شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اعلانات

- توجه: بخش لینک سازی و بخش کاملا آزاد ایجاد شد تا کاربران برای لینک سازی مطالب و موضوعات مرتبط با سایت خودشون رو با بقیه و موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند توجه کنید اگر کاربری روزانه بالای 5 مطلب و لینک ارسال نمایید اکانت کاربری مسدود خواهد شد.

- توجه: دوستان لطفا سوالات خود را از طریق شماره تماس موجود در سایت اعلام نکنید با پیامک یا تلگرام و... این شماره برای تماس های ضروری مشتریان فروشگاه قرار گرفته است.

- قابل توجه کاربران: سوالات خود را از طریق پیام خصوصی ارسال ننمایید و فقط از طریق انجمن پیگیر باشید به سوالاتی که از طریق پیام خصوصی ارسال شود به هیچ عنوان جواب داده نخواهد شد.


تبلیغات
ads
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
۸ فریم ورک جذاب جاوا اسکریپت برای یادگیری در سال ۲۰۱۹
#1
اکوسیستم تکنولوژی جاوا اسکریپت هدف آن برای برجسته کردن موضوعات و فنون یادگیری است. امروز بسیاری از توسعه دهندگان در هنگام ساخت برنامه های کاربردی برای وب به چارچوب متکی هستند. چارچوب جاوا اسکریپت سرعت گردش کار توسعه را افزایش می دهد، بهترین شیوه ها را به اجرا در می آورد و شما را با پایه کد قابل نگهداری و معماری موثر می سازد.
در این مجموعه می توانید ۸ چارچوب بسیار جذاب جاوااسکریپت را پیدا کنید که ممکن است در سال ۲۰۱۹ مورد توجه شما قرار گیرد. این یک لیست جامع به هیچ وجه نیست، اما می تواند نقطه شروع خوبی برای ارزیابی چشم انداز چارچوب های جاوا اسکریپت و تصمیم گیری در مورد چگونگی یادگیری بعدی باشد.
۸ فریم ورک جاوااسکریپت در سال ۲۰۱۹:
۱- React
واکنش یک چارچوب جاوا اسکریپت محبوب است که توسط فیس بوک ایجاد و نگهداری می شود. شما می توانید از آن برای ایجاد رابط کاربر تعاملی برای برنامه های یک صفحه استفاده کنید. React یک معماری مبتنی بر جزء را برای توسعه وب معرفی کرده است که مدل MVC (Model-View-Controller) را به چالش کشیده است. واکنش کامپوزیت ها به صورت کپسوله شده و دولت های خود را مدیریت می کنند. هنگامی که داده ها تغییر می کنند،به روز رسانی تنها اجزایی هستند که تحت تاثیر تغییر قرار گرفته اند.
یک اکوسیستم بزرگ در اطراف React وجود دارد، از جمله مواد یادگیری، یک جامعه توسعه دهنده مشتاق و فراوانی ابزارها. گرچه React برای مدت کوتاهی بوده است، هنوز هم در حال تکامل است. مشاغل زیادی برای توسعه دهندگان React وجود دارد. اگر میخواهید یک چارچوب جاوا اسکریپتی را که احتمالا در آینده با آن ارتباط برقرار کند، کار کنید، React قطعا وقت شما را میگیرد.
[تصویر: react.jpg]
۲- Angular
Angular یک چارچوب جاوا اسکریپت مبتنی بر TypeScript است که توسط Google توسعه داده شده و نگهداری می شود. نسخه بندی چارچوب زاویه ای کمی گیج کننده است. زاویه ۲ یک بازنویسی اولیه از AngularJS (1.x) بود. در حال حاضر، نسخه شماره ۷ رسیده است. در حالی که AngularJS یک چارچوب MVC (Model-View-Controller) بود، Angular 2+ به عنوان جزء در نظر گرفته شد. آنها منطق کاملا متفاوت را دنبال می کنند، بنابراین برنامه های AngularJS را نمی توان به Angular 2 + به روز رسانی کرد.
با Angular، شما می توانید برنامه های تک صفحه برای هر سیستم عامل، از جمله وب، وب موبایل، تلفن همراه بومی و دسکتاپ بومی ایجاد کنید. این یک انتخاب عالی است اگر قبلا یک زبان استاتیک تایپ شده مانند Java، C ++، یا C # استفاده کرده باشید. زمان بیشتری برای یادگیری زاویه ای از Vue یا React طول می کشد، زیرا پایه کدهای بزرگ و امکانات متعددی دارد. اما، دارای یک اکوسیستم بزرگ است و همچنین در بازار کار بسیار محبوب است.
[تصویر: angular-7.jpg]
۳- Vue
Vue اجازه می دهد تا شما را به ساخت برنامه های کاربردی تک صفحه و اجزای UI با استفاده از چهارچوب جاوا اسکریپت سبک وزن و همه کاره. این پیشرفت است که بدین معنی است که شما می توانید از آن به عنوان یک کتابخانه استفاده کنید که ویژگی های اضافی را به یک رابط کاربری موجود یا یک چارچوب که کل برنامه شما را اجرا می کند، اضافه می کند. Vue اغلب با React مقایسه می شود، زیرا آن را نیز یک صفحه وب را به اجزای قابل استفاده مجدد تقسیم می کند.
VUE از نحو HTML خود قالب خود استفاده می کند که می توانید DOM رندر شده را به داده های زیر متصل کنید. وقتی داده ها تغییر می کنند، Vue به طور خودکار همه موارد را در HTML به روز می کند. اگر چه React هنوز محبوب تر است، Vue به سرعت پیشرفت می کند. این یک منحنی یادگیری صاف، ابزار dev ابزار بزرگ (حتی VUE CLI) و برخی از منابع آموزشی مناسب و معقول نیز دارد.
[تصویر: vue-js.jpg]
۴- Next.js
Next.js یک چارچوب جاوا اسکریپت است که امکان رندر سرور را در برنامه های واکنش نشان می دهد. به طور پیش فرض، React تمام محتویات را روی سمت سرویس گیرنده ارائه می دهد که به چند مشکل منجر می شود. اولا کاربر باید منتظر بماند تا همه اسکریپت ها در مرورگر بارگیری شوند. دوم اینکه ممکن است برخی از مسائل مربوط به جستجوگرها نیز باعث شود که موتورهای جستجو هنوز در برنامه های JS نمایه سازی خوبی نداشته باشند. راه حل این مشکل، ارائه محتوا به سمت سرور قبل از ارسال آن به مرورگر است. و این چیزی است که Next.js واقعا خوب انجام می دهد.
همراه با ویژگی های بسیار جذاب مانند بارگیری مجدد کد داغ، تقسیم خودکار کد، مسیریابی خودکار و موارد دیگر. اگر از Next با React استفاده می کنید، سادگی Vue را با ویژگی های قدرتمند React ترکیب می کنید. اگر قبلا از React استفاده کرده اید، Next مطمئنا یک گام خوب در تسلط بر توسعه برنامه جاوا اسکریپت است. Next.js دارای آموزش های عالی در خانه است که به شما اجازه می دهد تا با استفاده از چارچوب فقط ۱-۲ ساعت (اگر شما یک توسعه دهنده JS با تجربه است) را آغاز کنید.
[تصویر: next-js.jpg]
۵- Relay
Relay یک چارچوب جاوا اسکریپت دیگری است که به شما کمک می کند تا برنامه های واکنش بهتر ایجاد کنید. درست مانند React، رله نیز توسط فیس بوک توسعه یافته و نگهداری می شود. این اجازه می دهد تا شما را به ایجاد برنامه های مبتنی بر داده ها React طراحی شده توسط GraphQL. GraphQL یک زبان پرس و جو است که شما می توانید درخواست های سرور خاصی را انجام دهید، آن را به عنوان جایگزینی برای REST در نظر گرفته اید.
چارچوب Relay شما را قادر می سازد با اضافه کردن GraphQL به نمایش هایی که از داده ها استفاده می کنند، نمایش های استاتیک ایجاد کنید. سپس، رله این پرسش ها را به درخواست های شبکه متصل می کند. با تولید کد پیش از زمان، می توانید برنامه های سریع تر و کارآمدتری را ایجاد کنید. شما می توانید برنامه های React موجود خود را با استفاده از Relay تبدیل کنید یا شروع به توسعه یک Relay جدید با استفاده از Relay مدرن کنید.
[تصویر: relay-framework.jpg]
۶- Mithril.js
Mithril.js چارچوب جاوا اسکریپت سبک با چندین ویژگی مشابه React و Vue است. شما می توانید مقایسه مقدماتی دقیق را به React، Vue و Angular در اسناد Mithril بررسی کنید. اگر شما در جستجوی یک چارچوب واقعا کوچک هستید که به شما امکان می دهد برنامه های یک صفحه را بسازید، ممکن است انتخاب Mithril برای شما عالی باشد. وزن آن تنها ۸ کیلو بایت (gzip) است و تقریبا دو برابر سریعتر از React و Angular اجرا می شود.
Mithril.js مشابه با چارچوب های دید مانند Vue و React نیز بر اجزای سازنده و با DOM مجازی تعامل دارد. با این حال، آن نیز دارای برخی از ماژول های داخلی ساخته شده است که در React پیدا نمی کنید، مانند XHR خارج از جعبه و مسیریابی.
Mithril.js منحنی یادگیری نسبتا صاف است. شما می توانید با راهنمایی آموزش ۱۰ دقیقه ای تیم Mithril.js (درست در صفحه اصلی) شروع به یادگیری کنید. به دلیل سادگی آن، میتریل ممکن است بهترین راه حل برای یک پروژه پیچیده باشد، اما شما را با همه چیزهایی که لازم است برای ایجاد یک برنامه ساده فراهم می کند.
۷- Aurelia
Aurelia بر استانداردهای وب تمرکز می کند، از کنوانسیون بیش از پیکربندی استفاده می کند، و با حداقل نفوذ چارچوب می آید. این یک چارچوب منحصر به فرد برای جاوا اسکریپت است، زیرا این امکان ایجاد اجزای UI با استفاده از وانیل جاوا اسکریپت یا TypeScript است. اجزای Aurelia، در واقع، کلاس های JS / TS ساده با قالب های مربوط HTML است. نحو کاملا ساده است، در اینجا یک نمونه ساده از اسناد است:
همانطور که می بینید، اگر می دانید که چگونه از HTML و JS استفاده کنید، می توانید برنامه های Aurelia را بدون یادگیری بیشتر شروع کنید. Aurelia یک سیستم اتصال دهنده واکنشی دارد و UI خود را با بهترین عملکرد ممکن همگام میکند. همچنین دارای اکوسیستم نسبتا بزرگ با ابزارهای توسعه دهنده مانند CLI، اشکال زدایی کروم و افزونه ویژوال استودیو کد است.
[تصویر: aurelia-framework.jpg]
۸- Svelte
چارچوب Svelte با هدف حل بحران جاسوسی جاوا اسکریپت ایجاد شده است. سازندگان آن این را “چارچوب UI ناپدید کننده جادویی” می نامند، زیرا این کد را به جاوا اسکریپت وانیل فریم ورک تبدیل می کند. Svelte دارای کامپایلر خاص خود است که کد برنامه را به جاوا اسکریپت کلاینت در زمان ساخت تبدیل می کند، به جای اینکه آن را در زمان اجرا تفسیر کند، همانطور که بیشتر فریم ها انجام می شود. به عنوان یک نتیجه، کد چارچوب زمانی که مرورگر کاربر به آن می رسد، ناپدید می شود.
برنامه های Svelte از اجزای تک فایل با استفاده از افزونه .html ساخته شده اند. شما می توانید یک برنامه کامل را با Svelte ایجاد کنید یا به طور مرحله ای آن را به یک پایگاه کد موجود اضافه کنید. همچنین امکان حمل اجزای Svelte مستقل وجود دارد که بدون هیچ وابستگی خارجی کار می کنند. Svelte دارای منحنی نسبتا صاف است. اگر میخواهید با یک چارچوب جاوا اسکریپت که بر کامپایلر خود متکی است، آزمایش کنید، Svelte ارزش نگاه دقیقتری دارد.
[تصویر: svelte.jpg]
 
چنانچه تمایل دارید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید میتوانید با شرکت طراحی سایت اینتن تماس حاصل فرمایید و از کارشناسان خبره اینتن مشاوره بگیرید .با ما در قسمت تماس با ما در ارتباط باشید.
تبلیغات
ads


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دستگاه‌ ایجاد پارازیت GPS ،تهدید جدی برای کوادکوپترها flystation 0 734 ۱۴۰۰-۰۷-۱۲، ۰۴:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: flystation
  ۵ راهکار موثر برای بازآفرینی کسب‌و‌کار محمد قاسمی 0 637 ۱۴۰۰-۰۷-۱۲، ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: محمد قاسمی
  برای ریزش موهای خود چه کنیم ؟ soheyla 0 667 ۱۴۰۰-۰۷-۱۰، ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: soheyla
  از کجا تعمیرگاه و نمایندگی معتبری را برای تعمیر تخصصی یخچال پیدا کنیم؟ rahado 0 434 ۱۴۰۰-۰۷-۰۵، ۰۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: rahado
  معرفی اپلیکیشن های برتر برای خرید اینترنتی (نو و دست دوم) محمد قاسمی 0 490 ۱۴۰۰-۰۷-۰۲، ۰۳:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: محمد قاسمی
  نیاز به ثبت برند برای صادرات کالا fekr_bartar 0 479 ۱۴۰۰-۰۶-۲۷، ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: fekr_bartar
  بهترین زبان برای برنامه نویسی اندروید چیست؟ zohreh-kamali 0 459 ۱۴۰۰-۰۶-۱۶، ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zohreh-kamali
  نصب دزدگیر تصویری برای خودرو opcosport 0 401 ۱۴۰۰-۰۶-۱۵، ۰۴:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: opcosport
  دنبال افزونه چت آنلاین برای سایتت می گردی؟ محمد قاسمی 0 444 ۱۴۰۰-۰۶-۱۲، ۰۳:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: محمد قاسمی
  موثرترین راهکار برای درمان بواسیر یا هموروئید چیست؟ govarnosh 0 467 ۱۴۰۰-۰۵-۲۴، ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: govarnosh

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تبلیغات
ads