شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اعلانات

- توجه: بخش لینک سازی و بخش کاملا آزاد ایجاد شد تا کاربران برای لینک سازی مطالب و موضوعات مرتبط با سایت خودشون رو با بقیه و موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند توجه کنید اگر کاربری روزانه بالای 5 مطلب و لینک ارسال نمایید اکانت کاربری مسدود خواهد شد.

- توجه: دوستان لطفا سوالات خود را از طریق شماره تماس موجود در سایت اعلام نکنید با پیامک یا تلگرام و... این شماره برای تماس های ضروری مشتریان فروشگاه قرار گرفته است.

- قابل توجه کاربران: سوالات خود را از طریق پیام خصوصی ارسال ننمایید و فقط از طریق انجمن پیگیر باشید به سوالاتی که از طریق پیام خصوصی ارسال شود به هیچ عنوان جواب داده نخواهد شد.


تبلیغات
ads
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دادخواست الزام به فک رهن
#1
با توجه به اینکه فک رهن از لوازم و مقدمات اجرای حکم تنظیم سند رسمی می‌باشد اگر محکوم‌علیه اقدام به فک رهن ننماید برای عملی کردن حکم اصداری باید یکی از اقدامات ذیل باید صورت پذیرد.
  1. محکوم‌له خود اقدام به پرداخت بدهی کرده و سند فک شده سند رسمی تنظیم می‌گردد و سپس مبلغ پرداختی را از محکوم‌علیه می‌گیرد.

  2. شخص ثالثی تحت نظر مأمور اجرای احکام با هزینه محکوم‌علیه اقدام به فک رهن و تنظیم سند رسمی می‌کند.

  3. در صورت میسر نبودن دو روش بالا به اذن تبصره ۴۷ قانون اجرای احکام مدنی و برابر ماده ۷۲۰ ق.آ.د.م. قدیم ابتدا مرجع صادرکننده حکم به محکوم‌علیه اخطار می‌کند در صورت امتناع مشارالیه، روزانه برای ایشان جریمه لحاظ و از طریق حکم اجرا می‌گردد.
حالت دوم: اگر محکوم‌له امکان اجرای حکم را از طریق، طرق فوق (حالت اول) نداشته باشد می‌تواند با استناد به ماده ۴۷ قانون اجرای احکام مدنی بدون اجرای عمل فک رهن و تنظیم سند رسمی اجاره هزینه‌های لازم را با جلب نظر کارشناس از طریق اجرا از محکوم‌علیه بخواهد در صورت امتناع در راستای اجرای حکم سایر اموال محکوم‌علیه را توقیف و با فروش آن ضمن پرداخت دین راهن به مرتهن، از مال مرهونه فک رهن و سپس سند رسمی تنظیم نماید.

مشخصات

نام
نام خانوادگی
نام پدر
سن
شغل
محل اقامت- خیابان – کوچه – پلاک- کدپستی
خواهانخواندهوکیلخواسته یا موضوع و بهای آن
تقاضای الزام خوانده به فک رهن از پلاک ثبتی …بخش… مقوم بر … ریال به‌علاوه خسارات دادرسی
دلایل و منضمات
۱٫ قرارداد سند مالکیت ۲٫ قرارداد رهن ۳٫ استعلام ثبتی ۴٫ دفاتر خوانده ۵٫ ارجاع امر به کارشناس
ریاست محترم دادگاه حقوقی
سلام علیکم

احتراماً، به استحضار عالی می‌رساند:
۱٫ اینجانب خواهان…مالک پلاک ثبتی …فرعی از …اصلی بخش…شهرستان…می‌باشم.۲٫ ملک مذکور در تاریخ… مطابق سند رسمی شماره …مورخ…تنظیمی در دفترخانه اسناد رسمی شماره …شهرستان… در رهن بانک… . واقع شده است.۳٫ در طول مدت قرارداد رهن اقساط وام تأدیه گردیده و در حال حاضر اینجانب هیچ‌گونه دینی به خوانده ندارم.۴٫ نظر به اینکه خوانده علی‌رغم تسویه وجه وام از فک رهن امتناع دارد و با این وضعیت معامله با شخص ثالث با مشکل مواجه گردیده، ضمن دعوت طرفین به دادگاه الزام خوانده به فک رهن استدعا می‌شود.۵٫ عنداللزوم کارشناسی از جهت ملاحظه دفاتر بانک و احراز تسویه دیون درخواست می‌گردد.
 
 

محل امضاء – مهر – اثر انگشت

شماره و تاریخ ثبت دادخواست
ریاست محترم شعبه ………… دادگاه …………… رسیدگی فرمایید.

نام و نام خانوادگی ارجاع
 

نمونه دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی به همراه فک رهن

مشخصات

نام
نام خانوادگی
نام پدر
سن
شغل
محل اقامت- خیابان – کوچه – پلاک- کدپستی
خواهان
خوانده

وکیل


خواسته
تقاضای الزام خواندگان به فک رهن و حضور در یکی از دفاتر اسناد رسمی و انتقال قطعی و رسمی تمامی شش‌دانگ یک دستگاه آپارتمان دارای پلاک ثبتی (۶۸ فرعی از ۴۱ اصلی واقع در بخش ۱۱) به همراه وجه التزام مندرج در مبایعه‌نامه با احتساب هزینه دادرسی و حق‌الوکاله وکیل و خسارت تأخیر تأدیه
دلایل و منضمات
۱٫ تصویر مصدق مبایعه‌نامه ۲٫ سند مالکیت ۳٫ وکالت‌نامه ۴٫ گواهی حصر وراثت
ریاست محترم دادگاه حقوقی
سلام علیکم

احتراماً، به استحضار عالی می‌رساند:
۱٫ مورث خواندگان محترم …… به موجب مبایعه‌نامه مورخ «۹/۱/۸۹» به شماره «۰۷۶۲۳» شش‌دانگ یک دستگاه آپارتمان به پلاک ثبتی ۶۸ فرعی از ۴۱ اصلی به مساحت ۸۳ مترمربع (واقع در بخش ۱۱ به نشانی: …………….) را به موکل فروخته است. ۲٫ متأسفانه با فوت مرحوم …… با وجود مذاکرات مکرر با وراث قانونی (خواندگان محترم) حاضر به فک رهن و تنظیم سند رسمی انتقال به نام موکل و دریافت مابقی ثمن معامله نیستند.۳٫ مطابق بند ۶ و ۵ مبایعه‌نامه فروشنده ملتزم گردیده بود ضمن فک رهن که در دفترخانه اسناد رسمی حاضر و سند رسمی مالکیت به نام موکل تنظیم نماید، ولی متأسفانه تا به امروز خواندگان محترم از انجام این تعهد امتناع ورزیده، لذا اجبار نامبردگان به فک رهن و حضور در دفترخانه اسناد رسمی و تنظیم سند شش‌دانگ مالکیت به نام موکل مورد استدعاست.۴٫ مطابق بندهای ۷ و ۵ و ۱۳ این قرارداد تقاضای مطالبه مبلغ وجه التزام به خاطر تخلف از شروط مندرج در مبایعه‌نامه با احتساب هزینه دادرسی و حق‌الوکاله وکیل و خسارت تأخیر تأدیه نیز مورد استدعاست.


منبع: چراغ دانش فروشگاه آنلاین خرید کتب حقوقی
 سپاس شده توسط drlm
تبلیغات
ads


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تبلیغات
ads