که همواره با مخاطرات زیادی برای تحت پوشش قرار گرفتگان آن نیز مواجه بوده اما به هر حال بیمه موضوعی است که می تواند برای ما امنیت خاطر را در مسائل گوناگون به همراه داشته باشد و مطمئنا پیگری اخبار مربوط به دنیای بیمه برای شما هم حائز اهیمت است؛ بیمه در سفر، بیمه آتش سوزی، بیمه خورد و مسکن، بیمه عمر و... از آن دسته هستند که تاکنون نام انها را زیاد شنیده ایم!

هرکسی برای عوض شدن حالش به اولین چیزی که فکرمی کند این است که چمدانش را جمع کند و به مسافرت برود، یک مسافرتی که حالش را خوب کند. بطورحتم شماهم همین طورهستید. شروع به جمع کردن چمدان می کنید؛ ازلباس های ضروری شروع کرده تا مسواک وشانه وقرقره نخ… اما تا حالا به این موضوع مهم فکر کرده اید که چقدر در این چمدان جای برگه ی بیمه ی سفر خالی است!؟ بیمه ای که تمام اتفاقاتی که ممکن است  در سفر برای شما رخ دهد را تحت پوشش قرار دهد. حتما برایتان این سوال  پیش آمده است  که بیمه سفرچیست و چگونه میتوان از آن استفاده کرد؟ انواع آن کدام اند؟ و چه شرکت هایی  آن را عرضه می کنند؟

روز ۱۳ آذر در جمهوری اسلامی ایران روز صنعت بیمه نام گذاری شده است. بیمه در ایران از قدمت بالایی برخوردار است. در آن دورانی که  بناهایی  چون اهرام مصر با زور و ظلم به دست بردگان و اسرای جنگی ساخته می شد، در تخت جمشید هر فرد حتی اسیران جنگی برای کاری که انجام می دادند مزد دریافت می کردند واگر در حین کار بیمار می شدند و یا از بین می رفتند خانواده ی آنها مستمری می گرفتند.
اما عملیات بیمه ای به معنای امروزی در ایران با فعالیت دو موسسه ی روسی به نام های نادیژدا و قفقاز مرکوری درسال های آغازین قرن بیستم شروع شد. جالب است بدانید ایده تشکیل بیمه ایرانی در سال ۱۳۱۰ توسط فردی به نام دکتر الکساندر آقایان به علی اکبر داور, وزیر مالیه وقت مطرح شد و در ۱۵ آبان سال ۱۳۱۴ شرکت سهامی بیمه ایران با سرمایه ۲ میلیون تومان به عنوان اولین شرکت ایرانی بیمه تاسیس شد. داور در این روز پس از سخنرانی افتتاحیه اش، منزل مسکونی خود را تحت بیمه آتش سوزی در آورد و اولین بیمه نامه ی صادره ایرانی در همین روز به نام وی ثبت شد.
باتوجه به تاریخچه ای که از بیمه گفته شد به این نتیجه می رسیم که بیمه در ایران سابقه ی طولانی دارد. با افزایش وسایل نقلیه حمل و نقل آسان و سریع و در نتیجه افزایش مسافرت ها (چه تفریحی چه تجاری) و شکل گرفتن شان به شکل امروزی، نیاز به یک حس امنیت خاطر در سفر بیش ازپیش احساس شد. این امنیت خاطر را بیمه سفر در انواع و شکل های مختلف با شرایط متفاوت وتوسط چندین شرکت در ایران ارائه می گردد. اگر بخواهیم توضیح مفید ومختصری در خصوص دانستنی های بیمه ارائه دهیم بهتر است به این صورت بگوییم که موارد تحت پوشش آن به سه دسته زیر تقسیم می شوند:
 • کمک های شخصی
 • پوشش های مربوط به بار همراه
 • پوشش تاخیر در عزیمت
کمک های شخصی
 1. هزینه های پزشکی در بیمارستان های خارج از کشورکه شرکت بیمه  دهنده تا سقف مبلغ ذکر شده پرداخت خواهد کرد.
 2. جابجایی یا بازگرداندن بیمه گذاردر صورت بروز بیماری یا حادثه.
 3. پرداخت هزینه های فوری دندانپزشکی که شامل معالجه دندان درد، درمان عفونت وکشیدن دندان است.
 4. متقبل شدن هزینه های بازگرداندن جسد متوفی اگر حین سفر فوت کرد ;البته لازم به ذکر است پرداخت هزینه های  خاکسپاری و یا مراسم ترحیم تحت پوشش بیمه نیست.
 5. اگر بیمه گذار در حین سفر بیمار شد واین واقعه بیش از ۱۰ روز به طول انجامید ویا اینکه فوت کرد متقبل شدن هزینه ی بازگشت به مبدا یکی از اعضا اصلی خانواده (پدر،مادر، خواهر، برادر وهمسر) را شامل می شود وهم چنین متقبل شدن هزینه ها (شامل مخارج سفررفت وبرگشت  به محل بستری شدن واقامت تا حد اکثر ۱۰ روز) اگر یکی از اعضای اصلی قصد عزیمت بعنوان همراه مسافر راداشته می باشد.
 6. پرداخت هزینه های ارسال دارو اگر داروی اضطراری بیمه گذار در محل اقامت یافت نشد.
 7. متقبل شدن هزینه های بازگشت بیمه گذار اگر یکی از اعضای اصلی او طی سفر فوت کرد.
پوشش های مربوط به بار همراه
بیمه سفر در مواقع فقدان بار تحویلی به هواپیما وهم چنین تاخیر در ورود بار همراه مسافر به کمک بیمه گذار می آید ودر صورت مفقود شدن بارش علاوه بر همکاری و راهنمایی برای یافتن مفقود شده ها، بخش ویا کل خسارات مالی وارد شده را متقبل می شود که  در هر شرکت این سقف تقبل متفاوت است.
نکته جالب اینجاست که قسمتی از قیمت بلیط قطار یا هواپیما که شما پرداخت می کنید نیز بدلیل برخوداری شما از پوشش بیمه در حین آن پرواز یا سفر با قطار است!

پوشش تاخیر در عزیمت
بیمه در صورت تاخیر هزینه های اضافی مانند اقامت و غذا را متقبل می شود. هر یک از شرکت های بیمه در جزئیات ارائه خدمات باهم تفاوت هایی دارند که تفاوت ها را می توان با مراجعه با سایت رسمی هرشرکت مشاهده و مقایسه کرد. شرکت بیمه هایی که در این حوزه در ایران فعال هستند عبارتند از:
 • سامان
 • پاسارگاد
 • ملت
 • ایران
 • البرز
 • آسیا
 • دانا
 • رازی
شرکت های دیگری مانند شرکت بیمه ای رایزشوتز (از شرکت های بیمه رسان آلمانی) هم هستند که فعالیتشان در حوزه منطقه ی شنگن می باشد. خوشبختانه برخی شرکت های نام برده شده نمایندگی شرکت بیمه ای رایزشوتز را دارا می باشند که میتوان بطور نمونه بیمه سامان را خدمت شما دوستان معرفی کرد: samaninsurance.com/pages/index/۱۱۰
موارد تحت پوشش شرکت رایز شوتز به قرار زیر است:
 1. هزینه های پزشکی و بستری شدن
 2. هزینه های فوری دندانپزشکی
 3. هزینه های فقدان  گذرنامه ،گواهی نامه رانندگی وشناسنامه  خارج از کشور
 4. خدمات ارتباطی رایگان
 5. تحویل داروبه میزان واقعی انجام شده
 6. حواله تضمینی وجوه نقد تا سقف معین
 7. یافتن و ارسال بار وملزومات شخصی به میزان هزینه های واقعی انجام شده
 8. جبران خسارت تاخیر در ورود بار همراه مسافر تا سقف مشخص شده
بیمه پارسیان بیمه ی خود را  تحت عنوان آکسا معرفی کرده است که شرایط آن در سایت آن قابل رویت است ومابقی شرکت ها هم بصورت های مشابه فعالند. البته توجه فرمایید که مواردی هم وجود دارد که بیمه، آن ها را تحت پوشش خود قرارنمی دهد؛ مانند سفر به کشورهایی که درحال جنگ است، بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله و… انجام ورزش های حرفه ای و مخاطره آمیز مانند اسکی و پرش و… استفاده از وسایل سفری که به عنوان وسیله عمومی حمل ونقل شناخته نشده است، بیماری ها وعوارض ناشی از مصرف الکل، مواد مخدر و…
در هنگام اخذ بیمه سفر به مواردی که تحت پوشش قرار نمی گیرند هم بسیار توجه فرمایید. بیمه ای نیز برای مسافرینی که وارد خاک ایران می شوند وجود دارد. اعتبار این بیمه از زمان ورود به ایران آغاز می گردد و به مدت ۹۰ روز ادامه دارد. این بیمه حوادث  ناشی از ریسک شغلی، بیماری که بیمه گذار از قبل داشته ویا مزمن و ادامه دار باشد را تحت پوشش قرار نمی دهد. امیدوارم متوجه اهمیت این موضوع شده باشید که کوله بار مهم سفر، بیمه است!
آرزوی قلبی ما این است که هیچ گاه هیچ کس از بیمه ی خود در حین سفر استفاده نکند، اما چه خوب است همیشه با آرامش خاطر به سفر رفت که تمام راز این آرامش خاطر علاوه بر یک همسفر خوب، پشت یک بیمه ی مطمئن ومعتبر نهفته است.
  پاسخ
تبلیغات
ads


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Big Grin پوشش های ضد حریق یا فایر پروف چیست lemonn 0 27 ۱۳۹۷-۱۱-۲۲، ۱۱:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: lemonn
  به نرم افزار CRM نیاز دارید؟ ابتدا باید این نکات را برای خرید CRM در نظر بگیرید arg89 0 24 ۱۳۹۷-۱۱-۱۷، ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: arg89
Big Grin پوشش های ضد حریق یا فایر پروف چیست lemonn 0 28 ۱۳۹۷-۱۱-۱۲، ۰۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: lemonn
  به نرم افزار CRM نیاز دارید؟ ابتدا باید این نکات را برای خرید CRM در نظر بگیرید arg89 0 45 ۱۳۹۷-۱۰-۱۸، ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arg89
  مزایای استفاده از پوشش های ضد حریق nnseo 0 35 ۱۳۹۷-۱۰-۱۷، ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nnseo
  آیا می دونید با داشتن این شرایط می تونید کارت بازرگانی بگیرید؟ sabtviona97 2 153 ۱۳۹۷-۰۷-۰۸، ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nire
  مطابق با نظام رتبه بندی لایدن 13 دانشگاه ایرانی در بین 750 دانشگاه برتر جهان قرار دار iranembberlin97 0 113 ۱۳۹۷-۰۶-۲۰، ۱۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: iranembberlin97
  پوشش مناسب در مراسم عروسی negar2000 1 148 ۱۳۹۷-۰۵-۱۳، ۰۴:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mjbabaei97
  در اجاره باغ تالار این موارد را در نظر بگیرید negar2000 0 170 ۱۳۹۷-۰۳-۱۷، ۱۱:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: negar2000
  چگونگی ارائه مشاوره در خصوص نحوه اخذ بیمه tarkhisekala 0 103 ۱۳۹۷-۰۲-۳۱، ۱۰:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: tarkhisekala

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تبلیغات
ads