شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
اعلانات

- توجه: بخش لینک سازی و بخش کاملا آزاد ایجاد شد تا کاربران برای لینک سازی مطالب و موضوعات مرتبط با سایت خودشون رو با بقیه و موتورهای جستجو به اشتراک بگذارند توجه کنید اگر کاربری روزانه بالای 5 مطلب و لینک ارسال نمایید اکانت کاربری مسدود خواهد شد.

- توجه: دوستان لطفا سوالات خود را از طریق شماره تماس موجود در سایت اعلام نکنید با پیامک یا تلگرام و... این شماره برای تماس های ضروری مشتریان فروشگاه قرار گرفته است.

- قابل توجه کاربران: سوالات خود را از طریق پیام خصوصی ارسال ننمایید و فقط از طریق انجمن پیگیر باشید به سوالاتی که از طریق پیام خصوصی ارسال شود به هیچ عنوان جواب داده نخواهد شد.


تبلیغات
ads
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
راهنمای تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ
#1
لباسشویی‌ها بدون در نظر گرفتن برند و مدل دارای مکانیسم کار یکسانی هستند. تقریبا همه ماشین لباسشویی‌ها دارای اجزاء مشابه‌ی هستند و به همین خاطر دلایل و علت خراب شدن آن‌ها شبیه به هم است. اگر بتوانیم علت را تشخیص دهیم رفع مشکل و تعمیر آسان خواهد بود.
resim
طراحان و تولیدکنندگان لوازم خانگی با ایجاد تنوع در محصولات خود، نیاز مصرف‌کنندگان را برطرف می‌نمایند. تولیدکنندگان ماشین لباسشویی تلاش می­‌کنند تا با تغییر مداوم اشکال و اجزاء داخلی آنها، روزبه‌روز از هر نظر تولیدات خود را کامل‌تر نمایند. به عنوان مثال، در گذشته تایمر ماشین لباسشویی‌های اتوماتیک ترکیبی مکانیکی داشت به این شکل که یک موتور الکتریکی کوچک محوری را به گردش درمی‌آورد و این محور توپی پلاستیکی بخصوصی را با خود می‌چرخاند و به این شکل اجزاء ماشین لباسشویی در حین گردش توپی تایمر، اعمالی مانند آب‌گیری، چرخش موتور تخلیه آب، داغ نمودن آب و… انجام می‌داد. اما بسیاری از ماشین‌های جدید، دارای تایمر الکترونیکی بوده و همه اعمال مذکور، توسط قطعاتی چون ترانزیستور، تریستور و IC انجام می‌­شود.
تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ
با توجه به روند چشمگیر تکنولوژی در تولیدات لوازم خانگی برای عملکرد و کارایی بهتر از قطعات با کیفیت و با دوام بیشتری در محصولات استفاده میشود. سامسونگ سال هاست که در عرصه ی لوازم خانگی الکتریکی فعالیت داشته است و هدف آن همواره جلب رضایت مشتری ها بوده . ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از لوازم خانگی این برند است که علاوه بر ظاهری زیبا، قطعات و عملکرد با کیفیتی دارد.
در ادامه به برخی از مشکلات رایج پیش آمده برای لباسشویی های سامسونگ می پردازیم و دلایل آن ها و روش حل مشکلات را بررسی می کنیم.
 • ۱- پس از زدن کلید روشن و خاموش لباسشویی چراغ لباسشویی روشن نمی‌شود و حرکتی ندارد.
الف) پریز برق ندارد یا دوشاخه دستگاه خراب است: پریز برق را تعویض یا تعمیر کنید.
ب) سیم‌های رابط یا کابل رابط معیوب است: آنها را تعویض کنید.
ج) کلید قطع و وصل خراب است: بایستی تعویض شود.
د) اتصالات کابل رابط به ترمینال صحیح نیست: محل اتصالات هادی‌های کابل رابط در ترمینال‌ها را بازدید نموده و در صورت مشاهده عیب آن را رفع کنید.
ه) میکروسویچ خراب است: سیم ها را از میکروسوچ باز کنید و توسط اهم متر قطع و وصل اهرم دستی آن، وضعیت پلاتین‌های آن را مورد آزمایش قرار دهید. در صورت خرابی میکروسویچ آن را تعویض کنید. چنانچه زبانه قفل‌دار، اهرم میکروسویچ را خوب فشار نمی‌دهد، نسبت به رفع عیب آن اقدام کنید.
 • ۲- چراغ ماشین لباسشویی روشن است ولی کار نمی کند.
الف) موتور تایمر خراب است: سیم‌های موتور تایمر را از تایمر باز کنید و آن را مستقیما به برق بزنید. اگر موتور کار نکرد آن را تعویض کنید.
ب) چرخ دنده‌ها خراب شده‌اند و حرکت محور موتور به محور تایمر انتقال نمی‌یابد: آن را تعویض کنید.
resim
 • ۳- ماشین لباسشویی روشن است اما آب وارد لباسشویی نمی شود.
الف) ورودی شیر آب بسته است : از جاری بودن آب شهر اطمینان حاصل کنید. در صورت وجود آب در لوله‌کشی منزل اشکال وجود دارد. نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید.
ب) فیلتر ورودی شیر الکتریکی کثیف شده است: شیر آب تغذیه را ببندید و شیلنگ ورودی از شیر الکتریکی باز کنید و اگر توری شیر الکتریکی کثیف شده است آن را تمیز کنید.
ج) شیر برقی خراب است : برای تست شیر برقی در تعمیرات لباسشویی کاملا لباسشویی را از برق بکشید و سیم های روی شیر برقی را جداکنید. سپس همانطور که آب لباسشویی باز است با یک سیم تست معمولی برق ۲۲۰ ولت را مستقیم به کنتاکت های شیر الکتریکی وصل کنید اگر آب وارد لباسشویی نشد باید شیر الکتریکی را تعویض کنید.
د) هیدرواستات خراب است: پلاتین مربوط به شیر برقی را در هیدرواستات، با دمیدن در لوله ورودی آن، مورد بررسی قرار دهید در صورت عدم رفع عیب هیدرواستات را تعویض کنید.
ه) تایمر خراب است: اتصال شیر به تایمر را بررسی کنید اگر معیوب است، عیب آن را رفع کنید.
 • ۴- ماشین لباسشویی آب می‌گیرد ولی کار نمی کند.
الف) هیدرواستات خراب است: پلاتین های مربوط به تغذیه موتور تایمر در هیدرواستات، وصل نمی شود. می‌توانید با دمیدن در لوله ورودی هیدرواستات عملکرد پلاتین های هیدرواستات را مورد بررسی قرار دهید. در صورت مشاهده عیب در هیدرواستات آن را تعویض کنید.
ب) سیم رابط هیدرواستات به موتور تایمر قطع است: آن را تعویض کنید.
ج) موتور تایمر خراب است: موتور ماشین لباسشویی خراب است و کار نمی‌کند که باید آن را تعویض نمود. اگر موتور کار می‌کند اما چرخ دنده‌ها خراب است و حرکت موتور به چرخ دنده اصلی تایمر انتقال نمی‌یابد. که بایستی چرخ دنده معیوب را تعویض کرد.
 • ۵- ماشین لباسشویی خاموش است ولی آب وارد مخزن می‌شود
شیر الکتریکی خراب است: خرابی شیر الکتریکی در این حالت مربوط به قسمت مکانیکی آن است. یعنی باید لاستیک سر اهرم فنر، سوراخ شدن لاستیک یا دیافراگم شیر را مورد بررسی قرار داد و در صورت عدم رفع عیب آن را تعویض کنید.
resim
 • ۶- ماشین لباسشویی در حالی که روشن است دائما آب می‌گیرد و آب داخل مخزن در سطح معینی نمی‌ایستد و مخزن لبریز می‌شود
الف) هیدرواستات خراب است: هیدرواستات را مورد بررسی قرار دهید. در صورت عدم رفع عیب آن را تعویض کنید.
ب) شیلنگ ورودی به هیدرواستات سوراخ شده یا چاک خورده است. در نتیجه هوای فشرده از آن خارج می‌شود: در صورتی که رفع عیب ممکن نباشد، شیلنگ را تعویض کنید.
ج) هیدرواستات تنظیم نیست: بر روی هیدرواستات پیچ تنظیمی وجود دارد که اگر دستکاری شود سبب می‌گردد تنظیم سطح آب در مخزن با مشکل رو‌برو شود. باید پیچ را تنظیم نمود.
 • ۷- علت خارج شدن آب از ماشین لباسشویی
الف) لاستیک دور در سوراخ شده است: اگر دستگاه به میزان معینی آبگیری کرده باشد. لاستیک دور در را از نظر نشت آب مورد بررسی قرار دهید. اصولا در قسمت پایین لاستیک مقداری آب بعد از شستشو باقی می‌ماند که املاح موجود در آن سبب خورندگی لاستیک شده و آن را سوراخ می‌کند. در صورت مشاهده سوراخ‌های ریز آن را آپارات کنید و لاستیک را ۱۸۰ درجه بچرخانید تا قسمت آپارات شده در بالا قرار گیرد. در صورت عدم رفع عیب آن را تعویض کنید.
ب) مخزن سوراخ است: در صورت امکان آن را تعمیر یا تعویض کنید.
ج) اتصال شیلنگ ورودی به شیر الکتریکی درست برقرار نشده است: ضمن بازدید محل اتصال، نسبت به اتصال صحیح شیلنگ به شیر الکتریکی اقدام گردد.
د) لوله خرطومی مخزن به پمپ سوراخ شده است: ضمن بازدید لوله خرطومی، نسبت به رفع عیب یا تعویض آن اقدام گردد.
ه) کاسه نمد ماشین لباسشویی خراب شده و از پشت مخزن زیر یاتاقان آب بیرون می‌ریزد: ماشین لباسشویی را خاموش کنید. آب آن را تخلیه نمایید و پس از باز کردن تسمه و پولی بزرگ و در آوردن محور بلبرینگ و کاسه نمد، کاسه نمد را تعویض کنید.
و) شیلنگ خروجی سوراخی دارد: آن را تعویض کنید.
ز) از پمپ آب، آب خارج می‌شود: نسبت به رفع عیب آن اقدام شود. اگر کاسه نمد پمپ خراب بود، تعویض شود.
ح) اتصال شیلنگ رابط بین شیر الکتریکی و محفظه جاپودری صحیح نیست یا شیلنگ مزبور سوراخ است: آن را تعویض کنید. یا رفع عیب نمایید.
ط) نحوی اتصال لوله لاستیکی رابط محفظه جاپودری به مخزن اشکال دارد یا لوله مزبور سوراخ شده است: نسبت به رفع عیب یا تعویض آن اقدام نمایید.
resim
 • ۸- آب توسط ماشین لباسشویی گرم نمی‌شود.
ترموستات تنظیم نیست: آن را تنظیم کنید.
الف) ترموستات خراب است: آن را تعویض کنید.
ب) المنت خراب است: آن را تعویض و هنگام نسب هیتر یا المنت جدید از چسب مخصوص برای آب بندی لاستیک المنت و مخزن استفاده نمایید.
ج) سیم رابط تایمر به المنت قطع است: سیم رابط را تعویض کنید.
د) پلاتین تایمر مربوط به المنت خراب است: آن را تعویض کنید.
 • ۹- ماشین لباسشویی کاملا آب گیری می‌ کند اما موتور شستشو به کار نمی‌افتد
الف) هیدرواستات خراب است: هیدرواستات پلاتین مربوط به موتور تایمر را به کار نمی‌اندازد. آن را تعویض کنید.
ب) سیم رابط هیدرواستات به موتور تایمر قطع است: سیم رابط را بررسی و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.
ج) موتور تایمر خراب است: آن را تعویض کنید.
د) چرخ دنده رابط موتور به چرخ دنده اصلی تایمر خراب است: آن را تعویض کنید.
ه) خازن خراب است. یا سیم‌های رابط خازن به موتور خراب است: نسبت به رفع یا تعویض خازن هادی آن اقدام شود.
و) پلاتین‌های تایمر موتور خراب است: صفحه پلاتین‌ها را تعویض کنید

مرکز تعمیر لباسشویی سامسونگ
تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ همواره یکی از دغدغه های افراد می باشد. با روی کار آمدن ماشین لباسشویی شستن لباس ها از حالت سنتی خود خارج شده و شستشو به وسیله ماشین لباسشویی انجام می شود. از این رو تعمیرات لباسشویی دارای اهمیت زیادی برای افراد می باشد.پیشنهاد ما استفاده از خدمات مرکز ابرکاوان می باشد تنها کافیست با این مرکز تماس حاصل نمایید.
تماس با شماره 4 رقمی 1743
و یا با شماره 22244011 تماس حاصل فرمایید.
تبلیغات
ads
#2
تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ فقط باید داخل نمایندگی رسمی تعمیر بشه و تعمیر در خانه کار درستی نیست (بجز موارد جزئی ) زیرا که لباسشوی سامسونگ قطعه های داره که در حالت عادی گران قیمته و اگه فیک بخرید زرر بزرگی کردید.


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  راهنمای راه اندازی دیزل ژنراتور saeedso 0 72 ۱۴۰۰-۰۷-۰۶، ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: saeedso
  دیبا سازان نمایندگی تعمیرات سامسونگ، ال جی و دوو در تهران rahado 0 72 ۱۴۰۰-۰۷-۰۲، ۱۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: rahado
  چرا گوشی سامسونگ روشن نمیشود؟ محمد قاسمی 0 66 ۱۴۰۰-۰۷-۰۲، ۰۳:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: محمد قاسمی
  داغ شدن بیش ازچرا ساید سامسونگ صدا می دهد؟اندازه دستگاه ساید بای ساید rahado 0 66 ۱۴۰۰-۰۷-۰۱، ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rahado
  تعمیرکار مایکروفر سامسونگ rahado 0 48 ۱۴۰۰-۰۶-۲۸، ۰۴:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: rahado
  تعمیرگاه یخچال فریزر های سامسونگ در تهران rahado 0 77 ۱۴۰۰-۰۶-۲۶، ۰۴:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: rahado
  عیب یابی و تعمیرات موبایل چگونه انجام می شود؟ shaily 0 63 ۱۴۰۰-۰۶-۲۵، ۰۴:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: shaily
  تعمیر ماشین لباسشویی توسط دیباسازان rahado 0 63 ۱۴۰۰-۰۶-۲۴، ۱۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rahado
  خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی دوو rahado 0 72 ۱۴۰۰-۰۶-۲۰، ۰۹:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rahado
  علت توقف ماشین لباسشویی در حین کار ava96 1 392 ۱۴۰۰-۰۶-۱۸، ۱۱:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: rahado

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
تبلیغات
ads