شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اعلانات

- توجه: بخش لینک سازی و بخش کاملا آزاد ایجاد شد تا کاربران برای لینک سازی مطالب و موضوعات مرتبط با سایت خودشون رو با بقیه و موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند توجه کنید اگر کاربری روزانه بالای 5 مطلب و لینک ارسال نمایید اکانت کاربری مسدود خواهد شد.

- توجه: دوستان لطفا سوالات خود را از طریق شماره تماس موجود در سایت اعلام نکنید با پیامک یا تلگرام و... این شماره برای تماس های ضروری مشتریان فروشگاه قرار گرفته است.

- قابل توجه کاربران: سوالات خود را از طریق پیام خصوصی ارسال ننمایید و فقط از طریق انجمن پیگیر باشید به سوالاتی که از طریق پیام خصوصی ارسال شود به هیچ عنوان جواب داده نخواهد شد.


تبلیغات
ads
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed Odyssey
#1
بازی Assassin's Creed Odyssey داستان یک خانواده: پدر، مادر و فرزندان است. یوبی‌سافت این‌بار دقیق‌تر زیر و بم داستانی را با تغییرات گیم‌پلی به شکلی مخلوط کرده که نتیجه، اوریجینزی کامل‌تر، بهتر و کم‌باگ‌تر شده است.

resim

یک سال دوری مجموعه اساسینز کرید (Assassin's Creed)، شرایطی را فراهم کرد که توسعه‌دهندگان در یوبی‌سافت بهتر به پیشینه بازی‌‌های این مجموعه نگاهی بی‌اندازند و با بررسی امکانات در دسترس‌شان، به دنبال تغییر ماهیت اثری بروند که دیگر با بازی‌هایش شناسنامه‌ای معتبر داشت. نتیجه بازی اساسینز کرید اوریجینز شد، اثری که ریشه‌های این مجموعه را با بایک، کند و کاش می‌کرد و در مصر باستان با نقشه‌ای عظیم، نوید تغییرات بزرگ را می‌داد. با این حال، اوریجینز از برخی جهات دارای نقصان‌های انکار ناپذیری بود و به ویژه در طراحی ماموریت‌ها نوآوری چندانی نداشت. از طرفی عدم تغییر موتور گرافیکی یوبی‌سافت از زمان عرضه بازی اساسینز کرید یونیتی، باعث شد هرچند شاهد بهبود‌های کلی در ظاهر محیط باشیم، اما انواع و اقسام باگ‌ها، گاه و بی‌گاه در مقابل‌مان ظاهر شوند. اکنون اما یک سال از ماجراجویی با بایک در مصر باستان می‌گذرد و به نظر می‌رسد که یوبی‌سافت موفق‌تر از گذشته توانسته در بازی جدید مجموعه اساسینز کرید، ایده‌های خود را پیاده کند. اساسینز کرید Odyssey به سال‌ها قبل از وقایع بایک، اولین اساسین می‌رود؛‌ زمانی که یونان باستان در اوج درگیری‌های داخلی و البته خارجی به سر می‌بُرد و نبردهای خونینی میان اسپارت‌ها و آتنی‌ها در حال رخ‌ دادن بود. این‌بار دیگر خبری از هیدن بلید معروف الطائر، بایک‌‌ یا اتزیو نیست و به جای آن از قهرمانی افسانه‌ای می‌شنویم که به همراه سربازان خود به نبردی با ارتش امپراطوری بزرگ هخامنشیان رفت؛ نبردی که هرچند نتیجه‌ای جز از دم تیغ رد شدن تمام اسپارت‌ها نداشت، اما تاریخ نام آنها را با شجاعت و دلاوریشان بازگو کرد.

گیم پلی اساسین کرید اودیسی

گیم پلی بازی فوق العاده بازی اسیسنس کرید اودیسی که آخرین بازی اساسین ساخته شده توسط کمپانی یوبیسافت میباشد. این بازی پس از لوکیشن های مختلف به حال هوای یونان قدیم کوچ کرده است این بازی به نسخه قبلی خود یعنی اساسین کرید اورجینز بسیار شبیه است و نظر منتقدان را از این لحاظ جلب نکرده است.

بازی های اسیسانس کرید همیشه دچار باگ های اساسی در گیم پلی خود بودند و در نسخه جدید نیز این مشکل همچنان پابرجا است و این مورد شاید برای بی دقتی برنامه نویسان یوبیسافت باشد و تعصب آنان برای  ارائه هر ساله یک بازی اساسین که بعد از بازی یونیتی ما داستان بکری از این سری بازی سراغ نداریم و صرفا بازی سازی این شرکت برای پول است.

داستان بازی Assassin’s Creed Odyssey

برای اولین بار در سری بازی‌های Assassin’s Creed شاهد یک آزادی عمل بسیار زیاد برای پیش‌برد داستان خواهید بود. بازی Assassin’s Creed Odyssey همان‌طور که از نامش پیداست یک سفر طولانی و ماجراجویانه را برای شما روایت می‌کند. سفری که شما را به یونان باستان می‌برد، از اقیانوس‌ها می‌گذراند و از جزیره‌ای به جزیره دیگر شما را به دنبال خود می‌کشاند. در داستان بازی assassin creed Odyssey شما حق انتخاب دارید که بین الکسیوس یا کاساندرا یکی را برای بازی انتخاب کنید. این اولین انتخاب مهم شما در بازی است که تغییراتی را در روند داستانی و گیم‌پلی ایجاد می‌کند. هرچند این تغییرات جزئی است اما به لطف گستردگی بازی Assassin’s Creed Odyssey همین جزئیات، تغییرات لذت‌بخشی را برای بازی ایجاد می‌کنند. هم‌چنین به دلیل عظمت زیاد داستان و گاهی پیچیدگی آن یک ماد جدید تجت عنوان Exploration Mode هم به بازی اضافه شده که شما بدون توجه به ماموریت‌های اصلی و فرعی می‌توانید در محیط بازی بچرخید و از جاهای تاریخی آن دیدن کنید و ریشه‌های تاریخی داستان بازی و جزئیاتش را مطالعه کنید.

resim

اما این فقط اولین انتخاب شما برای بازی است. شما در طول داستان بازی باید بارها و بارها انتخاب کنید؛ چه از آن دسته گیمرها باشید که فقط مسیر اصلی داستان را دنبال می‌کنید و چه از آن‌ها که صدها ساعت صرف ماموریت‌های فرعی می‌کنند. شما باید مداما انتخاب کنید که آساسین شما چگونه رفتار کند، واکنش نشان دهد، تصمیم بگیرد و حتی چگونه عاشق شود. این انتخاب‌ها به تدریج به آساسین شما هویت می‌دهند و حس یک نقش‌آفرینی ناب را به شما القا خواهند کرد. به همین دلیل فرقی نمی‌کند با شخصیت زن بازی کنید یا مرد، این شمایید که به او هویت شخصیتی می‌دهید و انتخاب‌هایی بسیار مهم انجام خواهید داد. انتخاب‌های شما تاثیرات بسیار زیادی بر داستان دارد و قبل از انتخاب گزینه نهایی از آن مطمئین شوید. گاها عواقب انتخاب شما بیش از چیزی است که در آن لحظه فکر می‌کنید.

در طول داستان می‌توانید قدرت دیالوگ‌نویسی در اساسین اودیسی را به وضوح متوجه شوید. در واقع بازی اساسین کرید اودیسه یک جهش بزرگ در شخصیت‌پردازی و دیالوگ‌نویسی را نسبت به تمام نسخه‌های قبلی در خود دارد. اگر بخواهیم داستان ماموریت‌های فرعی این دو بازی هم با هم مقایسه کنیم، بازی اساسینز کرید اودیسه یک سر‌و‌گردن بالاتر از Assassin’s Creed Origins قرار می‌گیرد و دیگر شاهد برو اونجا و او را بکش به طور صرف نیستیم. داستان ماموریت‌های فرعی گاها آن‌قدر زیباست که گیج می‌شوید که این ماموریت یک ماموریت مروبط به روند اصلی داستان بوده یا یک کوئست فرعی! در واقع بازی Assassin’s Creed Odysseyy به زیبایی مرز بین ماموریت‌های فرعی و اصلی را از بین می‌برد و به خوبی آن‌ها را به هم مرتبط می‌کند.

زیبایی بازی Assassin’s Creed Odysseyy هم به همین عمق بالای داستان اصلی بازی و ماموریت‌های فرعی است. شما همان‌طور که در یونان گشت می‌زنید، ممکن است با کوچک‌ترین ماموریت کنجکاو شوید و ناگهان خود را در حالی پیدا کنید که ساعت‌هاست بازی کرده‌اید و تماما کوئست فرعی انجام داده‌اید. هر شخصیت بازی یک پیشینه مشخص دارد و اکثر کاراکترهای فرعی از عمق بالایی برخوردارند. هر یک شخصیتی به خصوص دارند که متفاوتشان می‌کند و دوست دارید در موردشان بیش‌تر و بیش‌تر بفهمید. این را هم مدنظر داشته باشید که ممکن است هرچیز که شما یا یکی از دوستانتان در طی تجربه بازی ببینید، با دیگری فرق کند و این به لطف عظمت زیاد نقشه و ماموریت‌های اساسینز کرید اودیسه و دی ال سی بازی assassin creed odysee امکان‌پذیر است.

درست است که بازی Assassin’s Creed Odyssey یک سفر و ماجراجویی تک‌نفره است و هیچ گزینه چندنفره‌ای برای بازی وجود ندارد؛ اما بازی آن‌قدر بزرگ است و انتخاب‌ها لحظات متفاوتی را برای هر بازیکنی رقم می‌زند، که شاید مدت‌ها در مورد آن با دوستانتان صحبت کنید و به نوعی حس عضویت در یک جامعه را با آن تجربه کنید. این که عواقب تصمیمات متفاوت هر یکی از دوستانتان چه شده می‌تواند یک موضوع بسیار جذاب برای بحث‌های شما باشد و این به نوعی می‌تواند یک تجربه چندنفره جالب برای شما باشد. کشتن یا نکشتن یک فرد به ظاهر نه چندان مهم می‌تواند نتایج بسیار مهمی را در ادامه برای شما داشته باشد و در داستان بازی تغییرات مهمی ایجاد کند.

داستان بازی شما را به یونان باستان می‌برد؛ جایی که ارتش اسپارتان به رهبری پادشاه لئونیداس به ایران حمله می‌کند و موفق به شکست ایرانیان می‌شود. در بهبوحه جنگ یک سرباز ایرانی به لئونیداس اطلاع می‌دهد که ایرانیان از مسیر کوهستان مطلع شده‌اند و قصد محاصره ارتش یونان را تا قبل از صبح دارند. لئونیداس دستور می‌دهد از پیشوری ارتش ایران جلوگیری شود. سپس بازی به زمان حال می‌آید و ما لیلا حسن را می‌بینیم که نیزه لئونیداس را پیدا می‌کند و با همکاری ویکتوریا موفق به استخراج دو DNA از آن می‌شود.

این دو DNA متعلق به خواهر و برادری به نام الکسیوس و کاساندرا است. لیلا با کمک آساسین‌ها یکی از آن‌ها را برداشته و انیموس را فعال می‌کند تا مکان این خواهر و برادر را پیدا کند. سپس در نقش یک اسپارتان جوان که همان شخصیت اصلی بازی Assassin’s Creed Odyssey است قرار می‌گیرید. او فرزند نیکولاس و میریه است و از آن جایی که میریه از نوادگان لئونیداس به شمار می‌رود، این اسپارتان حوان وارث این سپر باشکوه خواهد بود.

resim

اما همان طور که انتظار می‌رود قضایا به خوبی پیش نمی‌رود و فرزندان  توسط نیکولا(پدر الکسیوس و کاساندرا) از بالای کوه سقوط می‌کند و به جزیره کفالونیا می‌افتد. سپس این دو خواهر و برادر توسط فردی به نام Elpenor استخدام شده و بعدها تبدیل به Mercenary( قاتلینی که در ازای پول خدماتی ارائه می‌دهند) شده و در مهم‌ترین ماموریتشان باید به سراغ نیکولاس رفته و غافل از آن‌که او پدرخوانده‌شان است او را بکشند. بیش از این داستان بازی assassins creed Odysseyy را نمی‌گویم چون از این جا به بعدش را باید خودتان تجربه کنید و با انتخاب‌های متعدد داستان آن رار قم بزنید. در ادامه داستان حتی پای موجودات افسانه ای در بازی assassins creed Odysseyy به بازی بازی می‌شود و ماموریت‌هایی هم در مورد شکست غول های اساسین کرید اودیسی خواهید داشت که از جذاب‌ترین ماموریت‌ها و کوئست‌های بازی به شمار می‌روند.

جمع بندی

در نهایت به شما توصیه می‌کنم برای فهم بهتر بازی از فارسی ساز بازی assassin’s creed Odysseyy استفاده کنید تا بتوانید به خوبی نهایت لذت را از داستان زیبا و تقریبا پیچیده بازی Assassin’s Creed Odysseyy لذت ببرید.
بازی Assassin’s Creed Odysseyy از آن نقش‌آفرینی‌هایی است که اصلا نباید از دستش بدهید. تغییر سبک بازی از اکشن ماجراجویی به نقش‌آفرینی به خوبی انجام شده است و یکی از لذت‌بخش‌ترین تجربه‌های RPG دوران گیمری‌تان را خواهید داشت. یوبیسافت با اساسین اودیسه ریسک بزرگی را انجام داد و به جای تکیه بر مکررات، یک جهان کاملا تازه خلق کرد و ریشه‌های خلق اساسین‌ها را برای ما روایت کرد. اگر از طرفداران Assassin’s Creed و بازی‌های نقش‌آفرینی هستید، به هیچ وجه بازی Assassin’s Creed: Odysseyy را از دست ندهید.
تبلیغات
ads


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  انواع بازی درمانی با پرستار کودک در منزل valahomecare 0 290 ۱۴۰۰-۰۷-۰۴، ۰۵:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: valahomecare
  تریلر جدید بازی Gran Turismo 7 منتشر شد محمد قاسمی 0 252 ۱۴۰۰-۰۶-۲۴، ۱۲:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: محمد قاسمی
  نحوه بررسی کولر گازی شما قبل از تماس با مرکز سرویس mahya68 2 1,076 ۱۴۰۰-۰۶-۱۱، ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: walkhard
  معرفی سایت دنیای بازی zohreh-kamali 0 296 ۱۴۰۰-۰۶-۰۳، ۰۳:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: zohreh-kamali
  نسخه نسل نهمی بازی Skyrim معرفی شد zohreh-kamali 0 247 ۱۴۰۰-۰۵-۲۹، ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: zohreh-kamali
  چطور از بازی های کامپیوتری اسکرین شات بگیریم؟ zohreh-kamali 0 269 ۱۴۰۰-۰۵-۲۹، ۰۷:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: zohreh-kamali
  بررسی گوشی هواوی Y7p محمد قاسمی 0 292 ۱۴۰۰-۰۵-۲۹، ۰۷:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: محمد قاسمی
  بررسی و معرفی قطعات لباسشویی دوو ava96 1 677 ۱۴۰۰-۰۳-۱۸، ۰۷:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: baroni55
  بررسی انواع نمای ساختمان panel123 2 811 ۱۴۰۰-۰۳-۱۷، ۱۱:۴۰ ق.ظ
آخرین ارسال: ramind1
  قالب وردپرسی برای بازی کامپیوتری sida 0 321 ۱۴۰۰-۰۲-۰۱، ۰۲:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sida

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تبلیغات
ads