شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اعلانات

- توجه: بخش لینک سازی و بخش کاملا آزاد ایجاد شد تا کاربران برای لینک سازی مطالب و موضوعات مرتبط با سایت خودشون رو با بقیه و موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند توجه کنید اگر کاربری روزانه بالای 5 مطلب و لینک ارسال نمایید اکانت کاربری مسدود خواهد شد.

- توجه: دوستان لطفا سوالات خود را از طریق شماره تماس موجود در سایت اعلام نکنید با پیامک یا تلگرام و... این شماره برای تماس های ضروری مشتریان فروشگاه قرار گرفته است.

- قابل توجه کاربران: سوالات خود را از طریق پیام خصوصی ارسال ننمایید و فقط از طریق انجمن پیگیر باشید به سوالاتی که از طریق پیام خصوصی ارسال شود به هیچ عنوان جواب داده نخواهد شد.


تبلیغات
ads
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پایان نامه برق
#1
 1) مهندسي انجام پایان نامه برق  تقسيم مي شود. بخش اول ميكروالكترونيك بوده كه شامل علم مواد، فيزيك الكترونيك، طراحي و ساخت قطعات به ترتیب از ساده ترين آنها تا پيچيده ترين آنها است و بخش دوم مدار و سيستم ناميده مي شود و هدفش طراحي و ساخت سيستم ها و تجهيزات الكترونيكي با استفاده از قطعات ساخته شده توسط متخصصان ميكروالكترونيك می باشد .
 2) مهندسي پایان نامه برق_مخابرات:
مخابرات، یکی از گرايش های مهندسي پایان نامه برق است كه در حوزه ارسال و دريافت اطلاعات فعاليت مي كند. مهندسي مخابرات با ارائه نظريه ها و مباني لازم جهت ايجاد ارتباط بين دو يا چند كاربر، انجام عملي فرايندها را به طور بهينه امکان پذیر می کند . بنابراین هدف مهندسي مخابرات، پرورش متخصصان در چهار زمينه اصلي اين گرايش بوده که شامل فرستنده، مرحله مياني، گيرنده و گسترش شبكه می باشد :
فرستنده: شامل آنتن، نحوه ارسال و  غیره
مرحله مياني: شامل خط انتقال و محاسبات مربوط و  غیره
گيرنده: شامل آنتن، نحوه دريافت، تشخيص و  غیره
گسترش شبكه: شامل تعميم خط ارتباطي ساده، ادوات سويچينگ ، ارتباط بين مجموعه كاربرها و  غیره
3) مهندسي پایان نامه برق_كنترل:
كنترل، در پيشرفت علم نقش ارزنده اي را بازی مي كند و علاوه بر نقش كليدي در فضاپيماها و هدايت موشكها و هواپيما، به بخش اصلي و مهمي از فرايندهاي صنعتي و توليدي نيز تبدیل شده است . به كمك اين علم مي توان به عملكرد بهينه سيستمهاي پويا، بهبود كيفيت و ارزانتر شدن فرآورده ها، گسترش ميزان توليد، ماشيني كردن بسياري از عمليات تكراري و خسته كننده دستي و نظاير آن دست يافت. هدف سيستم كنترل شامل كنترل خروجيها به روش معين به كمك وروديها از طريق اجزاي سيستم كنترل كه مي تواند شامل اجزاي الكتريكي، مكانيك و شيميايي به تناسب نوع سيستم كنترل باشد .  هدف اين علم، كنترل خروجي هاي يك سيستم بر مبناي ورودي هاي آن و با توجه به شرايط ويژه و نكات مورد نظر طراحي آن سيستم مي باشد.”
“علم كنترل فقط در مهندسي پایان نامه برق مورد استفاده قرار نمي گيرد. بلكه در شاخه هاي ديگري از علوم مهندسي و حتي علوم انساني كاربرد دارد. به عنوان مثال كنترل فرآيند تصفيه نفت در يك پالايشگاه، كنترل عملكرد يك نيروگاه پایان نامه برق، سيستم كنترل ناوبري يك كشتي و يا كنترل تحولات و تغييرات جمعيتي نمونه هاي متنوعي از كاربرد علم كنترل مي باشد.
همچنین گرايش كنترل داراي زير بخش هاي متنوعي مانند كنترل خطي، غيرخطي، مقاوم، تطبيقي، ديجيتالي، فازي و غيره است.” “در رشته هاي مهندسي مكانيك، مهندسي شيمي، مهندسي هوافضا، مهندسي سازه و مهندسي هاي ديگر نيز ما شاهد علم كنترل هستيم اما نوع سيستم كنترلي در هر رشته مهندسي متفاوت است. مثالاً در مهندسي مكانيك نوع كنترل، مكانيكي و در مهندسي شيمي براساس فرآيندهاي شيميايي است. اما در كل هدف مهندسي كنترل، طراحي سيستمي است كه بتواند عملكرد يك دستگاه را در حد مطلوب نگه دارد. “خودكار كردن يا اتوماتيك كردن خط توليد، يكي ديگر از فعاليت هاي مهندسي كنترل می باشد . يعني مهندس كنترل مي تواند به گونه اي خط توليد را هماهنگ و كنترل كند كه محصول توليد شده طبق برنامه تعيين شده و با بهترين كيفيت به دست آيد .
4) مهندسی پایان نامه برق_قدرت
“هدف اصلي اين گرايش، توليد پایان نامه برق در نيروگاه ها، انتقال پایان نامه برق از طريق خطوط انتقال و توزيع آن در شبكه هاي شهري و نهايتاَ توزيع آن براي مصارف خانگي و كارخانجات است. بنابراين يك مهندس قدرت بايد به روشهاي مختلف توليد پایان نامه برق، خطوط انتقال نيرو و سيستم هاي توزيع آشنا باشد.” “گرايش قدرت به آموزش و پژوهش در زمينه طراحي و ساخت سيستم هاي مورد استفاده در توليد، توزيع، مصرف و حفاظت از پایان نامه برق مي پردازد , یعنی دانشجويان اين رشته در شاخه توليد با انواع نيروگاههاي آبي، گازي، سيكل تركيبي و … آشنا مي شوند. و در بخش انتقال و توزيع، روشهاي مختلف انتقال پایان نامه برق اعم از كابلهاي هوايي و زيرزميني را مطالعه مي كنند و در شاخه حفاظت نيز انواع وسايل و تجهيزات حفاظتي كه در مراحل مختلف توليد، توزيع، انتقال و مصرف انرژي، انسانها و تاسيسات را در برابر حوادث مختلف محافظت مي كنند، مورد بررسي قرار مي دهند كه از آن جمله مي توان به انواع رله ها، فيوزها، كليدها و در نهايت سيستم هاي كنترل اشاره نمود.  يكي ديگر از شاخه هاي قدرت ماشين هاي الكتريكي می باشد كه شامل ژنراتورها، ترانسفورماتورها و موتورهاي الكتريكي مي شود كه اين شاخه از زمينه هاي مهم صنعتي و پژوهشي گرايش قدرت است.”
 
آينده شغلي ، بازار كار و درآمد مهندسین پایان نامه برق :
 با توسعه صنايع كوچك و بزرگ در كشور، فرصت هاي شغلي زيادي براي مهندسين پایان نامه برق بوجود آمده و اگر مي بينيم كه با اين وجود بعضي از فارغ التحصيلان اين رشته بيكارند , به این دليل است كه اين افراد يا فقط در تهران دنبال كار مي گردند و يا در دوران تحصيل به جاي يادگيري عميق دروس و در نتيجه كسب توانايي هاي لازم، تنها واحدهاي درسي خود را گذرانده اند. همچنين يك مهندس خوب بايد، كارآفرين باشد يعني به دنبال استخدام در موسسه يا وزارتخانه اي نباشد بلكه به ياري آگاهي هاي خود، نيازهاي فني و صنعتي كشور را يافته و با طراحي سيستم ها و مدارهاي خاصي اين نيازها را برطرف سازد. كاري كه بعضي از فارغ التحصيلان ما انجام داده و خوشبختانه موفق نيز بوده اند.”
فرصت هاي شغلي يك مهندس كنترل نيز بسيار وسیع است چون در هر جا كه يك مجموعه عظيمي از صنعت مهندسي مثل كارخانه سيمان، خودروسازي، ذوب آهن و … وجود داشته باشد، حضور يك مهندسي كنترل ضروریست .
تبلیغات
ads


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  وصیت نامه در حقوق ایران signco 0 287 ۱۴۰۰-۰۶-۰۳، ۱۰:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: signco
  انجام پایان نامه ارزان قیمت bornadl 0 489 ۱۳۹۸-۱۰-۱۰، ۰۵:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: bornadl
  انجام پایان نامه ارزان bornadl 0 496 ۱۳۹۸-۰۹-۱۸، ۰۷:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: bornadl
  انجام پایان نامه با قیمت مناسب topwebb 0 602 ۱۳۹۸-۰۵-۰۸، ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: topwebb
  گرفتن اخذ پایان پایانکار yasna1 0 600 ۱۳۹۸-۰۵-۰۲، ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: yasna1
  انجام پایان نامه دانشجویی ارزان topwebb 0 654 ۱۳۹۸-۰۲-۱۶، ۱۲:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: topwebb
  نحوه مطالعه سوالات آیین نامه ava96 0 582 ۱۳۹۸-۰۱-۱۹، ۰۳:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: ava96
  انجام پایان نامه دانشجویی ارزان topwebb 0 628 ۱۳۹۸-۰۱-۰۴، ۰۲:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: topwebb
  انجام پایان نامه با قیمت استثنایی!!! topwebb 0 486 ۱۳۹۸-۰۱-۰۲، ۰۱:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: topwebb
  سوالات آیین نامه رانندگی سال ۹۷ ava96 0 622 ۱۳۹۷-۱۱-۲۳، ۰۳:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ava96

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تبلیغات
ads