انجمن طراحی سایت نیازمندی و آگهی او اس کلاس فارسی

نسخه‌ی کامل: برنج ایرانی یا خارجی ؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
مهم‌ترین دغدغه‌ای که انتخاب بین برنج ایرانی و خارجی را سخت می‌کند، قیمت بیشتر ولی کیفیت بهتر برنج ایرانی نسبت به برنج خارجی است.
عوامل مختلفی مثل کم محصول یا پر محصول بودن برنج ایرانی و یا زمان خرید آن، روی قیمت برنج ایرانی اثرگذار هستند. برنج دم سیاه گیلان با کیفیت فوق‌العاده و برنج هاشمی گیلان که یکی از محبوب‌ترین برنج های ایرانی است، عطر و طعم بهتری نسبت به سایر انواع برنج ایرانی دارند. ضمناً این دو نوع برنج در صورت ماندن، همچنان بعد از دو یا سه وعده به خوبی دفعه اول خواهند بود. تمامی این دلایل باعث می‌شوند تا برنج دم‌سیاه و سپس برنج طارم و هاشمی در رده گران‌ترین برنج‌های ایرانی قرار بگیرند. اگر می‌خواهید هم از برنج ایرانی باکیفیت استفاده کنید و هم هزینه کمتری بپردازید؛ بهترین انتخاب برای شما خرید برنج فجر و برنج شیرودی است که کیفیت مطلوبی دارند و به این دلیل که جزء برنج‌های پرمحصول هستند، با قیمت ارزان‌تر نسبت به سایر برنج‌های ایرانی عرضه می‌شوند.
بیشتر برنج خارجی موجود در ایران مربوط به کشورهای هند و پاکستان است. برنج هندی موجود در ایران، درجه کیفیت متفاوتی داشته و بهترین آن قیمتی حدود نصف برنج ایرانی مرغوب دارد. البته که عطر و طعم برنج خارجی به هیچ‌کدام از انواع برنج ایرانی نمی‌رسد ولی به دلیل قیمت مناسب آن در کشور ما، مشتریان خود را دارد.


آیا پخت برنج هندی آسان‌تر از برنج ایرانی است؟!
بعضی از افراد پخت برنج هندی را آسان‌تر از برنج ایرانی می‌دانند، اما به نظر می‌رسد که این مشکل تنها با یادگرفتن روش صحیح پخت برنج، چه به روش آبکش و چه کته، حل می‌شود و نمی‌توان گفت که پخت برنج ایرانی سخت‌تر از برنج خارجی است. پس بهتر است با یادگیری فوت‌وفن‌های پخت برنج ایرانی، خود و خانواده‌تان را از آن محروم نکنید!
آیا برنج خارجی برای سلامتی ما ضرر دارد؟
هر از چند گاهی، خبری راجع به مضر بودن برنج‌های خارجی برای سلامتی انسان منتشر می‌شود. بعضی می‎گویند برنج هندی ممکن است آلوده به مواد خطرناکی مثل آرسنیک، کادمیوم و یا فنول که سرطان‌زا است، باشد و برخی دیگر با آن مخالفند. بهتر است بدانید که ترکیبات مضر برنج، فقط در آزمایشگاه شناسایی می‌شود و نمی‌توان به همین سادگی راجع به آن قضاوت کرد؛ البته ما اطمینان بیشتری راجع به سالم بودن برنج ایرانی نسبت به برنج خارجی داریم.
حواستان به شرایط نگهداری برنج در خانه باشد، زیرا این موضوع به صورت مستقیم روی رشد آفات و کرم‌زدگی برنج و در نتیجه سلامت آن تاثیرگذار است.

منبع:درکام