شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اعلانات

- توجه: بخش لینک سازی و بخش کاملا آزاد ایجاد شد تا کاربران برای لینک سازی مطالب و موضوعات مرتبط با سایت خودشون رو با بقیه و موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند توجه کنید اگر کاربری روزانه بالای 5 مطلب و لینک ارسال نمایید اکانت کاربری مسدود خواهد شد.

- توجه: دوستان لطفا سوالات خود را از طریق شماره تماس موجود در سایت اعلام نکنید با پیامک یا تلگرام و... این شماره برای تماس های ضروری مشتریان فروشگاه قرار گرفته است.

- قابل توجه کاربران: سوالات خود را از طریق پیام خصوصی ارسال ننمایید و فقط از طریق انجمن پیگیر باشید به سوالاتی که از طریق پیام خصوصی ارسال شود به هیچ عنوان جواب داده نخواهد شد.


تبلیغات
ads
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ضد یخ بتن
#1
ضد یخ بتن
ساخت و ساز در  شرایط آب و هوایی سرد با استفاده از بتن در صورتی امکان پذیر خواهد بود که ازافزودنی های ضد یخ بتن از تخریب های حاصل از یخ زدگی بتن جلوگیری کنیم. موضوع که در مقاله ی امروز به آن خواهیم پرداخت در رابطه با ضد یخ بتن و موارد استفاده از این افزودنی می باشد. گسترش ساخت و ساز ها و نیاز به کار در فصول مختلف و یا در مکان های سردسیر مهندسان را به این امر وا داشته است که در صدد تهیه و استفاده از افزونه هایی برای بهبود قابلیت بتن و امکان استفاده از آن در شرایط مختلف آب و هوایی اعم از آب و هوای سرد باشند.

ضد یخ بتن

علت استفاده از ضد یخ بتن چیست؟
 

بتن و نیاز این ماده به شرایط آب و هوایی خاص برای شکل گیری بهتر مانع از آن می شود که در آب و هوای سرد بتوانیم بدون افزودن ضد یخ بتن از آن استفاده کنیم زیرا هیدراسون بتن واکنشی گرمایی است.  روند شکل گیری مقاومت فشاری بتن نیاز به دمای بین 10 الی 25 درجه سانتی گراد به مدت تقریبی 30 روز می باشد. گیرش ابتدایی بتن در دمای معمولی 21 درجه سانتی گراد بسته به نوع سیمان استفاده شده در حدود 10 الی 13 ساعت زمان نیاز دارد. حال آنکه استفاده از بتن در ساخت و ساز هایی با دمای اندک  موجب می شود گیریش ابتدایی بتن مدت زیادی را به خود اختصاص دهد. طولانی شدن زمان موجب می شود تا بتن دچار یخ زدگی شود. این عمل به صورت تدریجی رخ می دهد و بسته به شرایطی از جمله میزان سرمای هوا عیار سیمان به کار رفته در بتن و مقدار آب مصرف شده و نیز نحوه ی عمل آور بتن متفاوت است.

 

 با یخ زدن بتن حجم آب موجود در آن افزایش می یابد این عمل از مقاومت کششی بلوک بتنی تجاوز کرده و موجب تخریب سازه ی بتنی می گردد. تخریبی که بسته به شرایط از تخریب سطی تا از هم پاشیدگی کلی متفاوت است. بنا براین در این گونه ساخت و ساز ها با شرایط آب و هوایی سرد استفاده از بتن در صورتی امکان پذیر خواهد بود که با استفاده از افزودنی های ضد یخ بتن از تخریب های حاصل از یخ زدگی بتن جلوگیری کنیم.
تبلیغات
ads


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تبلیغات
ads