شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اعلانات

- توجه: بخش لینک سازی و بخش کاملا آزاد ایجاد شد تا کاربران برای لینک سازی مطالب و موضوعات مرتبط با سایت خودشون رو با بقیه و موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند توجه کنید اگر کاربری روزانه بالای 5 مطلب و لینک ارسال نمایید اکانت کاربری مسدود خواهد شد.

- توجه: دوستان لطفا سوالات خود را از طریق شماره تماس موجود در سایت اعلام نکنید با پیامک یا تلگرام و... این شماره برای تماس های ضروری مشتریان فروشگاه قرار گرفته است.

- قابل توجه کاربران: سوالات خود را از طریق پیام خصوصی ارسال ننمایید و فقط از طریق انجمن پیگیر باشید به سوالاتی که از طریق پیام خصوصی ارسال شود به هیچ عنوان جواب داده نخواهد شد.


تبلیغات
ads
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آینده Commodity Systems در دیتاسنتر
#1
ما در نقطه ی جالبی از دوره شالوده ابری هستیم. دیتاسنتر های مدرن در حال تغییر از شکل فیزیکی به مجازی است، پشته های مدیریتی متعددی به لایه ی مجازی یا logical وارد می شوند. آیا تغییر دیگری در دیتاسنتر در حال وقوع است؟ 
آیا انواع جدید پلتفرم های کامپیوتری اجازه ی ایجاد مدل بازتری از دیتاسنتر را می دهند؟ اکنون شاهد تغییری در روش ارائه ی خدمات شبکه مراکز اطلاعاتی هستیم. 
یک نوع  جدید commodity در حال راه یابی به ارائه دهنده گان ابر به مشتری و حتی مراکز اطلاعاتی ارائه دهنده ی سرویس است.

به مشتریان انتخاب های بیشتری در مورد آنچه استفاده می شود و روش کنترل آن داده می شود. با در نظر گرفتن تمام این مسائل، مهم است که بدانیم پلتفرم های سرور commodity در ساختار ابری شما چه تاثیری می گدارند.


سرورهای commodity و ابر Bare Metal

با این که بحث در این مورد اخیرا بیشتر شده است، جعبه ی سفید و commodity از چند ارائه دهنده ی مراکز اطلاعاتی یک حقیقت است. ما در یک مقاله ی اخیر در مورد DCK به سرور های Rackspace پرداختیم که مانند VM های ابری عمل می کنند. 
این ابزار که OnMetal نامیده می شود، سرورهای ابری ارائه می دهد که سیستم های تک کاربره و bare-metal هستند.

میتوانید از طریق OpenStack سرویس ها را در چند دقیقه تامین کرده و با سرورهای ابر مجازی دیگر ترکیب کنید و انتقال سرویس پسیو شبکه را با نیازهای شخصی تنظیم کنید .
 شما در اصل می توانید سرورهای خود را بر اساس حجم کار یا نیازهای کاربردی خاص خود طراحی کنید. 

اهمیت دارد که به این امر توجه شود که Rackspace در این فضا تنها نیست. Internap و SoftLayer که اکنون یک شرکت IBM است سرورهای metal قدرتمندی ارائه می دهند. 
سرورها نیروی خامی را که شما برای حجم کار  processor-intensive  و disk IO-intensive  خود نیاز دارید را برآورده میکند.

از انجا، شما می توانید سرور خود را از طریق یک پرتال یا API برای ویژگی های خاص خود تنظیم کنید و در زمان واقعی بر روی هر دیتاسنتر  SoftLayer بکاربرید. با در نظر گرفتن تمام این مسائل، 
میزان تنظیم bare metal که می توانید در ابر Softlayer داشته باشید بسیار چشمگیر است. ذخیره سازی، حافظه و uplinks شبکه، منابع نیرو، GPU ها و همچنین آرایه های ذخیره سازی توده ای را می توان تنظیم نمود. شما حتی میتوانید یک رک (rack) فیزیکی با تنظیمات شخصی داشته باشید. 


پلتفرم های ابری بعنوان Commodity 
فروشنده های سرور بزرگ حتما این پیام را شنیده اند. ارائه دهندگان ابر، مراکز اطلاعاتی و سرویس همگی به دنبال یافتن راههای بهتری برای کنترل عملکرد، قیمت و پلتفرم های رایانشی هستند. 
پس چرا وارد میدان نشویم و کمک نکنیم؟ اخیرا HP و Foxconn یک کار مشترک را برای ایجاد خط جدیدی از سرورهای پسیو شبکه بهینه سازی شده را بویژه با هدف قرار دادن ارائه دهندگان سرویس آغاز کردند. 
بنا بر بیانیه ی مطبوعاتی، این خط تولید جدید بطور ویژه نیازهای رایانشی بزرگترین ارائه دهندگان سرویس جهان را از طریق ایجاد هزینه ی کل مالکیت (TCO)، مقیاس دهی و سرویس و پشتیبانی پایین برطرف می کند.

این خط پورتفولیوی سرور ProLiant موجود HP  را که شامل Moonshot می شود تکمیل می کند. هدف این است که نرم افزار بهمراه نوآوری های صوتی و تصویری حذف شود و در عین حال پشتیبانی HP حفظ شود.
 از انجا، این سرورها سرویس دهندگان بزرگ را برای کمک به مبارزه با مشکلات مراکز اطلاعاتی موبایل، ابر و Big Data هدف قرار می دهند.

مساله ی جالب در مورد سرورهای HP Cloudline این است که آنها سیستم های رک-مقیاس (rack-scale)هستند که برای بزرگترین مراکز اطلاعاتی ابری بهینه سازی شده و بر اساس استاندارد های صنعت باز ساخته شده اند. 
فروشندگان در جامعه ی فروش نیز انتخاباتی را ایجاد می کنند. سلوشن های ذخیره سازی از X-IO Technologies برروی عملکرد کاملا خالص با ظرفیت 100% تمرکز دارند. آنها دسترسی و افزونگی بالا در خود دارند،
 اما امکان تصویرلحظه ای، dedup، replication, thin provisioning و چند ویژگی های ذخیره ای در سطح نرم افزار را ارائه نمی دهند. اما یک وارانتی پنج ساله بر روی دستگاه وجود دارد.

البته بازهم جاهایی وجود خواهند داشت که این کار امکان پذیر نخواهد بود. اما برای تعداد زیادی از خدمات شبکه سازمانها حرکت به سوی یک پلتفرم ذخیره سازی که بطور منطقی تر کنترل می شود بسیار جالب است. 
در بعضی موارد هایپروایزر یا لایه ی ذخیره سازی نرم افزاری تعریف شده میتواند ویژگی های ذخیره سازی سازمانی مثل رمزدهی، dedup  را بصورت مستقیم از لایه ی کنترل مجازی ارائه دهد.


اکوسیستم های ابری آینده انواع بیشتری خواهند داشت
رشد رایانش ابری امکان ایجاد تنوع بیشتری را در پلتفرم دیتاسنتر ایجاد کرده است. اکنون ما انتخاب های بیشتری برای میزبانی، توانایی بالاتر برای انتقال و پشتیبانی بیشتر از سیستم های قوی
 در سراسر دنیا داریم. کاربرد سیستم های bare metal و commodity systems بدون شک افزایش خواهند یافت.  با کمک گرفتن از مفاهیم جدید در اینترنت اشیا و تحرک، مراکز اطلاعاتی تنها باید از کاربران بیشتری پشتیبانی کرده و اطلاعات بیشتری را حمل کنند.

به خبر اخیر تامین کننده خدمات  Cisco توجه کنید: بصورت جهانی 54 درصد گوشی های موبایل تا سال 2018 دستگاه های هوشمند خواهند بود که از21 درصد در 2013 افزایش یافته است.
تا 2018 اکثریت ترافیک اطلاعاتی موبایل (96 درصد) از این گوشی های هوشمند منشا خواهد گرفت.مانند هرچیز دیگری در تکنولوژی نصب شبکه ما شاهد تغییر سیستم ها برای براورده کردن نیازهای مدرن خواهیم بود. 
فروشندگانی چون Cisco, HP, Dell وغیره- که در بازار سرور سنتی تر عمل می کنند-باید در هماهنگی با سازمانهایی که بدنبال رویکردهای کالایی به ساختار دیتاسنتر هستند تغییر کنند.

وقتی سازمانهای جدید با  مشکلات جدیدی در زمینه ی انتقال ابر و محتوا روبرو می شوند، انتخاب های بیشتر طراحی و ساختار این عملکرد را تسهیل می کنند. در بعضی موارد تنها نیروی خام بدون نواوری های 
نرم افزاری مورد نیاز است. با کمک سلوشن های نرم افزار تعریف شده و مجازی سازی به جداکردن لایه ی logical از پلتفرم فیزیکی این امر با مصداق بیشتری می یابد.

ما اکنون می توانیم منابع را کنترل کنیم، ترافیک را رهیابی کنم و از هایپرویزور و ابر کاربران را مدیریت کنیم. این امر به سخت افزار زیرساخت اجازه ی تمرکز کامل بر روی انقال منابع را داده و لایه ی مدیریت را در جای دیگری قرار می دهد.
تبلیغات
ads


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آینده سازان مهر signco 0 208 ۱۳۹۹-۱۰-۲۹، ۰۴:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: signco
  آینده سازان مهر signco 0 256 ۱۳۹۹-۰۵-۱۵، ۱۲:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: signco
  دیتاسنتر های زیرزمینی بسیار پرطرفدار شده اند mehrdadar11 0 532 ۱۳۹۷-۰۲-۲۵، ۰۳:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mehrdadar11
  دیتاسنتر و آینده فناوری ذخیره سازی mehrdadar11 0 572 ۱۳۹۷-۰۲-۰۵، ۰۶:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: mehrdadar11

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تبلیغات
ads