شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اعلانات

- توجه: بخش لینک سازی و بخش کاملا آزاد ایجاد شد تا کاربران برای لینک سازی مطالب و موضوعات مرتبط با سایت خودشون رو با بقیه و موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند توجه کنید اگر کاربری روزانه بالای 5 مطلب و لینک ارسال نمایید اکانت کاربری مسدود خواهد شد.

- توجه: دوستان لطفا سوالات خود را از طریق شماره تماس موجود در سایت اعلام نکنید با پیامک یا تلگرام و... این شماره برای تماس های ضروری مشتریان فروشگاه قرار گرفته است.

- قابل توجه کاربران: سوالات خود را از طریق پیام خصوصی ارسال ننمایید و فقط از طریق انجمن پیگیر باشید به سوالاتی که از طریق پیام خصوصی ارسال شود به هیچ عنوان جواب داده نخواهد شد.


تبلیغات
ads
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
20 مزیت مهم آموزش موسیقی
#1
تقریبا همه از موسیقی لذت می برند، چه از طریق گوش دادن به آن، آواز خواندن، و یا نواختن یک آلت موسیقی. اما با وجود این علاقه تقریبا همه جانبه، بسیاری به کنار گذاشتن برنامه های آموزش موسیقی از برنامه های آموزشی خود هستند. این یک اشتباه است؛ با این کار نه تنها یک موضوع لذت بخش را از دست می دهند، بلکه موضوعی که می تواند زندگی و آموزش دانشجویان را غنی کند را مورد اغماض قرار داده اند.

با خواندن ادامه مطلب متوجه شوید که چرا آموزش موسیقی بسیار مهم است و چگونه می تواند مزایایی حتی فراتر از خود ارائه دهد.


1. آموزش موسیقی وتوسعه توانایی زبان و استدلال شما
دانش آموزانی که از سنین پایین به یادگیری موسیقی در آموزشگاه موسیقی می پردازند، بخش هایی از مغز آنها که مربوط به زبان و استدلال است توسعه بیشتری پیدا می کند. نیمکره چپ مغز آنها با یادگیری موسیقی پیشرفته بهتری خواهد داشت و آهنگ ها می توانند به ثبت اطلاعات در ذهن جوانان کمک کنند.

[تصویر:  20%20Important%20Music%20Learning%20Aids-2.jpg]


2. تسلط بر حفظ مطالب
حتی هنگام نواختن موسیقی از روی نوشته های ملودی، نوازندگان به طور مداوم از حافظه خود برای انجام کار خود استفاده می کنند. مهارت حفظ کردن مطالب می تواند به دانش آموزان در آموزش و پرورش و فراتر از آن، کمک کند.


3. دانش آموزان می آموزند که کار خود را بهبود ببخشند
یادگیری موسیقی باعث ارتقاء مهارت ها می شود و دانش آموزان می خواهند که به جای کار متوسط، کار بهتری انجام دهند. این تمایل می تواند در همه ابعاد تحصیلی اعمال شود.


4. افزایش هماهنگی
دانش آموزانی که با آلات موسیقی کار می کنند می توانند هماهنگی دست و چشم خود را بهبود بخشند. درست مثل ورزش کردن، کودکان هنگام نواختن موسیقی می توانند مهارت های حرکتی خود را توسعه دهند.


5. حس موفقیت
یادگیری نواختن قطعات موسیقی با یک ابزار جدید می تواند یک هدف چالش برانگیز اما قابل دستیابی باشد. دانش آموزانی که حتی به کوچکترین هدف در موسیقی دست می یابند قادر به افتخار کردن به دستاوردهای خود خواهند بود.


6. بچه ها در مدرسه مشغول به تحصیل می شوند
یک موضوع لذت بخش مانند موسیقی کودک می تواند بچه ها را سرگرم کند و آنها را به حضور در مدرسه ترغیب کند. به نظر می رسد که نوازندگان هنرجو در مدرسه به تحصیل در موضوعات دیگر نیز ادامه خواهند داد.


7. موفقیت در جامعه
موسیقی پوششی از جامعه ما است و موسیقی می تواند توانایی ها و شخصیت افراد را شکل دهد. دانش آموزان حاضر در یک گروه موسیقی و یا ارکستر احتمالا در طول عمر خود کمتر از مواد سوء استفاده می کنند.

آموزش موسیقی کودک می تواند تا حد زیادی به توسعه فکری کودکان کمک کند.


8. رشد عاطفی
دانش آموزان در آموزشگاه موسیقی می توانند بیشتر از لحاظ احساسی توسعه یافته و به همدلی نسبت به سایر فرهنگ ها تمایل داشته باشند و عزت نفس بالاتری داشته و در مقابله با اضطراب بهتر عمل کنند.


9. دانش آموزان الگوهای یادگیری را فرا می گیرند
کودکان با کمک آموزش موسیقی کودک می توانند مهارت های ریاضی و شناخت الگویی خود را توسعه دهند. نواختن موسیقی فرمت سرگرم کننده ای از تکرار و تمرین می باشد.


10. نمرات بهتر
دانش آموزانی که دارای تجربه یادگیری موسیقی هستند قادر به دریافت نمرات بالاتر خواهند بود. نتایج یک گزارش، 63 امتیاز بالاتر در مهارت کلامی و 44 امتیاز بیشتر در ریاضی را برای دانش آموزانی که دوره های موسیقی را گذرانده اند، اعلام کرده است.

[تصویر:  20%20Important%20Music%20Learning%20Aids.jpg]


11. مهارت های شنیداری دقیق
موسیقیدانان می توانند عناصر معنی دار، اطلاعاتی در صداها، مانند معنای عاطفی در گریه نوزاد را تشخیص دهند. دانش آموزانی که موسیقی را تمرین می کنند توجه بیشتری به حس شنوایی خواهند داشت و الگوهای قابل پیش بینی از سر و صدای اطراف را انتخاب می کنند.


12. موسیقی تخیل و کنجکاوی فکری را ایجاد می کند
معرفی موسیقی در سال های اولیه کودکی می تواند به ایجاد نگرش مثبت به یادگیری و کنجکاوی کمک کند. آموزش هنری تمام مغز را توسعه داده و تخیل کودک را رشد می دهد.


13. موسیقی می تواند آرامش بخش باشد
دانش آموزان می توانند با یادگیری نواختن موسیقی با استرس مبارزه کنند. موسیقی آرامش بخش به خصوص برای کودکان لذت بخش است.


14. آلات موسیقی می توانند نظم را آموزش دهند
کودکانی که یاد می گیرند یک ابزار موسیقی را بنوازند، می توانند یک درس ارزشمندی در زمینه نظم بیاموزند. آنها مجبور خواهند بود زمان را صرف تمرین کنند و با چالش یادگیری نظم و انضباط برای کسب مهارت در نواختن ابزار خود روبرو شوند.

[تصویر:  20%20Important%20Music%20Learning%20Aids-1.jpg]


15. آمادگی برای اقتصاد خلاق
سرمایه گذاری در آموزش خلاق می تواند دانش آموزان را برای تبدیل شدن به یک نیروی کار خلاق آماده کند. اقتصاد جدید حرفه های هنری بیشتری را ایجاد کرده است و این شغل ها ممکن است در آینده سریعتر از دیگران رشد کنند.


16. توسعه تفکر خلاق
کودکان و نوجوانانی که هنر را فرا می گیرند می توانند خلاقانه فکر کنند. این نوع آموزش و پرورش می تواند به حل مسائل با تفکر خارج از جعبه کمک کند و درک کنند که ممکن است بیش از یک پاسخ درست وجود داشته باشد.


17. موسیقی می تواند اطلاعات فضایی را توسعه دهد
دانش آموزانی که موسیقی را یاد می گیرند، می توانند هوش فضایی خود را بهبود ببخشند، که به آنها اجازه می دهد تا دقت جهان را درک کنند و تصاویر ذهنی خود را شکل دهند. هوش فضایی برای درک ریاضیات پیشرفته مفیدتر است.


18. بچه ها می توانند کار گروهی را بیاموزند
بسیاری از برنامه های آموزشگاه موسیقی پارسه ، کار گروهی برای نواختن یک آلت موسیقی را در قالب بخشی از یک گروه یا ارکستر ارائه می کنند. در این گروه ها دانش آموزان یاد خواهند گرفت چگونه با هم کار کنند و همکاری داشته باشند.


19. مسئولیت و ریسک پذیری
اجرای یک قطعه موسیقی می تواند ترس و اضطراب را به همراه داشته باشد. انجام این کار به بچه ها آموزش می دهد که چگونه ریسک کنند و با ترس روبرو شوند، که به آنها کمک می کند موفق شوند و از پتانسیل خود استفاده کنند.


20. اعتماد به نفس بیشتر
با تشویق معلمان و والدین، دانش آموزان با نواختن یک ابزار موسیقی می توانند به غرور و اعتماد به نفس برسند.
آموزش موسیقی نیز احتمالا ارتباطات بهتر را برای دانش آموزان فراهم می کند.
تبلیغات
ads


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سامانه LMS یا سامانه آموزش مجازی چیست؟ + کاربرد و دلایل اهمیت آن rezahaghi321 0 310 ۱۴۰۰-۰۶-۰۸، ۰۵:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: rezahaghi321
  اپلیکیشن های اندروید در ویندوز 11 ؛ آموزش نصب و اجرای برنامه اندرویدی در Windows 11 محمد قاسمی 0 289 ۱۴۰۰-۰۵-۱۷، ۰۸:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: محمد قاسمی
  آموزش ساخت چسب در خانه frhadjml 0 290 ۱۴۰۰-۰۵-۱۶، ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: frhadjml
  آموزش دکمه های شستشوی لباسشویی سامسونگ rahado 0 252 ۱۴۰۰-۰۴-۲۲، ۰۲:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: rahado
  آموزش ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید zohreh-kamali 1 343 ۱۴۰۰-۰۴-۲۰، ۰۸:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: shinaweb
  موسیقی و یادگیری زبان damoon 0 211 ۱۴۰۰-۰۴-۰۷، ۰۹:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: damoon
  چرا آموزش بورس واجب است؟ barantehrani 0 277 ۱۴۰۰-۰۳-۲۸، ۰۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: barantehrani
  آموزش امنیت و دوره نتورک پلاس barantehrani 0 282 ۱۴۰۰-۰۳-۲۷، ۰۱:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: barantehrani
  سامانه آموزش مجازی چیست و اهمیت راه اندازی آن rezahaghi321 0 263 ۱۴۰۰-۰۳-۲۶، ۰۴:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezahaghi321
  معرفی بهترین اسپیکرهای بلوتوثی ؛ موسیقی را با خود حمل کنید! rezahaghi321 0 228 ۱۴۰۰-۰۳-۲۵، ۰۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: rezahaghi321

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تبلیغات
ads