شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اعلانات

- توجه: بخش لینک سازی و بخش کاملا آزاد ایجاد شد تا کاربران برای لینک سازی مطالب و موضوعات مرتبط با سایت خودشون رو با بقیه و موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند توجه کنید اگر کاربری روزانه بالای 5 مطلب و لینک ارسال نمایید اکانت کاربری مسدود خواهد شد.

- توجه: دوستان لطفا سوالات خود را از طریق شماره تماس موجود در سایت اعلام نکنید با پیامک یا تلگرام و... این شماره برای تماس های ضروری مشتریان فروشگاه قرار گرفته است.

- قابل توجه کاربران: سوالات خود را از طریق پیام خصوصی ارسال ننمایید و فقط از طریق انجمن پیگیر باشید به سوالاتی که از طریق پیام خصوصی ارسال شود به هیچ عنوان جواب داده نخواهد شد.


تبلیغات
ads
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کلینیک روانشناسی
#1
مشاوره روابط بین فردی

تعریف: ارتباط بین فردی نوعی ارتباط است که به وسیله آن اطلاعات و احساسات بین دو طرف رد و بدل می‌شود. این کار در واقع به وسیله پیام‌های کلامی و غیر کلامی انجام می‌شود. این توانایی باعث تقویت رابطه گرم و صمیمی بین دو طرف شده و به بهبود سلامت روانی و اجتماعی ما و جامعه ای که در آن زندگی می‌کنیم، کمک می کند. همچنین گامی مفید در جهت قطع روابط ناسالم است. در این مقاله از مرکز مشاوره روان‌آرام میتوانید در خصوص مشاوره روابط بین فردی را بهتر بشناسید.
گوش دادن در روابط بین فردی از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که ما با این مهارت می توانید در حین اینکه به هم احترام می گذاریم، باعث ادامه رابطه شده و همچنین اطلاعات بیشتری برای بهبود آن کسب کنیم. برای مثال یک مدیر موفق برای تضمین اطلاعات صعودی (از زیر دست به بالادست) از مهارت گوش دادن استفاده می کند. به عبارتی خوب گوش دادن مدیر می تواند به زیردستان اعتماد بدهد تا گزارشات خود را بیان کرده و پیام‌های خود را به او منتقل کنند. همچنین به ایجاد روابط خوب و مطلوب بین طرفین و پیشگیری از اختلاف نظرها، کشمکش‌ها، سوتفاهمات و غیره کمک می کند.
گوش دادن در تعاملات اجتماعی دارای دو معنا است. گوش دادن فعال معنای اول می‌باشد. در گوش دادن فعال شنونده در حین اینکه به طرف مقابل خود گوش می‌دهد، همزمان احساسات خود را بیان کرده و با نشان دادن واکنش‌های به جا و به موقع با او همراه می‌کند. در این فن باید بیشترین استفاده از سایر حواس مانند بینایی یا شنوایی انجام شود. آنچه فرد مقابل احساس می‌کند، را به زبان آورده و با هدف درک کردن به او گوش می دهیم. توجه کنید که گوش دادن فعال زمانی رخ می دهد که ما رفتارهایی از خود نشان دهیم که نشانه‌ی توجه ما به طرف مقابل باشد.

معنای دوم گوش دادن منفعل است. این فن از گوش دادن تکیه بر جنبه های پنهان شنونده دارد. برای مثال ممکن است شخصی به طور پنهانی و بدون نشان دادن هیچ نوع واکنشی به کسی گوش دهد و صحبت‌های او را بشنود. یا اینکه در حین اینکه مقال او نشسته و به او گوش می دهد، هیچ رفتاری از خود نشان ندهد. در این شیوه از گوش دادن ما بدون اینکه با رفتارها  حرکات خود نشان دهیم که به طرف مقابل مان گوش می دهیم، تمام حرف‌ها و گفته‌های او را شنیده و اطلاعات لازم را دریافت می‌کنیم.

در روابط بین فردی ما سعی می کنیم گوش دادن فعال را در خود تقویت کنیم. که نشان دهیم به صحبت‌های طرف مقابل توجه و دقت داریم. و اطلاعات آن‌ها را جذب می کنیم.
در روابط بین فردی ما با مهارت گوش دادن فعال که از پیام‌های کلامی و غیر کلامی تشکیل شده است، سر  کار داریم. چرا که برای به دست آوردن این مهارت ابتدا لازم است آن را بشنویم. سپس با رفتارهای کلامی و غیر کلامی نسبت به آن‌ها واکنش نشان دهیم. مهارت های کلامی شامل بیان احساسات و عواطف ما در خصوص نقطه نظرات و احساسات گوینده است و پیام‌های غیر لامی شامل زبان بدن یا حالات چهره می‌باشد که متناسب با صحبت‌های طرف مقابل آن‌ها را از خود نشان می دهیم. برای آموختن این مهارت‌ها و یاد گرفتن گوش دادن فعال مشاوره روابط بین فردی می تواند به شما کمک کند. در مشاوره روابط بین فردی یاد می گیرید که چرا و کی و کجا باید از گوش دادن فعال استفاده کنید. همچنین می‌توانید این مهارت را رد خود تقویت کنید.
این یکی از نشانه‌های اصلی و خوب گوش دادن در تعاملات اجتماعی است. استفاده از علائم کلامی شامل تصدیق، تحسین، انعکاس احساسات، تعبیر و تفسیر کردن و غیره است.

بهره بردن از گفتار در تعاملات اجتماعی باید مناسب با احوالات و وضعیت شخص مقابل باشد. چرا که زیاده‌روی یا تفریط در گفتار یا پرسش سوالات نابجا سبب می‌شود که شما انگیزه تان را در ادامه تعاملات از دست داده و باعث از بین رفتن جو اعتماد و همچنین عدم کسب اطلاعات کافی می شود.

این نوع از علائم کلامی شامل حرف هایی است که صحبت‌های طرف مقابل را تایید کند. تصدیق می‌تواند با رفتار و حرکات رفتاری هم نشان داده شود. از تصدیق برای تقویت قسمت های مهم گفتار طرف تعامل و جهت دادن به آن استفاده می کنیم. برخی از علائم کلامی تصدیق عبارتند از “بله”، “درست است”، و غیره. تحسین هم مانند تصدیق نوعی حرکت مثبت در تایید حرف‌های طرف مقابل است. اما کمی فراتر از یک توافق ساده بوده و به نوعی شور ور شوق بیشتری دارد. کلامی که برای تصدیق استفاده می‌شود، عبارتند از “آفرین”، “چه جالب”، “ادامه بده”، “عالیه” و غیره. این کلام نیز باید به نسبت موقیعت و شرایط استفاده شوند.
انعکاس احساسات به معنای شکلی از همدردی است که زمانی باید از آن استفاده شود که طرف مقابل به همدردی نیاز دارد. مثلا زمانی که شخص ناراحت است یا وقتی که آشفته است، باید از این فن استفاده کرد. برای ریکاوری احساسات هم باید به دقت به حر‌ف‌های طرف مقابل گوش داده و از نیازها و عواطف عمیق او مطلع شویم. سپس بر اساس نیازهای او با او احساسا همدردی نماییم.
تبلیغات
ads
#2
هفته سیزدهم بارداری یا سه ماهه دوم بارداری، که بسیاری از مادران به عنوان دوره ماه عسل حاملگی توصیف می کنند .
اندازه جنین در هفته سیزدهم بارداری

وزن جنین شما حدود 7.4 سانتیمتردر حدود یک آلو است که وزن آن حدود 23 گرم است. و وزن آن حدود 81 اونس است و سرش اکنون حدود 1/3 اندازه بدن به جای ½ است. آنها برخی از ترفندها را یاد گرفته اند , لگد زدن پاها، چرخاندن سرشان , حتی بلعیدن، چقدر شگفت انگیز است که آنها بسیار فعال و توسعه یافته اند، اما تا این حد کوچک؟
رشد و تغییرات جنین در هفته سیزدهم بارداری

در هفته سیزدهم بارداری، اسکلت کودک شما شروع به رشد می کند استخوان ترقوه و استخوان ران شکل می گیرد. همراه با اسکلت، اندام های جنین مانند معده و روده و همچنین تارهای صوتی به رشد ادامه می دهند

در هفته سیزدهم بارداری، خبر خوب این است که جفت شما به طور کامل توسعه یافته است. با این مرحله، جریان خون شما به طور کامل به جفت متصل می شود، که به هنگام پیشرفت بارداری ادامه می یابد. در زمان تولد، جفت ممکن است حدود یک و نیم پوند وزن داشته باشد.

تغییرات شما در هفته سیزدهم بارداری

شما در این دوران بارداری احساس اطمینان بیشتری خواهید کرد و در حال حاضر به 13 هفته رسیده اید و احتمال بروز سقط جنین بسیار کاهش یافته است.

در حال حاضر باید به طور کلی احساس خوبی داشته باشید، تهوع کاهش می یابد

همانطور که نوزاد شما در حال رشداست، احتمالا متوجه خواهید شد که لباسهایتان کمی تنگ ترشده است.

هفته 13 تا 28 نشان دهنده سه ماهه دوم بارداری شما است، تقریبا وسط حاملگی هستید.

احساس شما از حاملگی واقعی تر می شود، ممکن است در مورد جنسیت شروع به فکر کردن می کنید

یبوست

هورمون های بارداری می تواند در سیستم گوارش شما اختلال ایجاد کند اگرمیزان آهن کم در حاملگی داشته باشید، ممکن است قرصهای آهن تجویز شود و این باعث ایجاد یبوست می شود.

یبوست چیست و چرا در بارداری اتفاق می افتد؟

یبوست به معنای عبورسخت مدفوع است و در بارداری بسیار رایج است. به این خاطر است که هورمونهای بارداری در سیستم گوارش شما مزاحمت ایجاد می کنند. آنها باعث می شوند که ماهیچه های روده شما آرام باشند وبر توانایی آنها در کار با سرعت طبیعی تاثیر می گذارند و اجازه می دهند غذا در دستگاه گوارش طولانی تربماند

ترشحات واژن:

در هفته سیزدهم بارداری به شیری رنگ به نام leukorrhea ممکن است افزایش یابد. شما ممکن است تعجب کنید که یاد بگیرید که این تخلیه یک هدف منحصر به فرد دارد: این کمک می کند تا واژن و کانال تولد جنین از عفونت و تحریک شدن پاک کنید.مطالب مرتبط در سایت دانستنی دردانم :


سه ماهه اول بارداری

هفته اول بارداری

هفته دوم بارداری

هفته سوم بارداری

هفته چهارم بارداری

هفته پنجم بارداری

هفته ششم بارداری

هفته هفتم باداری

هفته هشتم بارداری


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کلینیک کاشت مو کاشت ابرو و زیبایی نگین ایران نوین neginiran 9 950 ۱۴۰۰-۰۶-۰۴، ۰۶:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: دکتر طهماسبی
  کلینیک عابدیان - مرکز درمان بیماری‌های نشیمنگاه donya72 0 198 ۱۳۹۹-۱۱-۱۲، ۰۶:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: donya72
  ویکی روان؛ بهترین مرکز مشاوره روانشناسی کودک و نوجوان و ترک اعتیاد فردامارکت 0 168 ۱۳۹۹-۱۰-۱۳، ۰۹:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: فردامارکت
  روانشناسی بالینی samira 0 173 ۱۳۹۹-۰۵-۰۳، ۰۸:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: samira
  بهترین کلینیک زیبایی در تهران mahsa-nita 0 291 ۱۳۹۹-۰۲-۲۷، ۰۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa-nita
  کاشت مو با کلینیک ستاره ایران نوین tarahimodern 0 519 ۱۳۹۸-۱۰-۳۰، ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: tarahimodern
  انجام آزمایش سیگموئیدوسکوپی در ایران کلینیک lilinazif74 0 437 ۱۳۹۸-۰۶-۱۶، ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: lilinazif74
  کلینیک زارعی ارائه دهنده خدمات درمانی بیماری های بواسیر، شقاق، فیستول و کیست مویی monako 0 391 ۱۳۹۸-۰۳-۲۷، ۰۲:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: monako
  معاینه و تشخیص کیست مویی یا سینوس پیلونیدال در کلینیک زارعی hedie_dhb 0 341 ۱۳۹۸-۰۲-۱۴، ۰۴:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hedie_dhb
  درمان فیستول مقعد در ایران کلینیک lilinazif74 1 490 ۱۳۹۸-۰۲-۱۴، ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa733

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تبلیغات
ads