شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اعلانات

- توجه: بخش لینک سازی و بخش کاملا آزاد ایجاد شد تا کاربران برای لینک سازی مطالب و موضوعات مرتبط با سایت خودشون رو با بقیه و موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند توجه کنید اگر کاربری روزانه بالای 5 مطلب و لینک ارسال نمایید اکانت کاربری مسدود خواهد شد.

- توجه: دوستان لطفا سوالات خود را از طریق شماره تماس موجود در سایت اعلام نکنید با پیامک یا تلگرام و... این شماره برای تماس های ضروری مشتریان فروشگاه قرار گرفته است.

- قابل توجه کاربران: سوالات خود را از طریق پیام خصوصی ارسال ننمایید و فقط از طریق انجمن پیگیر باشید به سوالاتی که از طریق پیام خصوصی ارسال شود به هیچ عنوان جواب داده نخواهد شد.


تبلیغات
ads
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکاتی برای انتخاب دستگاه فشارسنج مناسب
#1
هنگامی که حرف از فشار خون بالا به میان می آید؛ این یک قاتل خاموش بدون هیچ نشانه ظاهری است. همانطور که در گزارش های اخیر نشان داده شده است، 1 فرد در بین هر 3 آمریکایی این وضعیت پزشکی را دارند.در مقایسه با هر بیماری دیگر، این امر باعث سکته های بیشتر و حملات قلبی در ایالات متحده می شود. در تحقیقات دیگر، نشان داده شده است؛ این بیماری بیشتر از دیابت، چاقی و سیگار کشیدن قربانی در سراسر داشته است.آیا تا به حال فشار خون بالا داشته اید، پس در نتیجه همه چیزی که شما نیاز دارید یک دستگاه فشارسنج  قابل اعتماد و موثر است، چرا که به شما کمک می کند تا سلامت خود را پیگیری کنید. به گفته کارشناسان پزشکی؛ “این وسیله به قدری دقیق است که می توانید در خانه چندین قرائت موفق داشته باشید بدون اینکه نیاز باشد به بیمارستان بروید.”

 

هنگامی که حرف از خرید یک فشارسنج فشار خون به میان می آید، شما به نسخه پزشک نیاز ندارید. با این حال، بهتر است از دکتر خود بپرسید که آیا به آن نیاز دارید یا نه؟

resim

انواع دستگاه های فشارسنج خانگی
دستگاه فشارسنج خانه در دو نوع موجود است: مدل مچ دستی و مدل بازویی. اگر انتخاب خود را محدود کنید، فراموش نکنید که موارد زیر را در نظر بگیرید: ویژگی ها، قیمت، عملکرد همراه با ویژگی های دیگر از جمله نوع، رنگ و اندازه.

دستگاه فشارسنج بازویی
دستگاه فشارسنج بازویی انواعی هستند که به طور خودکار کاف را باد کرده و عدد را جهت قرائت نمایش می دهند. برخی از فشارسنج ها با شاخص های ریسک دسته بندی می شوند که قرائت های بالا را نشان می دهند. بعضی از مدل ها به شما اجازه می دهد تا قرائت های خود را بر روی رایانه خود دانلود کنید یا آن را با پزشک شخصی خود به اشتراک بگذارید.

مزایا:

در خانه شما چند نفر وجود دارند که می توانند از این دستگاه فشارسنج برای بررسی و ثبت BP استفاده کنند.

معایب:

مهم است که کاف به طور مناسب به بازوی بیمار بچسبد. اگر آن بیش از حد شل و یا تنگ باشد، شما ممکن است قرائت نادرست دریافت کنید.

دستگاه فشارسنج مچ دستی
هنگامی که حرف از فشار سنج مچ دستی به میان می آید، آنها کاملا اتوماتیک و بسیار راحت هستند. اما آنها می توانند قرائت های دقیق تر را نسبت به دستگاه های فشارسنج بازویی نشان دهند.

مزایا:
دستگاه فشارسنج مچ دست بسیار سبک وزن، قابل حمل و جمع و جور است.

ملاحظات:

هنگامی که با فشارسنج مچ دستی فشار خون خود را اندازه گیری می کنید باید بداند که آنها بسیار به وضعیت بدن شما حساس هستند. شما باید کاف را در سطح مناسب قرار دهید.

راهنمایی برای خرید بهترین دستگاه فشارسنج برای شما
هنگامی که حرف از خرید بهترین دستگاه فشارسنج به میان می آید، همیشه یک مدل را انتخاب کنید که بالاترین امتیاز را دارد و دارای ویژگی هایی است که تست شما را ساده تر می کند. به عنوان مثال، برخی از مدل های فشارسنج اجازه می دهد تا کاربر اطلاعات قرائت های بیش از یک کاربر را ذخیره کند.

فراموش نکنید که قبل از خرید محصول، رتبه بندی های مشتری را بررسی کنید. در اینجا، من قصد دارم برخی از راهنمایی هایی که ممکن است شما برای نظارت مناسب بر روی خرید فشارسنج خود در نظر داشته باشید را فهرست کنم.

میزان سازگاری و تناسب را اندازه گیری کنید
این مهمترین چیزی است که باید هنگام خرید فشارسنج BP مورد توجه قرار گیرد. همیشه اطمینان حاصل کنید که اتصالات کاف را دریافت می کنید. کاف باید به درستی به دور بازوی شما بسته شود. در غیر این صورت، نمایش دقیقی را نمایش نخواهد داد.

به قیمت آن توجه کنید
یک نکته دیگر در انتخاب دستگاه فشارسنج مناسب این است که قبل از نهایی شدن خرید، رتبه بندی مدل های توصیه شده را بررسی کنید. این دستگاه های فشارسنج در محدوده قیمت از 180000 تا 320000 تومان در دسترس هستند. با این حال، بهتر است به هنگام خرید گزینه هایی را بررسی کنید، و فراموش نکنید که چک کنید آیا بیمه شما هزینه های BP را پوشش می دهد.

مانیتوری را انتخاب کنید که برای استفاده آسان است
انتخاب دستگاه فشارسنج مناسب جهت استفاده آسان امری مهم است. فقط مطمئن شوید که دکمه های آن به اندازه کافی بصری و بزرگ باشند. علاوه بر این، جهت یابی های عملیاتی و کاف های کاربر باید واضح باشد.

مطمئن شوید که چه ویژگی هایی را نیاز دارید
هنگامی که حرف از انتخاب دستگاه فشارسنج فشار خون به میان می آید، ویژگی های زیادی وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند مانند شاخص دسته بندی خطر، خواننده ضربان، خواننده نبض، حافظه چند کاربره، صفحه نمایش و دکمه های مشخص، قابلیت میانگین گیری از داده ها و ظرفیت دانلود حافظه.
تبلیغات
ads
#2
توصیه های پزشکی:حد طبیعی فشار خون
سن                   فشارخون سیستولیک     فشارخون دیاستولیک
بزرگسالان                   ۱۲۰-۹۰                       ۹۰-۶۰
کودکان(۸-۱ ساله)      ۱۱۰-۸۰                       ۹۰-۶۰
نوزادان (از بدو تولد تا ۱ سالگی)     دوبرابر سن +۸۰     ۹۰-۶۰
افراد مسن     ۱۴۰-۹۰     ۹۰-۶۰

 

حد نرمال فشار خون ۱۲۰ (سیستولی) / ۹۰ (دیاستولی) میلیمتر جیوه تعیین شده است. فشارخون ۱۲۰ (سیستولی) / ۹۰ (دیاستولی) میلیمتر جیوه مطلوبترین حد فشار خون به شمار میرود.

 

میزان ۱۶۰تا۱۸۰(سیستولی)  / ۱۰۰ تا ۱۱۰ (دیاستولی) میلیمترجیوه به عنوان فشار خون بالا شناخته شده اند. در صورتی که فشار سیستولی بیش از ۱۸۰ میلیمتر جیوه و دیاستولی بیش از ۱۱۰ میلیمتر جیوه باشد، فشار خون بسیار بالا تلقی میشود.

توصیه میشود که فشار خون خود را توسط فشارسنج دیجیتالی یا عقربه ای به طور مرتب اندازه گیری کرده و در مورد نتایج با پزشک خود مشورت نمایید. در صورتی که به طور مکرر فشار سیستولی شما بیش از ۱۴۰ میلیمتر جیوه و فشار دیاستولی بیش از ۹۰ میلیمتر جیوه باشد باید به پزشک مراجعه کنید. فشار خون در صورتیکه برخی اوقات بالاتر از حد نرمال باشد مشکلی وجود نخواهد داشت، اما اگر این پدیده به طور مرتب تکرار شود حتماً با پزشک مشورت کنید.

نکته : فشار سیستولیک در افراد مسن ۱۴۰ میلی متر جیوه است.
 فشار خون مساوی است با مرگ پنهان

در فشار خون بالا وپایین علاءمی به اشتراک در افراد دیده می شود که در تشخیص میتواند خلل ایجاد کند  ویا گاهی اوقات  هیچ گونه علاءم مشخصی جهت تشخیص وجود نداشته باشد  به عنوان مثال فردی در فشار خون بالا دچار سردرد و  سرخی گونه ها میشود در صورتی که شخص دیگری در همین شرایط دچار سر گیجه و سردی در ناحیه نوک انگشتان دست وپا می شود با این اوصاف میتوان گفت  هیچ گونه علامت و نشانه  مشخصی جهت تشخیص وجود ندارد و بهترین روش در زمان بد حالی  سنجش فشار خون از طریق دستگاه می باشد.
کمک های اولیه در فشار خون بالا:

فرد حق دراز کشیدن ندارد.
بهتر است راه نرود.
دادن نمک و مایعات ممنوع می باشد.
به فرد مقدار کمی آبلیمو  آبغوره بدون نمک داده شود.
بیمار به حالت نشسته قرار گرفته  و پاها را آزاد بگذارد.

در صورتی که فشار پایین نیاید  استفاده از کپسول  نیفیدیپین به میزان ۳ قطره در زیر زبان چکانده و در صورتی که بعد از ۱۰الی ۱۵ دقیقه فشار خون پایین نیامد مجاز هستیم تا ۳بار و هر بار سه قطره به فاصله ی ۱۰ الی ۱۵ دقیقه  این عمل را تکرار کنیم

نکته:  هرگز بدون تجویز پزشک از کپسول نیفیدیپین استفاده نکنید.ودر صورت فشار خون بالا حتما به پزشک مراجعه کنید.
کمک های اولیه در فشار خون پایین:

فرد دراز کشیده و پاها را به اندازه ۳۰سانتی متر از سطح زمین بالا ببرد.

دادن مایعات شور مانند سرم دوغ شور و….

نکته :شیرینی و شکلات باعث بالا رفتن فشار نمی شود.منبع : مقالات سلامتی


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دستگاه‌ ایجاد پارازیت GPS ،تهدید جدی برای کوادکوپترها flystation 0 733 ۱۴۰۰-۰۷-۱۲، ۰۴:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: flystation
  ۵ راهکار موثر برای بازآفرینی کسب‌و‌کار محمد قاسمی 0 637 ۱۴۰۰-۰۷-۱۲، ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: محمد قاسمی
  برای ریزش موهای خود چه کنیم ؟ soheyla 0 667 ۱۴۰۰-۰۷-۱۰، ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: soheyla
  از کجا تعمیرگاه و نمایندگی معتبری را برای تعمیر تخصصی یخچال پیدا کنیم؟ rahado 0 434 ۱۴۰۰-۰۷-۰۵، ۰۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: rahado
  خرید لوازم آرایشی با قیمت مناسب mahsa-nita 1 704 ۱۴۰۰-۰۷-۰۴، ۱۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sefareshrooz
  معرفی اپلیکیشن های برتر برای خرید اینترنتی (نو و دست دوم) محمد قاسمی 0 490 ۱۴۰۰-۰۷-۰۲، ۰۳:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: محمد قاسمی
  داغ شدن بیش ازچرا ساید سامسونگ صدا می دهد؟اندازه دستگاه ساید بای ساید rahado 0 423 ۱۴۰۰-۰۷-۰۱، ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rahado
  انتخاب نام برند؛ قدم اول در ثبت شرکت fekr_bartar 0 437 ۱۴۰۰-۰۶-۳۱، ۱۱:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fekr_bartar
  آشنایی با دستگاه پرکن مایعات غلیظ اتوماتیک seoupdate 0 489 ۱۴۰۰-۰۶-۳۰، ۰۳:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: seoupdate
  دستگاه تصفیه آب چیست و کاربرد و عملکرد آن چگونه است؟ govarnosh 0 550 ۱۴۰۰-۰۶-۲۸، ۰۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: govarnosh

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تبلیغات
ads