شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اعلانات

- توجه: بخش لینک سازی و بخش کاملا آزاد ایجاد شد تا کاربران برای لینک سازی مطالب و موضوعات مرتبط با سایت خودشون رو با بقیه و موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند توجه کنید اگر کاربری روزانه بالای 5 مطلب و لینک ارسال نمایید اکانت کاربری مسدود خواهد شد.

- توجه: دوستان لطفا سوالات خود را از طریق شماره تماس موجود در سایت اعلام نکنید با پیامک یا تلگرام و... این شماره برای تماس های ضروری مشتریان فروشگاه قرار گرفته است.

- قابل توجه کاربران: سوالات خود را از طریق پیام خصوصی ارسال ننمایید و فقط از طریق انجمن پیگیر باشید به سوالاتی که از طریق پیام خصوصی ارسال شود به هیچ عنوان جواب داده نخواهد شد.


تبلیغات
ads
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش تعمیر ماشین لباسشویی
#1
ماشین لباسشویی چیست؟ اصولا ماشین لباسشویی یک تشت بزرگ است که مرتباً با آب پر شده، تخلیه میکند و لباسهارو می چرخاند تا خشک شوند.یا میتوانیم اینطور شرح دهیم که یک هم زننده لباس است.

[تصویر:  washing-machine-repair-service-doha-qatar.jpg]
چهار مرحله ای که هر ماشین لباسشویی انجام می دهد به شرح زیر است :

شامل آبگیری، شستشوی ، تخلیه و خشک کردن. اگرچه ین عملکردها خیلی اصولی هستند ، اما برخی از آنها می توانند به مشکل برخورد کنند. شما میتوانید برخی از این مشکلات را به راحتی حل کنید. با این حال بهتر است برخی از مشکلات را به دست تعمیرکاران حرفه ای بسپارید.

دو نکته بسیار مهم :

قبل از کار کردن روی ماشین لباسشویی، حتماً آن را از برق بکشید.
قبل تعمیر لباسشویی های درب از جلو باید نسبت به تخلیه کردن آب اطمینان حاصل نمایید.

ماشین لباسشویی کار نمیکند

اگر ماشین لباسشویی هیچ کاری نمیکند :

وقتی برنامه را تنظیم میکنید و هیچ کدام اجرا نمیشوند و یا صدایی ندارد ممکن است برق آن قطع شده باشد.

وقتی ماشین لباسشویی باید مرحله بعدی شستشوی را اجرا کند ولی می ایستد :

ممکن است لباسهای داخل ماشین لباسشویی بیش از حد مجاز باشد، تعدادی از لباسها را خارج کنید تا کمی از بار ماشین لباسشویی کم شود. سپس دوباره دستگاه را روشن کنید ( در برخی موارد لازم است برای روشن کردن مجدد دستگاهتان را از برق کشیده و دوباره وصل کنید.)

درغیراین صورت:

مطمئن شوید دستگاه به برق متصل و روشن است. در صورت لوازم با استفاده از دستگاه تستر ولتاژ ، مطمئن شوید که برق وصل باشد. توجه کنید حتما درب ماشین لباسشویی بسته باشد.

نکاتی که باید بررسی شوند:

اگر مخزن بی حرکت است، مدار قطع کنند یا فیوزی که به آن می رسد را بررسی کنید.
سیم برق را بررسی کنید، سیتم برق دستگاه را بکشید، ممکن است سیم دچار خرابی یا ساییدگی شده باشد.
درب ماشین لباسشویی را باز کرده و قفل زبانه ای که روی آن فشار می آورید را چک کنید. قفل را فشار داده و رها کنید. گار صدای تیک نمی دهد ممکن است شکسته باشد. قفل را جدا کرده و تست کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.برای جلو گیری از ایجاد مشکل در ماشین لباسشویی از مقدار مناسب شوینده برای شستشوی و سختی آب استفاده کنید. مطمئن شوید دستگاه تراز باشد و دستگاه را سنگین نکنید ( حد مجاز رختن لباس را رعایت کنید.)


ماشین لباسشویی درست آبکشی نمی کند

اگر بعد از اتمام شدن برنامه شستشو هنوز آب و شوینده روی لباستان یا در ماشین لباسشویی باقی مانده، میتواند علل زیادی داشته باشد. ابتدا مطمئن شوید که از دستگاه درست استفاده میکنید. به عبارت دیگر مقدار مناسب مایع شوینده استفاده میکنید، ماشین لباسشویی را بیش از حد پر نکرده اید و سایر موارد. برای اینکه کاملا متوجه شوید کافیست دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید.

تنها یکبار بیش از حد سنگین شدن دستگاه میتواند آبکشی را دچار مشکل کند. اگر این موارد باعث ایجاد مشکل نشده، به احتمال زیاد آب مرحله آبکشی وارد ماشین لباسشویی نمی شود یا به درستی تخلیه نمی شود.

درچه های تامین آب را بررسی کنید، مطمئن شوید درچه های تامین آب که به شلنگ های ورودی متصل هستند دچار گرفتگی نشده باشند.

اطمینان حاصل کنید شلنگ های ورودی آب پیچ نخوده اند.

دریچه تخلیه را بررسی کنید تا مطمئن شوید تخلیه آب کامل انجام می شود. انسداد میتواند باعث شود آب کثیف آبکشی در داخل ماشین لباسشویی باقی بماند. وقتی دستگاه کار میکند نگاه کنید دستگاه بعد از هر مرحله شستشو و آبکشی کاملا خالی می شود.

مطمئن شوید شلنگ ورودی آب سرد/گرم بسته نباشد. دریچه شلنگ را ببندید و آن را از دستگاه جدا کنید. انتهای آن را در سطل گذاشته و شیر آب را باز کنید. باید جریان آب قوی باشد در غیر اینصورت احتمالاً قسمت هایی از شلنگ مسدود شده است.

برای اطمنان از این مورد، انتهای دریچه را قطع کنید و آن را به شلنگ بیرونی وصل کرده و دوباره امتحان کنید. اگر هنوز هم جریان آرام است، بازهم شلنگ را تمیز کنید و یا آن را تعویض نمایید.

علت نشت آب از زیر ماشین لباسشویی
نشت آب از یک ماشین لباسشویی معمولا ناشی از شلنگ ها یا اتصالات است. مطمئن شوید آب نشتی ظاهر شده از لوله های پشتی نیست.

اتصالات را بررسی کنید که شلنگ به شیر آب و به پشت ماشین لباسشویی وصل باشد. همچنین نشتی یا فرسودگی شلنگ ها را کنترل کنید. در صورت لزوم اتصالات یا بست شلنگ ها را بشویید یا شلنگ ها را به صورت کامل تعویض نمایید. مطمئن باشید که قبل از در آوردن شلنگ ها آب بسته باشد.

سپس آب های داخل شلنگ را داخل یک تشت تخلیه کنید.

بلبرینگ و بست ها را چک کنید. ممکن است واشر های سبد یا بست و لولوه کشی معیوب باشد که باید تعویض شوند. در این گونه موارد با یک تعمیرکار لباسشویی تماس بگیرید.

ممکن است آب بیش از حد در طول آبگیری از سیفون تخلیه شود، مطمئن شوید اتصالات شلنگ تخلیه به لوله حداقل ۷۰ سانتی نتر بالاتر از کف باشد(در غیر اینصورت، مشکل را با یک لوله کش مطح کنید)
علت لرزش ماشین لباسشویی

در بیشتر موارد لباسشویی وقتی روی سطح تراز نباشد یا بیش از اندازه لباس داخل ماشین لباسشویی باشد دچار لرزش و تکان می شود. مواردی می گوییم تا ماشین لباسشویی را آرام کنید!

اول اینکه ممکن است تکان ها و لرزش های ماشین لباسشویی به علت بار بیش از اندازه باشد. لباسها را در یک طرف محفظه انباشته کنید. سپس چک کنید که دستگاه روی سطح محکم تراز باشد.
تراز کردن ماشین لباسشویی

یک سطح روی ماشین لباسشویی قرار دهید تا مطمئن شوید و از تراز بودن آن از طرفین ، جلو و عقب مطمئن شوید. همچنین اطمینان حاصل کنید کف کاملا محکم است. برای درست کردن ماشین لباسشویی، کف باید مسطح، تراز و به اندازه کافی محکم باشد تا دستگاه پر شده از آب و سنگین بدون انحراف زیر بار دچار مشکل نشود.

ابتدا دستگاه را قبل از هرکاری از برق بکشید.

پایه ها را بررسی کنید. زیر دستگاه را نگاه کنید و مطمئن شوید همه پایه ها روی سطح محکم قرار دارند. اگر یکی یا هر دو پایه های جلویی کاملا به کف نچسبیده باشد، آنها را شل کنید( تا به عقب بیایند) تا زمانی که محکم قرار بگیرند.

نکته : پایه جلویی باید تا حد ممکن کوتاه باشد

پایه ها را کاملا باز نکنید در صورت نیاز یک سطح را روی ماشین لباسشویی قرار داده و پایه جلویی را به آرامی تنظیم کنید تا دستگاه تراز شود. مطمئن شوید پایه های جلویی کلاهک های لاستیکی و سرپیچ داشته باشند تا محکم نگه داشته شوند. اگر این موارد مشکل داشته اند میتوانید پد های ضد لرزش بخرید تا زیر پایه ها قرار دهید.

در صورت نیاز ، دستگاه را به سمت جلو کج کنید، با این کار پایه های عقب خود به خود تنظیم می شود. پایخ جلویی را تنظیم کنید. برق را وصل کنید و دستگاه را خالی راه اندازی کنید. ماشین لباسشویی را روی مرحله چرخش و خشک کردن قرار دهید و ببینید هنوز لرزش دارد یا خیر؟!
______________________________________
منبع: ابرکاوان
تبلیغات
ads


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تعمیر صندلی اداری shaily 0 695 ۱۴۰۰-۰۷-۱۴، ۰۱:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: shaily
  مرکز تعمیر انواع مدل تلویزیون led و lcd rahado 0 378 ۱۴۰۰-۰۷-۰۸، ۰۱:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rahado
  از کجا تعمیرگاه و نمایندگی معتبری را برای تعمیر تخصصی یخچال پیدا کنیم؟ rahado 0 327 ۱۴۰۰-۰۷-۰۵، ۰۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: rahado
  خدمات ویژه سرویس و تعمیر کولر گازی طراحی سایت 1 513 ۱۴۰۰-۰۶-۲۶، ۰۴:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rahado
  تعمیر ماشین لباسشویی توسط دیباسازان rahado 0 333 ۱۴۰۰-۰۶-۲۴، ۱۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rahado
  ویژگی تعمیرکاران تعمیر لوازم خانگی دوو rahado 0 349 ۱۴۰۰-۰۶-۲۱، ۰۲:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rahado
  خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی دوو rahado 0 333 ۱۴۰۰-۰۶-۲۰، ۰۹:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rahado
  علت توقف ماشین لباسشویی در حین کار ava96 1 703 ۱۴۰۰-۰۶-۱۸، ۱۱:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: rahado
  تعمیر صفحه کلید تلفن پاناسونیک tehran_panasonic 0 284 ۱۴۰۰-۰۶-۱۷، ۰۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: tehran_panasonic
  نمایندگی تعمیر مایکروفر دوو در تهران baroni55 0 304 ۱۴۰۰-۰۶-۰۹، ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: baroni55

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تبلیغات
ads