انجمن طراحی سایت نیازمندی و آگهی او اس کلاس فارسی

نسخه‌ی کامل: ثبت شرکت در اهواز در قالب سهامی خاص
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
شهر اهواز با وجود دارا بودن ثروت ملی نفت و مجموعه هایی مانند شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب بزرگترین تولید کننده نفت در ایران می باشد. بسیاری از کارخانجات بزرگ صنعتی، تاسیسات اداری و صنعتی شرکت های داخلی و خارجی خصوصی و دولتی در ارتباط با صنعت نفت در این شهر مشغول به کار هستند و این امر این شهر نفت خیز را به پر اهیمت ترین شهر صنعتی ایران تبدیل نموده است.


یکی دیگر از مواردی که علاوه بر مزیت نفت خیز بودن اهواز این شهر را برای سرمایه گذاران و تجار داخلی و خارجی حائز اهمیت نموده است، اهمیت موقعیت ترانزیتی این شهر است. این شهر بوسیله راه های زمینی و ریلی و هوایی سایر نقاط کشور را به بنادر مهم آبادان، خرمشهر، بندر امام خمینی و ماهشهر و همچنین منطقه مرزی شلمچه پیوند می دهد.

در صورتی که مایل به ثبت شرکت در اهواز هستید در مطالعه ادامه این مطلب با ما همراه باشید:
ثبت شرکت در شهرستان اهواز نیز با روال عادی اداری ثبت شرکت در سایر مناطق کشور انجام می گیرد. در واقع اداره ثبت شرکت ها در تمامی شهرستان ها و بخش ها دارای شعباتی است تا به امور مربوط رسیدگی نماید. البته توجه داشته باشید که در حال حاضر ثبت شرکت در تمامی ایران بدون نیاز به مراجعه حضوری و از طریق سامانه معرفی شده از سوی اداره ثبت شرکت ها انجام می گیرد.

با توجه به اینکه طبق آمارهای موجود شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود در بین سایر قالب های قابل ثبت در قانون تجارت دارای مخاطبین بیشتری هستند در ادامه مطلب چگونگی ثبت این شرکت ها را در شهر اهواز بررسی خواهیم نمود.

ثبت شرکت در اهواز در قالب سهامی خاص
چنانچه در مطالب پیشین اشاره گردید شرکت های سهامی، شرکت هایی هستند که سرمایه در آنها به قطعات کوچکی به نام سهام تبدیل شده است و در شرکت سهامی خاص تمامی سرمایه منحصراً توسط موسسین تامین می گردد و مسئولیت صاحبان سهام به مبلغ اسمی سهام آنان می باشد. جهت ثبت این شرکت حضور حداقل 3 نفر عضو و 2 نفر بازرس ضروری می باشد و حداقل سرمایه آن 1000000ریال است که می بایست حداقل 35 درصد سرمایه نقداَ پرداخت شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز
1-تکمیل و ارائه دو نسخه اساسنامه شرکت که باید به امضای سهامداران رسیده باشد.
2-تکمیل و ارائه دو نسخه اظهارنامه شرکت سهامی خاص در اهواز مشعر بر تعهد کلیه سهام و گواهینامه بانکی حاکی از تادیه قسمت نقدی آن که نباید کمتر از سی و پنج درصد کل سهام باشد.( سند مذکور باید به امضای کلیه سهامداران رسیده باشد.)
3-تکمیل و ارائه دو نسخه صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
4-تعیین اولین مدیران و بازرسان و قبول سمت مدیریت و بازرسی و کپی شناسنامه برابر اصل شده تمامی اعضای هیات مدیره و سهامداران و بازرسین
5-فتوکپی شناسنامه و کارت کلی برای کلیه اعضا
8-ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری کلیه اعضای هیات مدیره،مدیرعامل و بازرسان شرکت از طرف متقاضی ثبت شرکت دراهواز (مراکز پلیس +10)
9-ارائه و امضای اقرارنامه در متن صورتجلسه
10-اخذ و ارائه مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
11- تنظیم و ارائه وکالتنامه ( در صورتی که فعالیت توسط وکیل صورت بگیرد ).