شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اعلانات

- توجه: بخش لینک سازی و بخش کاملا آزاد ایجاد شد تا کاربران برای لینک سازی مطالب و موضوعات مرتبط با سایت خودشون رو با بقیه و موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند توجه کنید اگر کاربری روزانه بالای 5 مطلب و لینک ارسال نمایید اکانت کاربری مسدود خواهد شد.

- توجه: دوستان لطفا سوالات خود را از طریق شماره تماس موجود در سایت اعلام نکنید با پیامک یا تلگرام و... این شماره برای تماس های ضروری مشتریان فروشگاه قرار گرفته است.

- قابل توجه کاربران: سوالات خود را از طریق پیام خصوصی ارسال ننمایید و فقط از طریق انجمن پیگیر باشید به سوالاتی که از طریق پیام خصوصی ارسال شود به هیچ عنوان جواب داده نخواهد شد.


تبلیغات
ads
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
8 علامت عمده که نشان می دهد به دستگاه تصفیه آب نیاز دارید
#1
شما به تازگی به مکان جدیدی نقل مکان کرده اید و متوجه شده اید که چیزی درست نیست. چیزی در حال رخ دادن است و شما به طور مشکوک به این موضوع فکر می کنید که ممکن است به آب لوله کشی مربوط باشد.

مشکلات آب سخت می تواند یک دردسر واقعی باشد ، مخصوصاً برای صاحبان خانه های جدید که ممکن است با مسائل ناشی از آن آشنا نباشند. حل این مشکلات می تواند کیفیت زندگی خانواده شما را تا حد زیادی بهبود بخشد و اوضاع را به حالت عادی بازگرداند.

بنابراین آب سخت چیست؟

همه ما در مدرسه آموختیم که آب H2O است - دو اتم هیدروژن و یک اتم اکسیژن یک مولکول آب را تشکیل می دهند ، درست است؟ چیزی که بسیاری از ما متوجه آن نیستیم این است که چیزهای اضافی می توانند وارد آبی شوند که می نوشیم. مصرف برخی از آنها کاملاً بی خطر است ، در حالی که سایر آلودگی های آب می توانند بر سلامت خانواده شما تأثیر منفی بگذارند. اما آب لوله کشی 100٪ خالص H20 نیست.

آب سخت در اصل آبی است که دارای مقدار معدنی بالایی است. آبهای زیرزمینی اغلب از طریق سنگ آهک نفوذ کرده و رسوبات کلسیم و منیزیم را در خود جمع می کند.

آب آشامیدنی همچنین می تواند حاوی مواد معدنی مانند آهن باشد که از خاک ، دریاچه ها و رودخانه ها - حتی لوله کشی های قدیمی تر و خورده شده - گرفته می شود. در برخی مناطق ، آب سخت ممکن است حاوی منگنز یا آلومینیوم نیز باشد.

البته مواردی مانند کلسیم ، منیزیم و آهن لزوماً برای شما بد نیستند. در واقع ، آنها در واقع مواد مغذی مفیدی هستند. با این حال ، رسوبات آب سخت نیز می توانند باکتری های بالقوه مضر را همراه خود حمل کنند. یک مطالعه در سال 2014 نشان داد که مقیاس بندی آب سخت مسئول رشد باکتری ها در آب آشامیدنی مسکونی است.

اگر خانه شما از چاه آب می گیرد ، به احتمال زیاد آب سخت دارید. اما این فقط یک مسئله روستایی نیست. سازمان زمین شناسی آمریکا می گوید 85 درصد از خانه های این کشور دارای آب سخت هستند.

در اینجا هشت مشکل احتمالی که آب سخت ایجاد می کند آورده شده است. آیا هیچکدام از آنها آشنا به نظر می رسد؟

1. آب شما مزه یا بوی خنده داری می دهد

 

بو یا طعم عجیب نوشیدن آب اغلب یکی از اولین سرنخ هایی است که شما مشکل تهویه آب دارید. این یک نشانه مطمئن است که آب سخت یا نوعی آلودگی باکتریایی وجود دارد.

به عنوان مثال ، اگر آب شما طعم فلزی ناخوشایندی دارد. این احتمالاً آهن بیش از حد است.

اگر آب شما بوی تخم مرغ گندیده می دهد ، ممکن است گاز سولفید هیدروژن به طور طبیعی وجود داشته باشد یا برخی از باکتری ها با منیزیم واکنش داده و سولفات ایجاد کنند.

برخی می گویند آب آنها طعم خاک دارد.

این می تواند رسوب (خاک واقعی) ، لوله های قدیمی یا جلبک باشد. شکوفه های جلبکی همچنین می توانند طعم کپک زده ای به آب لوله کشی بدهند.

هیچ کس دوست ندارد آب با بو یا طعم بد بو بنوشد. اما این تازه شروع مشکلات شماست.

2. شما در حال لکه های عجیب هستید

 

لکه های زشت قهوه ای یا مایل به قرمز روی ظروف چینی یک شرمساری بزرگ است.

شما می توانید آب سخت را در این مورد مقصر بدانید - مخصوصاً آهن.

تصادفی نیست که این لکه ها بسیار شبیه نقاط زنگ زده هستند. آهن موجود در آب شما می تواند از لوله های زنگ زده باشد.

برای از بین بردن این لکه ها باید از مقدار زیادی چربی آرنج استفاده کنید.

برخی از افراد پیشنهاد می کنند از سرکه برای تمیز کردن و حذف آن استفاده کنید . متأسفانه ، تا زمانی که مشکل آب سخت خود را برطرف نکنید ، لکه ها دوباره ظاهر می شوند.

3. شما دائما در حال تمیز کردن سطل های صابون هستید

 

یکی دیگر از مسائل ناخوشایند ظاهر نقاط سفید و سخت آب است.

این همان چیزی است که وقتی آب بخار می شود و رسوبات کلسیم را پشت سر می گذارد ، به دست می آورید.

وقتی آب سخت دارید ، متوجه می شوید که صابون تند و زننده ای در همه جا جمع شده است. این به این دلیل است که صابون و مواد معدنی موجود در آب سخت با هم خوب بازی نمی کنند.

اگر ظروف شما همیشه لکه دار هستند ، ممکن است ماشین ظرفشویی شما نباشد ، احتمالاً آب شماست. بدتر از آن-باقی مانده صابون روی پرده دوش می تواند منجر به ایجاد یک بیوفیلم میکروبی شود که ممکن است حاوی باکتری های منتقل کننده بیماری باشد.

با آب سخت ، ممکن است خودتان را بیشتر تمیز کنید و حمام و آشپزخانه را تمیز کنید و از محصولات تمیز کننده بیشتری برای انجام کار استفاده کنید. کی می خواهد این کار را بکند؟

4. تجربه دوش گرفتن شما رنج می برد

 

دوش گرفتن زمان شماست که ده دقیقه از دنیا فرار کنید تا خاک و نگرانی ها را از بین ببرید. اما وقتی آب سخت دارید ، زمان دوش می تواند خراب شود.

همانطور که اشاره کردیم ، مواد معدنی باعث می شوند که آب سخت با صابون واکنش مثر داشته باشد.

این امر باعث می شود وقتی حمام می کنید کف مناسب نداشته باشید. همچنین شستن تمام صابون از بدن دشوارتر می شود و یک فیلم از بقایای صابون روی پوست شما باقی می ماند.

رسوبات ناشی از آب سخت می تواند سر دوش شما را نیز مسدود کند. این بدان معناست که فشار آب ضعیف تر است.

با آب سخت ، ممکن است تمیز نشوید و متوجه شوید که مدیریت موهای شما دشوار است. بله ، آب سخت حتی می تواند مسئول روزهای بد موهای شما باشد.
  • درباره دوش گرفتن در آب سخت بیشتر بدانید
5- لوله های شما همچنان مسدود می شوند

 

سر دوش تنها چیزی نیست که به دلیل وجود آب سخت می تواند مسدود شود.

همچنین می تواند باعث مشکلات عمده لوله کشی شود.

رسوبات مقیاس در داخل لوله های شما ایجاد می شود ، مانند پلاک داخل یک شریان ، جریان آب را محدود می کند ، در نهایت منجر به پشتیبان گیری و نیاز به تماس با لوله کش برای کمک می شود.

اگر لوله های PVC یا مسی دارید ، احتمالاً مشکلی نیست. بیشتر در لوله های فولادی قدیمی استفاده می شود.

6. لباس های شما تمیز نمی شود

 

آب سخت می تواند تاثیر منفی بر لباسشویی داشته باشد - و بار دیگر - همه اینها به دلیل رابطه سنگی مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم با صابون و مواد شوینده است.

صابون برای از بین بردن آلودگی و کثیفی استفاده می شود ، اما وقتی صابون شسته نشود ، در واقع می تواند خاک را روی لباس شما افزایش دهد.

لباسهایی که در آب سخت شسته می شوند اغلب مبهم به نظر می رسند و سریعتر فرسوده می شوند. حتی می تواند حوله های شما را خراشیده و خشن کند.

وقتی آب سخت دارید ، ممکن است مجبور شوید مواد شوینده ای تهیه کنید که آب را برای شما نرم کند. با این حال ، به احتمال زیاد برای تمیز کردن لباس های خود باید از مواد شوینده (و آب گرمتر) بیشتر استفاده کنید. حتی توصیه می شود افرادی که آب سخت دارند چهار برابر بیشتر از مواد شوینده استفاده کنند.

به علاوه ، آهن همانطور که وسایل حمام شما را لکه دار می کند ، می تواند لباس های شما را نیز لکه دار کند. زرد شدن زودرس سفیدی شما می تواند ناشی از محتوای آهن در آب باشد. هنگامی که با سفید کننده ترکیب می شود ، آهن اکسید می شود و اکسید آهن فقط نام دیگری برای زنگ است.
  • در مورد آب سخت و لباسشویی بیشتر بدانید
7. خانواده شما دارای مشکلات تحریک پوستی هستند

 

از آنجا که شستشو در آب سخت صابون را پشت سر می گذارد ، باعث خشک شدن و خارش پوست افراد می شود.

رسوبات معدنی باقی مانده بر روی بدن نیز می تواند رطوبت را از پوست شما خارج کند.

اگزمای پوستی ، به ویژه در کودکان خردسال ، بسیار شایع است.

تحقیقات نشان می دهد که حمام کردن در آب سخت می تواند علائم اگزما را بدتر کند.

مطالعه دیگری نشان داد قرار گرفتن در معرض آب سخت می تواند خطر ابتلا به اگزما را در کودکان دبستانی افزایش دهد.

8. لوازم خانگی شما به سرعت فرسوده می شوند

 

این ممکن است گرانترین مشکل آب سخت از همه باشد. این رسوبات مقیاس می تواند بسیاری از لوازم منزل شما را از ماشین ظرفشویی گرفته تا بخاری آب گرم خراب کند .

تجمع رسوب در آبگرمکن شما می تواند کارایی آن را بسیار کمتر کند. در مورد سایر لوازم خانگی نیز همینطور است. بهره وری ضعیف به معنای قبض آب و برق بیشتر است.

یخچال موجود در یخچال شما می تواند کار خود را متوقف کند زیرا رسوبات رسوب شیرها را مسدود می کند. انجمن آب آمریکا می گوید آب سخت می تواند باعث فرسوده شدن ماشین لباسشویی 30 درصد سریعتر از حالت عادی شود.

دیدن اینکه چقدر آب سخت می تواند در دراز مدت برای شما هزینه داشته باشد چندان دشوار نیست. در واقع ، تخمین زده می شود که هزینه آب سخت می تواند سالانه 800 دلار یا بیشتر برای شما هزینه داشته باشد.

تهویه آب چگونه می تواند کمک کند

راه حل های مختلفی برای مشکلات مختلف وجود دارد ، اما تنها یک پاسخ کامل برای همه مشکلات آب سخت شما وجود دارد. این به معنای نصب یک نرم کننده آب در خانه شما است.

فیلتر تصفیه آب چیزهایی مانند کلسیم ، منیزیم و آهن را از آب خارج می کنند و از منبع خارج می شوند. این یک سرمایه گذاری است که می تواند علاوه بر صرفه جویی در هزینه ، از سردرد شما نیز جلوگیری کند.

همچنین انواع دیگر محصولات تصفیه آب مانند سیستم اسمز معکوس وجود دارد که می تواند به حذف آلاینده های بالقوه مضر کمک کند.

اگر آمادگی دارید تا امکان استفاده از نرم کننده آب در خانه خود را بررسی کنید ، یا اگر به سادگی در مورد گزینه های موجود س سوال دارید ، از تمام خطوط تولید با کیفیت ما در زیر دیدن کنید تا یک متخصص تصفیه آب در نزدیکی خود پیدا کنید و یا با ما تماس بگیرید 02166002588

دستگاه تصفیه آب آکوا پرو فیلتر 
تبلیغات
ads


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دستگاه‌ ایجاد پارازیت GPS ،تهدید جدی برای کوادکوپترها flystation 0 784 ۱۴۰۰-۰۷-۱۲، ۰۴:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: flystation
  شیر ظرفشویی تصفیه آب خانگی فلکس تک مدل ستاره ای لوکس طلایی nyusha 0 529 ۱۴۰۰-۰۷-۰۵، ۰۴:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: nyusha
  شیر برداشت تصفیه آب خانگی اهرمی سفید رنگ nyusha 0 457 ۱۴۰۰-۰۷-۰۵، ۰۴:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nyusha
  داغ شدن بیش ازچرا ساید سامسونگ صدا می دهد؟اندازه دستگاه ساید بای ساید rahado 0 443 ۱۴۰۰-۰۷-۰۱، ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rahado
  آشنایی با دستگاه پرکن مایعات غلیظ اتوماتیک seoupdate 0 525 ۱۴۰۰-۰۶-۳۰، ۰۳:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: seoupdate
  دستگاه تصفیه آب چیست و کاربرد و عملکرد آن چگونه است؟ govarnosh 0 576 ۱۴۰۰-۰۶-۲۸، ۰۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: govarnosh
  سیستم مورد نیاز ریمستر Alan Wake مشخص شد محمد قاسمی 0 547 ۱۴۰۰-۰۶-۲۸، ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: محمد قاسمی
  نیاز به ثبت برند برای صادرات کالا fekr_bartar 0 519 ۱۴۰۰-۰۶-۲۷، ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: fekr_bartar
  فیلتر مینرال دستگاه تصفیه آب خانگی nyusha 0 465 ۱۴۰۰-۰۶-۱۲، ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: nyusha
  برش لیزری و خدمات پانچ با دستگاه سی ان سی Maryamgh63 0 397 ۱۴۰۰-۰۶-۰۷، ۰۵:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Maryamgh63

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تبلیغات
ads