انجمن طراحی سایت نیازمندی و آگهی او اس کلاس فارسی

نسخه‌ی کامل: بازدید از آبشار مارگون در استان فارس
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
[b]آبشار مارگون، با شکوه ترین آبشار مرتفع فارس[/b]
resim
نمایی باشکوه از آبشار مارگون

تماشای شاهکارهای طبیعت روح هر انسانی را تحت تاثیر قرار می دهد. آبشار مارگون آبشاری بی نظیر در دل طبیعت استان فارس است. آبشار مارگون در شهرستان سپیدان استان فارس، دهستان مارگون واقع شده است. این آبشار از جاذبه های بی نظیر استان فارس است. آبشار مارگون ارتفاعی بالغ بر ۷۰ متر و عرضی ۱۰۰ متری از باشکوه ترین آبشارهای ایران است. در بالای این آبشار هیچ رودخانه ای وجود ندارد و هزاران چشمه از دل کوه می جوشد و سرازیر می شوند که منبع آب این آبشار زیبا هستند. بدنه این آبشار از دیواره های صخره ای تشکیل شده است. آبشار مارگون به آبشار چشمه ای معروف است. رودخانه حاصل از چشمه های مارگون تا نزدیکی سپیدان امتداد دارد.

resim
نمایی زیبا از طبیعت گران در آبشار مارگون

ارتفاع این منطقه بیش از ۲۲۰۰ متر است و در این منطقه شاهد قندیل های یخی در کنار آبشار خواهید بود. آبشار مارگون در مسیری بن بست به دره هایی پرشیب واقع شده است. باغ های سیب، درختان زالزالک، بوته های زرشک در میان انبوه درخت های جنگلی، زیبایی های طبیعی این آبشار را دو چندان می کنند. اطراف این آبشار در فصل بهار بسیار سرسبز و دیدنی است. مردم ساکن در روستای مارگون قومیت لر دارند و به لهجه لری سخن می گویند.

resim
نمایی زیبا از چشمه های آبشار مارگون

این منطقه از پوشش گیاهی و جانوری غنی برخوردار است از این رو این منطقه به عنوان یک منطقه حفاظت شده در سال ۱۳۷۸ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. دشت اطراف آبشار مارگون در فصل بهار از لاله های واژگون و دیگر گل های وحشی پوشیده شده است. در کنار پوشش جنگلی این منطقه جانورانی همچون خرس قهوه ای، بز، پازن، خارپشت، کفتار، رودک، شغال، گرگ و روباه معمولی نیز در این منطقه به حیات خود ادامه می دهند. محوطه این آبشار زیبا دارای پارکینگ، سرویس بهداشتی و مکان های مسطحی است که توسط شهرداری برای برپایی چادر و اقامت گردشگران فراهم شده است. گردشگران می توانند با تور طبیعت گردی فارس که به صورتتور یک روزه ارائه می شود، از این جاذبه طبیعی بی نظیر در جنوب ایران دیدن نمایید.

resim
نمایی جذاب از صخره های آبشار مارگون

resim
نمایی منحصر به فرد از طبیعت بکر آبشار مارگون

resim
نمایی از طبیعت زمستانی آبشار مارگون

resim
نمایی زیبا از رودخانه پایین آبشار مارگون

منبع: tourgardesh.com