شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اعلانات

- توجه: بخش لینک سازی و بخش کاملا آزاد ایجاد شد تا کاربران برای لینک سازی مطالب و موضوعات مرتبط با سایت خودشون رو با بقیه و موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند توجه کنید اگر کاربری روزانه بالای 5 مطلب و لینک ارسال نمایید اکانت کاربری مسدود خواهد شد.

- توجه: دوستان لطفا سوالات خود را از طریق شماره تماس موجود در سایت اعلام نکنید با پیامک یا تلگرام و... این شماره برای تماس های ضروری مشتریان فروشگاه قرار گرفته است.

- قابل توجه کاربران: سوالات خود را از طریق پیام خصوصی ارسال ننمایید و فقط از طریق انجمن پیگیر باشید به سوالاتی که از طریق پیام خصوصی ارسال شود به هیچ عنوان جواب داده نخواهد شد.


تبلیغات
ads
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکات مهم برای نوشتن رزومه انگلیسی برای اپلای
#1
باید بدانید که نوشتن یک رزومه‌ی تحصیلی آکادمیک با نوشتن رزومه‌های کاری متفاوت است. در رزومه‌ی تحصیلی آکادمیک خود باید به مهارت ها و توانایی‌های خود در زمینه‌ی تحصیلی و آنچه که شما را برای ادامه تحصیل در یک رشته و مقطع خاص به عنوان یک فرد مناسب معرفی می‌کند، اشاره کنید. رزومه تحصیلی شما باید به گونه‌ای نوشته شود که نظر فرد خواننده و مسئول جذب دانشجوی دانشگاه مورد نظر را به خود جلب کند و شما به عنوان یک داوطلب دارای صلاحیت برای ادامه تحصیل در آن دانشگاه شناخته شوید. باید اضافه کرد که نوشتن یک رزومه خوب حتی می‌تواند در اخذ کمک هزینه‌ی تحصیلی به شما کمک کند. چرا که بیشتر دانشگاه‌ها با در نظر گرفتن سوابق تحصیلی و استعدادهای فردی و موفقیت‌های علمی هر داوطلب اقدام به پذیرش و اعطاء خدمات و کمک هزینه‌های تحصیلی به او می‌کنند.

نکات مهم در مورد آماده کردن رزومه تحصیلی برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها
 
نوشتن یک روزمه متفاوت از یک رزومه معمولی است.
نکته‌ی اول در مورد نوشتن رزومه انگلیسی برای اخذ پذیرش تحصیلی این است که بدانید نوشتن یک رزومه‌ی معمولی با نوشتن رزومه‌ تحصیلی آکادمیک متفاوت است. در حالی که یک رزومه‌ی معمولی و رزومه‌ی تحصیلی آکادمیک هر ۲ به صورت خلاصه به معرفی فعالیت‌های شما می‌پردازند، دارای تفاوت‌هایی نیز هستند. یک رزومه‌ی معمولی بیشتر روی دست آوردهای تجربی و حرفه‌ای شما تمرکز دارد. در حالی که رزومه‌ی تحصیلی آکادمیک به معرفی دستاوردهای آکادمیک و علمی شما می پردازد. به همین دلیل برای ورود به بیشتر دانشگاه‌های معتبر و ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی به یک رزومه‌ی خوب و استاندارد نیاز خواهید داشت. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که در صورت ارسال درخواست اخذ پذیرش در رشته‌ی MBA و زیر شاخه‌های آن ممکن است دانشگاه از داوطلبان رزومه کاری و تجربی آنها را نیز درخواست کند.

بر روی رزومه تحصیلی خودتان بیشتر تمرکز کنید.
دومین نکته‌ای که هنگام نوشتن رزومه تحصیلی آکادمیک باید به آن توجه کنید، تمرکز روی پیش زمینه‌ی آکادمیک‌تان است. یکی از قوانین طلایی برای موفقیت در نوشتن یک رزومه تحصیلی آکادمیک خوب تاکید کردن بر دستاوردهای آکادمیک و حرفه ای‌تان است. شما باید به صورت مشخص و واضح تجربیات حرفه‌ای مرتبط با رشته‌ی تحصیلی‌ خود را عنوان کنید. علاوه بر این لازم است که با ذکر جزئیات به معرفی و توضیح اطلاعات مربوط به دوره‌های تحصیلی قبلی خود بپردازید. برای مثال داوطلبان باید به رشته‌ی تحصیلی دیپلم اخذ شده و تاریخ فارغ التحصیلی خود اشاره کنند. همچنین لازم است به واحدهای درسی گذرانده شده مرتبط با به رشته‌ی تحصیلی مورد نظر داوطلب که قصد ادامه تحصیل در آن را دارد، اشاره کرد. در صورتی که داوطلبان موفق به اخذ جایزه‌ها و موفقیت‌های علمی مرتبط با رشته تحصیلی مورد نظرشان شده‌اند، باید آنها را در رزومه تحصیلی آکادمیک خود قید نمایند. اما باید دقت کنید که در توضیح و معرفی سوابق تحصیلی و موفقیت‌های آکادمیک خود اغراق و افراط نکنید. هر جمله‌ای که در رزومه‌ی تحصیلی آکادمیک شما قید می‌شود، باید شامل جزئیات لازم و ضروری باشد و در عین حال لازم است که از ذکر کردن اطلاعات اضافه جلوگیری کرد.

کارهای داوطلبانه و فعالیت‌های اجتماعی را فراموش نکنید.
سومین موردی که باید هنگام نوشتن رزومه تحصیلی آکادمیک خود به آن توجه کنید این است که شرکت شما در کارهای داوطلبانه و فعالیت‌های اجتماعی بیشتر از آنچه که فکر می‌کنید، مهم هستند. فعالیت‌های داوطلبانه‌ی شما نشان می‌دهند که شما علاقه‌مند به فعالیت در چه زمینه‌هایی هستید. همچنین فعالیت‌های داوطلبانه‌ی شما نشان می‌دهند که شما تنها علاقه‌مند به کار در زمینه‌های مربوط به رسیدن به اهداف مادی نیستند. قید کردن فعالیت‌های داوطلبانه می‌تواند در آینده به شما کمک کند که رشته‌ی تحصیلی خود را نیز با توجه به زمینه‌ی فعالیت‌های خود تغییر دهید. در این قسمت باید به فعالیت‌هایی که در گذشته آنها را انجام داده‌اید اشاره کنید، نه فعالیت‌هایی که در آینده قصد انجام آنها را دارید. اگر به صورت داوطلبانه در زمینه‌ی تدریس شرکت کرده‌اید حتماً آن را قید کنید. حتی اگر برای انجام فعالیت‌های داوطلبانه مبلغی را به عنوان دستمزد دریافت کرده‌اید، می‌توانید نوع فعالیت خود را قید نمایید.

در نوشتن رزومه آکادمیک، از یک ساختار صحیح استفاده کنید.
چهارمین نکته در مورد نوشتن یک رزومه تحصیلی آکادمیک خوب استفاده از زبان قوی و ساختار صحیح و روشن است. طول استاندارد و ایده‌آل یک رزومه‌ی آکادمیک تحصیلی ۱ الی ۲ صفحه است. بنابراین هنگام نوشتن رزومه‌ی تحصیلی آکادمیک نباید از کلمه‌ها و عبارت‌های بی معنی و اضافه استفاده کرد. شما باید در انتخاب کلمات مناسب بسیار دقیق و نکته‌سنج باشید. در واقع شما باید در چند صفحه‌ی محدود تمام دستاوردهای تحصیلی و علمی خود را ارائه کنید. برای نوشتن رزومه‌‌ی خود می‌توانید از نمونه رزومه انگلیسی اپلای که در سایت‌های اینترنتی قرار داده شده‌اند، کمک بگیرید. شما می‌توانید جمله‌ها و عبارت‌های کلیشه را از نمونه رزومه‌های ارائه شده بردارید.

هنگام نوشتن رزومه انگلیسی برای اپلای از یک ساختار استاندارد استفاده کنید.
یکی دیگر از مهم‌ترین مسائلی که باید به آن توجه نمایید، ساختار رزومه‌ی شما است. برای مثال رزومه‌ی شما باید دارای سر تیتری باشد که شامل نام شما و اطلاعات تماس‌تان است. شما باید قسمت‌های مختلف نوشته‌ی خود را با عنوان‌های مناسب جدا کنید. برای مثال می‌توانید چند پاراگراف را به عنوان‌های “فعالیت‌های کاری مربوطه”، “زمینه‌های علمی مورد علاقه” یا “تکنیک‌ها و مهارت‌های آزمایشگاهی” اختصاص دهید. هنگام نوشتن رزومه باید به نکات دستوری و نگارشی صحیح دقت کنید. همچنین باید ترتیب نوشتن موضوعات را رعایت نمایید و جمله‌ها و پاراگراف‌ها به صورت مرتب و مرتبط با یکدیگر نوشته شوند.

در رزومه آکادمیک خود تمام فعالیت‌های خود اعم از علاقه‌مندی‌ها، دوره‌های تحصیلی، تالیف کتاب، جایزه‌ها و موارد مشابه را ذکر کنید.
پنجمین نکته،‌ شما را با مواردی که باید در رزومه تحصیلی آکادمیک خود به آنها اشاره کنید، آشنا می‌کند. رزومه‌ی شما باید دارای موارد زیر باشد:

علاقه‌مندی‌ها درتحقیق و پژوهش: تحقیقات و پژوهش‌هایی که انجام داده‌اید باید مرتبط با رشته و برنامه‌ی تحصیلی باشد که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید.
دوره‌های تحصیلی: داوطلبان باید دوره‌های تحصیلی گذرانده شده را به ترتیب با ذکر تاریخ شروع به تحصیل و فارغ التحصیلی خود قید کنند.
تجربیات مربوط به تالیف کتاب یا نوشتن مقاله انگلیسی: اگر سابقه‌ی تالیف مقاله یا کتاب را دارید، حتماً آن را در رزومه خود قید کنید.

دریافت جایزه‌ها و افتخارات: در این قسمت باید به موفقیت‌هایتان در دریافت جایزه‌ها و افتخارات کسب شده‌ی خود اشاره کنید. باید به این نکته توجه کنید که تنها آن دسته از موفقیت‌ها را قید کنید که مهم و مرتبط هستند. برای مثال اگر موفقیت در یک زمینه باعث اعطاء کمک هزینه‌ی تحصیلی در دوره‌های تحصیلی قدیم به شما شده است، حتماً به آن اشاره کنید.
سابقه‌ی تدریس: اشاره به سوابق تدریس می‌تواند نشان دهنده‌ی علاقه‌ی شما به دنبال کردن هدف‌های آکادمیک باشد.

مهارت‌های کامپیوتری: اگر مهارت خاصی در زمینه‌ی کامپیوتر دارید که به برنامه‌ی تحصیلی شما مربوط است، حتماً آن را ذکر کنید.
مهارت‌های زبانی: در صورتی که قبلاً در آزمون‌های زبان انگلیسی مانند تافل و جی آر ای شرکت کرده‌اید، نمره‌ی کسب شده‌ی خود را در رزومه اعلام نمایید.

سابقه‌ی عضویت در سازمان‌ها: اگر شما سابقه‌ی عضویت در یک سازمان را دارید یا در حال حاضر یک عضو فعال در سازمانی هستید که به رشته‌ی تحصیلی شما مرتبط است، آن را قید کنید.

علاوه بر توجه به نگارش متن رزومه تحصیلی خود، به ظاهر و طراحی آن هم توجه کنید.
آخرین نکته‌ی مهم در مورد نوشتن رزومه تحصیلات آکادمیک این است که نوشته‌ی شما باید دارای ظاهر تمیز و نگارش صحیح باشد. هر عبارت و جمله‌ای که در رزومه‌ی تحصیلی خود آن را به کار می‌برید، باید دارای جمله بندی و نگارش صحیح بوده و به دقت ویرایش شده باشد. همچنین برگه‌ای که به عنوان رزومه‌ی تحصیلی خود ارائه می‌دهید، باید با فونت مناسب تایپ شده و خوانا و تمیز باشد.
  پاسخ
تبلیغات
ads


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چرا طراحی فروشگاه اینترنتی برای مشاغل مختلف ضروری است؟ sida 2 19 ۱۴۰۰-۰۵-۱۰، ۱۱:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: zohreh-kamali
  گوگل نام رمز تیرامیسو را برای اندروید 13 گذاشت zohreh-kamali 0 5 ۱۴۰۰-۰۵-۱۰، ۱۱:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: zohreh-kamali
  نکات لازم در خصوص نگهداری لباسشویی دوو baroni55 0 8 ۱۴۰۰-۰۵-۱۰، ۰۲:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: baroni55
  نکات ایمنی در نگهداری از یخچال baroni55 0 4 ۱۴۰۰-۰۵-۰۹، ۱۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: baroni55
  اقدامات توانبخشی برای افراد مبتلا به ویروس کرونا behsarehab 0 7 ۱۴۰۰-۰۵-۰۴، ۰۲:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: behsarehab
  بهترین درمان برای بواسیر یا هموروئید چیست؟ nyusha 2 12 ۱۴۰۰-۰۵-۰۴، ۰۲:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: govarnosh
  بهترین پماد برای شقاق مقعدی ؛آنتی فیشر، دیلتیژل و تتراسایکلین nyusha 0 10 ۱۴۰۰-۰۵-۰۳، ۱۰:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: nyusha
  نکات لازم در خصوص نگهداری از کولر گازی دوو rahado 0 18 ۱۴۰۰-۰۴-۳۰، ۰۹:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rahado
Wink نکات مهم در خرید و قیمت توری استیل mohammad haddaadi 0 13 ۱۴۰۰-۰۴-۲۵، ۰۲:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammad haddaadi
  اقدامات توانبخشی برای افراد مبتلا به ویروس کرونا behsarehab 0 16 ۱۴۰۰-۰۴-۲۳، ۰۴:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: behsarehab

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تبلیغات
ads