شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اعلانات

- توجه: بخش لینک سازی و بخش کاملا آزاد ایجاد شد تا کاربران برای لینک سازی مطالب و موضوعات مرتبط با سایت خودشون رو با بقیه و موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند توجه کنید اگر کاربری روزانه بالای 5 مطلب و لینک ارسال نمایید اکانت کاربری مسدود خواهد شد.

- توجه: دوستان لطفا سوالات خود را از طریق شماره تماس موجود در سایت اعلام نکنید با پیامک یا تلگرام و... این شماره برای تماس های ضروری مشتریان فروشگاه قرار گرفته است.

- قابل توجه کاربران: سوالات خود را از طریق پیام خصوصی ارسال ننمایید و فقط از طریق انجمن پیگیر باشید به سوالاتی که از طریق پیام خصوصی ارسال شود به هیچ عنوان جواب داده نخواهد شد.


تبلیغات
ads
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
10 مرکز برتر چاپ کتاب در سال 97
#1
هر مهارت و کسب و کاری که دارید چاپ کتاب در موفقیت و افزایش اعتبار شما نقش موثری خواهد. درضمن با چاپ کتاب می توانید موضوعاتی که فکر می کنید بهتر است به گوش اغلب افراد برسد را نوشته و نشر کنید.
شما در هر زمینه ای که فکر می‌کنید از علم و دانش کافی بهرمند هستید می‌توانید دانش خود را در قالبی کتابی باارزش و ماندگار ارائه دهید و برای خود ارزشی دوچندان در حرفه و محیط اجتماعی خود مهیا کنید. اگر در دانشگاه در حال تحصیل هستید و می خواهید این راه کسب علم و دانش را ادامه دهید، چاپ کتاب می تواند به عنوان رزومه تحقیقاتی شما و نمره مثبت به شمار آید به خصوص در آزمون مصاحبه دکتری.
[تصویر: self-publishing-word-cloud-300x202.jpg]
گام اول برای چاپ کتاب داشتن هدف و موضوعات قابل ارائه می باشد.
هدف از چاپ کتاب می تواند تالیف نگارش باشد که در این شرایط بسته به علم و پژوهش های انجام شده خود و دیگران  می توانید نگارش کتاب را انجام دهید. شاید هم هدف شما جمع آوری یا ترجمه کتاب باشد.
پس از اینکه هدف خود را از چاپ کتاب تعیین کردید، نوشتن را شروع کنید. اما فراموش نکنید هیچ موضوعی پس از نوشته شدن به طور مستقیم برای چاپ نخواهد رفت. موضوعات نوشته شده باید از نظر نگارشی و بعضی قاعده ها و دستورالعمل مورد ویرایش (ویراستاری) قرار گیرد که برای اینکه این مرحله به درستی انجام شود لازم است مرکز نشر و انتشارات معتبری را انتخاب کنید به عنوان مثال مرکز چاپ آموزش و پژوهش صنعتی ایران که در سال 1377 با خط مش تدوین و چاپ کتاب در حوزه های علوم مدیریت، علوم رایانه، اقتصاد و... با اخذ جواز چاپ از سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی کار خود را شروع کرد و تا بحال بیش از 600 اسم کتاب در زمینه های مختلف چاپ کرده است.
[تصویر: FeaturedImageSelfPubCosts-300x200.jpg]
بعد از اینکه امر ویراستاری انجام شد. باید صفحه آرایی یا همان نظم دادن به موضوعات و هماهنگ کردن آن ها با عکس ها و طرح بندی موضوعات کتاب انجام شود چراکه بدون صفحه آرایی به چاپ نمی رسد.
و حال اصلی ترین و ضروری ترین قسمت از پروسه چاپ کتاب، دریافت جواز چاپ، فیپا و شابک می باشد. بدون دریافت مجوز چاپ، شما نمی توانید چاپ کتاب خود را انجام دهید.
 • شابک به عبارتی کد استاندارد جهانی کتاب می باشد، که از 10 تا 13 عدد ایجاد شده است. به هر کتاب یک شابک می دهند، که اگر مجدد کتاب به چاپ رسید، تغییر داده نمی شود.
 •  فیپا همان تهیه فهرست قبل از چاپ و آماده سازی اطلاعات موردنیاز برای تشخیص کتاب می باشد، که بر اساس استانداردهای جهانی پیش از چاپ کتاب صورت می گیرد. فیپا به امر منسجم شدن اطلاعات و کم شدن هزینه ها در آماده کردن فهرست کتابخانه ها و مراکز پژوهشی کمک شایانی می کند. فیپا حاوی مواردی مثل سرشناسه، نام، اطلاعات و غیره است.
بعد از دریافت فیپا، باید مجوز چاپ کتاب گرفته شود، که مرکز چاپ انتخابی شما موظف است یک نسخه از کتاب را برای دریافت مجوز به سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی می فرستد. تا سازمان فرهنگ و ارشاد پس از بررسی های موردنیاز مجوز کتاب را صادر نماید.
[تصویر: self-publishing-a-book-self-publishing-i...00x222.jpg]
بعد از اخذ مجوز چاپ باید طراحی جلد انجام شود، اصلی ترین موضوع در طراحی جلد داشتن ایده نو می باشد، که بدین جهت از پیشنهادات نویسنده در مورد موضوعات کتاب به کار گرفته می شود و طرح پس از تایید نهایی نویسنده قطعی خواهد شد. در آخر کتاب به چاپ می رسد، بعد از پشت سر گذاشتن مراحل چاپ کتاب، کتاب به چاپخانه فرستاده می شود و صحافی کتاب گام آخر برای آماده سازی کتاب می باشد که در آن پس از ترتیب فرم های به چاپ رسیده، کتاب را توسط چسب سرد یا گرم به جلد وصل می کنند.
[تصویر: Village-Books-Publishing-Bellingham_0-300x140.jpg]
پروسه چاپ کتاب در مراکز چاپ
 • فرستادن فایل مربوطه به انتشارات
 • بررسی نمودن فایل
 • بستن قرارداد و هماهنگی های موردنیاز به منظور چاپ کتاب مانند ویراستاری، طرح جلد و ...
 • دریافت شماره شابک (این مرحله برای کتابخانه ملی و کتاب های علوم پایه تقریبا 7 روز و کتاب های علوم انسانی بیش از 30 روز زمان می برد)
 • اخذ فیپا
 • تحویل فایل نهایی توسط صاحب اثر و یا بخش صفحه آرایی موسسه چاپ.
 • اخذ مجوز براساس فایل نهایی از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی.( كتاب های علمي دانشگاه طی 24 ساعت جواز می گیرند اما كتاب های حوزه علوم انساني تقریبا يك ماه زمان می برد)
 • طراحی و اخذ مجوز
 • فرستادن اثر نهایی به لیتوگرافی، چاپخانه و در آخر صحافی.(فرایند چاپ کتاب پس از اخذ مجوزهای موردنیاز 20 الی 30 روز زمان می برد.)
[تصویر: maxresdefault-300x177.jpg]
انواع قرارداد مراکز چاپ کتاب
اکثر مراکز چاپ کتاب به دو صورت سرمايه گذاري مولف و مشارکت در هزینه ها قرارداد میبندند.
در نوع سرمايه گذاري مولف، اگر مولف بخواهد با هزینه شخصی چاپ کتاب را انجام دهد، مرکز چاپ کار را با هزینه مناسب انجام می دهد، در این شرایط حق چاپ های آینده برای مولف حفظ خواهد شد.
اما مشارکت در هزینه ها به این شکل است که هر مقداری از هزینه چاپ را مولف پرداخت کند و درصد دیگر را مرکز چاپ و در آخر سود برآمده از فروش بسته به میزان هزینه انجام شده توزیع خواهد شد.
پرداخت هزينه چاپ كتاب در مراکز چاپ
1معمولا مراکز چاپ 500 هزارتومان هنگام عقد قرار داد می گیرند و تقریبا نیمی از از مبلغ باقی مانده را بعد از دریافت مجوز و تسویه آخر بعد از چاپ و موقع تحويل كتاب انجام می شود.
یکی از پارامترهای حائز اهمیت جهت بررسی اعتبار مرکز انتشارات می تواند حضور پررنگ آن در نمایشگاه بین المللی کتاب باشد.در ادامه این مطلب تصمیم داریم بر اساس نتایج تحقیقات استخراج شده، 10 مرکز برتر چاپ کتاب را به دانشجویان و سایر مخاطبان خود معرفی کنیم.
[تصویر: logo3-300x113.jpg]
10 مرکز برتر چاپ کتاب در سال 97
1. انتشارات کتاب کتیبه نوین
 این مرکز رسمی و قانونی با مجوز رسمی به شماره پروانه: 11648 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  افتخار این را دارد که نتیجه سال‌ها تجربه و نقش خود در صنعت چاپ و نشر ازجمله تایپ تخصصی انواع کتب، دریافت شابک، دریافت فیپا، دریافت مجوز چاپ کتاب و… را به انسان های اهل فرهنگ و علاقه‌مندانی که می خواهد آثار خود را ترجمه و چاپ و تالیف نمایند، ارائه دهد. این مرکز ثابت کرده که که خدمات تجربی همه پروسه چاپ کتاب را با قیمت به صرفه، کیفیت بالا و بازه زمانی کوتاه انجام می دهد.
2. چاپ و نشر شاپرک
این انتشارات با مجوز رسمی از سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره پروانه: ۱۱۶۸۸ و نیز بهرمندی از بیش از 16 سال سابقه در حوزه چاپ و بهرمند بودن از نیروهای باتجربه و مسئولیت پذیر و داشتن تجهیزات بروز و دستگاه های مدرن برای چاپ کتاب مانند ریسو و دستگاه های دیجیتال و تبدیل کردن پایان نامه به کتاب، اخذ مجوز چاپ کتاب، استخراج کتاب از پایان نامه، چاپ بروشور در مدل های مختلف ، دفترچه راهنما و مجلات داخلی سازمان ها، چاپ انواع کتاب همچون شعر و رمان، چاپ انواع پوستر سیاه سفید و رنگی فعالیت شده و در این 16 سال موفقیت های بسیاری کسب کرده و دیده شده است و توانسته کارهای خود را در سطح کیفی بالا در خور شایستگی مشتریان خود ارائه دهد.
3. انتشارات بهتا پژوهش
این مرکز علاوه برانجام امور چاپ کتاب با بالاترین کیفیت، در فروش كتاب بوسیله مراکز پخش و فروش کتاب، فروشگاه های آنلاین کتاب، نمایشگاه های کتاب نیز مشارکت می کند، کتاب را به تعدادی مرکز پخش کتاب دارای اعتبار در تهران و چند شهر دیگر می فرستد. این مرکز اکثر کتاب های مولفین خود را در نمايشگاه جهانی كتاب تهران و  سایر نمایشگاه های استانی نیز عرضه می کند.
این مرکز در فروشگاه آنلاین انتشارات طرح روی جلد کتاب عنوان و توضیحات کتاب و مولف قرار داده می دهد، هزار فلش کارت رایگان برای معرفی کتاب فراهم می کند که چکیده ای از کتاب را به انتخاب خود نویسنده و تصویری از جلد کتاب در آن ها قرار دارد. از زینک خروجی برای ارتقا سطح کیفی چاپ متون و تصاویر کتاب استفاده می کند.
در مجموع این مرکز چاپ به این صورت کار می کند که تقریبا 100 نسخه از کتاب را بعد از چاپ نگه می دارد و روی معرفی و فروش آن کار می کند و بعد از اینکه این 100 نسخه را به فروش رساند با مولف تسویه می کند و سپس فروش باقی کتاب را شروع می کند.
4. انتشارات سنا
درحال حاضر این مرکز تنها ناشر دارنده ی کلیه ماشین آلات مورد احتیاج یک انتشارات، با بیش از 50 سال سابقه که کارگاه های بزرگی با تجهیزات چاپ و لیتوگرافی دارد در بازار ناشران حرفی برای گفتن دارد. همین مسئله موجب شده است که انتشارات به آسانی بتواند نیمی از هزینه های خود را کاهش داده و از طرفی تخفیف ها و امکانات بسیاری را به مولفین خود اختصاص دهد و همچنین سود تمام شده ی مرکز چاپ را نیز بیشتر کند. این سود بسیار هم در مرحله اول بصورت اعتباری به منظور پرداخت وام های قرض الحسنه و با کمترین کارمزد به مولفین است و در مرحله دوم، در مسیر حفظ کیفیت و به روزرسانی تجهیزات چاپ، صرف می شود.
5. انتشارات ارشدان
این مرکز فضایی آکادمیک با مشاورین دلسوز و متعهد دارد که به صورت حضوری و آنلاین در تمام طول پروژه چاپ کتاب پاسخگو هستند، از این رو اکثر نویسندگان ایرانی با خیالی راحت تمامی روند چاپ کتاب را  به این مجموعه می سپارند.این مرکز چاپ، با حضور در نمایشگاه جهانی کتاب در دو قسمت ناشرین دانشگاهی و عمومی در سال های پیش با استقبال بی نظیر دانشگاهیان و مولفین ایران روبرو شده است .
مرکز چاپ ارشدان با هلدینگ ایران تایپیست نیز مشارکت دارد و تیمی بزرگی از مترجمان و تایپیستان و پژوهشگران را در اختیار دارد، به همین خاطر هزینه های چاپ کتاب بسیار به صرفه برای مولفین تمام خواهد شد.
6 . مرکز چاپ مینوفر
این مرکز مجوز رسمی با دریافت شماره پروانه  نشر: ۱۲۰۶۵ از سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه چاپ کتاب فعالیت دارد. این مرکز با کمترین هزینه پایان نامه و تحقیقات شما را در قالب کتاب چاپ می کند.
7. مرکز چاپ دانشگاه شهید بهشتی
این مرکز در سال ۱۳۵۲ تاسیس ش و سالیان سال است که سابقه درخشانی دارد و زيرمجموعه معاونت پژوهشي و فناوری قرار گرفت. اما در سال ۱۳۷۰ دوباره انتشارات و چاپخانه با اسم «مركز چاپ و انتشارات» با هم یکی شد.
8. انتشارات نی
مرکز چاپ نی که 40 سال سابقه دارد، یکی از انتشارات برتر انواع کتاب های ایرانی در مورد فلسفه علوم اجتماعی و ادبیات با حفظ امتیاز و حق چاپ کتاب برای مولف می باشد.
9 . مرکز چاپ پژوهش برتر
انتشارات پژوهش برتر آثار شما را در حوزه تالیف، ویراستاری ، چاپ شعر و رمان، پایان نامه و… به خوبی با هزينه مناسب، دقت و سرعت عمل در امور اداري و چاپ كتاب به ثبت می رسند و بعد در فروش هر چه بیشتر آثار مشارکت می کند مانند عرضه کتاب مولفین خود در نمایشگاه های کتاب.
 10 . چاپ دیجیتال میعاد
چاپ دیجیتال میعاد نزدیک به 20 سال در صنعت چاپ با دانش بسیار تجربه کسب کرده است و با افتخار در خدمت همه فرهیختگان و افرادی که می خواهند آثار و حرفه خود را به کتاب تبدیل کنند، می باشد .
 
منبع: چاپ کتاب
  پاسخ
تبلیغات
ads


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نکته های در سفارش چاپ بنر asachap 0 11 ۱۳۹۹-۱۲-۱۰، ۱۰:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: asachap
  کلینیک عابدیان - مرکز درمان بیماری‌های نشیمنگاه donya72 0 19 ۱۳۹۹-۱۱-۱۲، ۰۶:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: donya72
  طراحی و چاپ کارت ویزیت و لوگو در شیراز و تهران signco 0 22 ۱۳۹۹-۱۰-۲۰، ۰۵:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: signco
  ویکی روان؛ بهترین مرکز مشاوره روانشناسی کودک و نوجوان و ترک اعتیاد فردامارکت 0 17 ۱۳۹۹-۱۰-۱۳، ۰۹:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: فردامارکت
  راهنمای خرید بهترین کرم پودر و پر فروش ترین کرم پودرها در ایران – سال ۹۷ azam_ch74 1 475 ۱۳۹۹-۱۰-۰۲، ۰۹:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: caarpitz
  مشاوره فردی مرکز مشاوره رهنمون nofan 1 97 ۱۳۹۹-۰۹-۰۵، ۰۷:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: caarpitz
  مقاصد برتر گردشگری در سال 2020 کدامند؟ iranfox 0 22 ۱۳۹۹-۰۹-۰۴، ۰۹:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: iranfox
  5 موسسه حقوقی برتر جهان mehdirezghi71 1 140 ۱۳۹۹-۰۸-۲۶، ۰۳:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: daadapp
  قیمت عسل طبیعی در سال 99 rastine7 0 53 ۱۳۹۹-۰۸-۲۴، ۱۱:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rastine7
  مرکز انواع خدمات جوش و حک لیزر تهران alomak1297854 0 33 ۱۳۹۹-۰۷-۳۰، ۰۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: alomak1297854

کاربرانی که از این موضوع دیدن کرده اند ؟
1کاربر از این موضوع دیدن کرده اند :
walkhard (۱۳۹۹-۱۲-۱۲, ۰۳:۱۱ ب.ظ)

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تبلیغات
ads