شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اعلانات

- توجه: بخش لینک سازی و بخش کاملا آزاد ایجاد شد تا کاربران برای لینک سازی مطالب و موضوعات مرتبط با سایت خودشون رو با بقیه و موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند توجه کنید اگر کاربری روزانه بالای 5 مطلب و لینک ارسال نمایید اکانت کاربری مسدود خواهد شد.

- توجه: دوستان لطفا سوالات خود را از طریق شماره تماس موجود در سایت اعلام نکنید با پیامک یا تلگرام و... این شماره برای تماس های ضروری مشتریان فروشگاه قرار گرفته است.

- قابل توجه کاربران: سوالات خود را از طریق پیام خصوصی ارسال ننمایید و فقط از طریق انجمن پیگیر باشید به سوالاتی که از طریق پیام خصوصی ارسال شود به هیچ عنوان جواب داده نخواهد شد.


تبلیغات
ads
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آشنایی با ارزش و اهمیت گیاهان دارویی و شناخت قالب های ثبتی شرکت های گیاهان دارویی
#1
در ابتدا جهت آشنایی ذهن خوانندگان به گیاهان دارویی و ارزش و اهمیت آن، اشاره ای خواهیم داشت و سپس وارد بحث اصلی شویم. قدر مسلم آن است که شما عزیزان می توانید در صورت نیاز به هر گونه مشاوره در این رابطه با کارشناسان ما در ثبت شرکت فکر برتر در ارتباط باشید. همکاران ما در این مرکز ، از طریق مشاوره تخصصی شما را راهنمایی خواهند کرد.
گیاهان دارویی و ارزش و اهمیت آن :
• گیاهان دارویی :
گیاهانی هستند که یک یا برخی از اندام های آنها حاوی ماده مؤثره است. این ماده کمتر از 1% وزن خشک گیاه را تشکیل می دهد، دارای خواص مؤثر بر موجودات زنده است. همچنین کاشت، داشت و برداشت این گیاهان به منظور استفاده از ماده مؤثره آنها انجام می گیرد.
تقریباً یک چهارم داروهای تهیه شده دنیا دارای منشأ گیاهی هستند که یا مستقیماً از گیاهان عصاره گیری شده اند و یا براساس ترکیب گیاهی، مدوله و سنتز شده اند. کار بر روی طب سنتی و استفاده از گیاهان دارویی، در سراسر جهان و در دست انجام می باشد. در اروپا حدود 1500 گونه از گیاهان دارویی و معطر مورد استفاده قرارگرفته و در حدود 1400 محصول گیاهی در اروپا و ایالات متحده تولید می شود. در حدود 25 درصد از داروهای تجویز شده در ایالات متحده، حاوی حداقل یک ترکیب فعال گیاهی هستند. در چین، فروش داروهای سنتی در طول 5 سال اخیر دو برابر شده لست. در هند نیز صادرات گیاهان دارویی نسبت به سال های قبل سه برابر شده است.
* مهمترین کشورهای صادرکننده گیاهان دارویی در آسیا چین، هندوستان، ترکیه و تایلند می باشد که متأسفانه ایران با این تنوع گونه ای جایگاهی ندارد. وضعیت گیاهان دارویی و داروهای گیاهی در ایران علیرغم مزیت های نسبی و امکان تولید متابولیست های دارویی ویژه و گران بها که می تواند علاوه بر تأمین مواد اولیه دارویی، یکی از مهمترین منابع صادرات غیر نفتی و تأمین ارز محسوب گردد که با محدودیت ها و مشکلات فراوانی مواجه است.
* پوشش گیاهی ایران چهار برابر کل پوشش گیاهی اروپاست و بیش از 2 هزار گونه گیاهان دارویی در کشور وجود دارد که فقط 100 گونه از این گیاهان در صنایع دارویی کشور استفاده می شود. به طوری که اگر زعفران، زیره سبز و سم های گیاهی را از بخش صادرات گیاهان دارویی حذف کنیم صادرات آن به صفر می رسد این در حالی است که میزان صادرات گیاهان دارویی در کشورهای اروپایی به 35 درصد می رسد. سطح زیرکشت گیاهان دارویی (برای 60 گونه) در کشور حدود 50 تا 70 هزار هکتار می باشد و میزان تولید به طور متوسط حدود 73 هزار تن می باشد. این مقدار تولید نه تنها ارزش صادرات ندارد،بلکه در تأمین نیازهای داخل کشور نیز بسیارناچیز است. در حال حاضر مقدار صادرات فرآورده های گیاهی بالغ بر 25 هزارتن و ارزش صادرات حدود20 میلیون دلار می باشد که سهم بسیار ناچیزی در بازار جهانی دارد و با ادامه این روند همین جایگاه در خطر می باشد.
با توسعه هدفمند گیاهان دارویی برای استخراج گیاهان دارویی مورد استفاده، مکان یابی مناطق مستعد کاشت، بهداشتی کردن تولید این گیاهان باید از مهمترین اهداف و برنامه های کشور در این زمینه باشد؛ با توجه به فراوانی گونه های مختلف گیاهان دارویی در کشور، به دلیل بسته بندی نامطلوب و صادرات فله ای متأسفانه از میزان صادرات قابل توجهی برخوردار نیستیم. فروش کنترل شده و تحت نظارت گیاهان دارویی یکی دیگر از مشکلات این صنعت است و باید فروش گیاهان دارویی به یک فرآیند رسمی تبدیل شود و امروزه میزان استفاده از فرآورده های طبیعی دارویی در کشورهای پیشرفته به طور میانگین بالای 40 درصد است که این مسئله نشانگر آن است که باید به فرهنگ سازی، آموزش پزشکان و داروسازان و تولید فرآورده های طبیعی و گیاهی در داخل بیشتر ارزش داده شود.
• اهمیت گیاهان دارویی :
برای نشان دادن اهمیت کشت و تولیدات گیاهان دارویی کافی است درباره چند جنبه مهم کشت و تولید این گیاهان چون : نوع گیاهی که کشت می گردد، میزان تولید محصول زیر کشت و اهمیت اقتصادی آن ( اهمیت صادراتی و نیازهای صنایع دارویی به آن ) اثر عوامل اکولوژیکی ( و به طور کلی مکان مناسب کشت ) بر کیفیت و کمیت مواد مؤثر می باشد.
در حال حاضر موضوع تولید و مصرف گیاهان دارویی در کشورهای صنعتی و توسعه یافته در حال احیاء است. محاسبه دقیق مقدار مصرف سالیانه گیاهان دارویی در جهان مشکل است زیرا از گیاهان دارویی به اشکال ناشناخته متفاوتی استفاده می شود و اطلاعات محلی جامعی نیز در این مورد وجود ندارد ولی به عنوان مثال می توان گفت که میزان واردات گیاهان دارویی ( که شامل گیاهان معطر نمی شود) به چند کشور خریدار این گیاهان از 355 میلیون دلار در سال 1976 به 551 میلیون دلار در سال 1900 افزایش یافت که این خود گواه کوچکی از رویکرد روز افزون به گیاهان دارویی است.
• قالب های ثبتی شرکت گیاهان دارویی :
برای تأسیس شرکت گیاهان دارویی در ابتدا باید یک شرکت ثبت نمود؛ می توان در قالب های شرکت سهامی خاص و یا شرکت با مسئولیت محدود جهت ثبت شرکت اقدام نمود. پس از تعیین قالب،برای ثبت شرکت نیاز به شرایط و مدارکی است که در ذیل به آن می پردازیم.
• مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت گیاهان دارویی سهامی خاص عبارت است از:
_ اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری تهیه شده از مراکز پلیس+10
_ امضای اقرارنامه
_ کپی شناسنامه و کارت ملی برابراصل شده کلیه اعضاء
_ مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
• شرایط ثبت شرکت گیاهان دارویی سهامی خاص :
_ حداقل سرمایه 100,000تومان
_ دست کم 35% سرمایه نقداً پرداخت شود.
_ حداقل سه نفر عضو+ دو نفر بازرس (بازرسین نباید از اعضاء باشند).
• مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت گیاهان دارویی با مسئولیت محدود به شرح ذیل است :
_ تصویر برابراصل شناسنامه وکارت ملی کلیه اعضاء
_ اصل گواهی عدم سوء پیشینه 
_ اقرارنامه امضاء شده
_ اخذ مجوز بنا بر اعلام اداره ثبت شرکت ها
• شرایط ثبت شرکت گیاهان با مسئولیت محدود :
_ وجود حداقل دو نفر عضو
_ تعهد با پرداخت کل سرمایه
_ حداقل سرمایه یک میلیون ریال

ثبت شرکتها در ثبت برند فکر برتر
تبلیغات
ads


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  انتخاب نام برند؛ قدم اول در ثبت شرکت fekr_bartar 0 289 ۱۴۰۰-۰۶-۳۱، ۱۱:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fekr_bartar
  آشنایی با دستگاه پرکن مایعات غلیظ اتوماتیک seoupdate 0 286 ۱۴۰۰-۰۶-۳۰، ۰۳:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: seoupdate
  اهمیت بانک مو در کاشت mohsennn 0 258 ۱۴۰۰-۰۶-۲۷، ۱۱:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mohsennn
  مزایای ثبت شرکت تضامنی fekr_bartar 0 273 ۱۴۰۰-۰۶-۲۵، ۰۱:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fekr_bartar
  معرفي سايت ها براي دانلود قالب انگليسي محمد قاسمی 0 287 ۱۴۰۰-۰۶-۲۴، ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: محمد قاسمی
  قالب وردپرس شرکتی و چند منظوره آوادا – Avada zohreh-kamali 0 237 ۱۴۰۰-۰۶-۱۴، ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: zohreh-kamali
  سامانه LMS یا سامانه آموزش مجازی چیست؟ + کاربرد و دلایل اهمیت آن rezahaghi321 0 310 ۱۴۰۰-۰۶-۰۸، ۰۵:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: rezahaghi321
  بهترین شرکت معماری در تهران Maryamgh63 1 376 ۱۴۰۰-۰۵-۰۳، ۰۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: jergis
  ثبت شرکت در دبی kare 0 305 ۱۴۰۰-۰۴-۲۰، ۰۴:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: kare
  شرایط شکلی ثبت شرکت های مسئولیت محدود comreg 0 281 ۱۴۰۰-۰۴-۰۷، ۰۲:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: comreg

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تبلیغات
ads