انجمن طراحی سایت نیازمندی و آگهی او اس کلاس فارسی

نسخه‌ی کامل: آموزش افزایش عزت نفس
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
یکی از مشکلات اصلی که امروزه بیشتر افراد را در گیر خود کرده است باور نداشتن و ارزش ندادن به خود است. وقتی حرف از ارزش می شود، کلمه عزت نفس به ذهنمان می رسد. در حقیقت عزت نفس چیست ؟ سوالی که ذهنمان را درگیر خود کرده و ندانستن آن باعث شده نتوانیم در زندگی به بسیاری از خواسته هایمان برسیم.  ویژگی که هر فردی باید آن را در خود داشته و تقویت کند. برخی از افراد معنا و مفهوم عزت نفس و اعتماد به نفس را یکی می دانند و فرقی بین این دو مفهوم بزرگ نمی بینند.
عزت نفس یعنی چه
 
برای درک بهتر حرمت نفس تصور کنید فردی در زندگی اش، ذره ای برای خودش ارزش  احترام قائل نمی شود. خود را دوست ندارد و پیش هر فردی که می نشیند از خود بد می گوید. در همین لحظه اسامی زیادی به ذهن تان آمده و یا شاید خودتان اینگونه شخصیتی دارید. جای نگرانی نیست! این مشکل تنها به علت کمبود عزت نفستان است و به راحتی با چند تمرین ساده قابل حل است. این دسته از افراد ممکن است به علت های مختلفی دچار کمبود حرمت نفس شده اند و شاید خودشان از این موضوع اطلاعی نداشته باشند. شاید برای تان جالب باشد که بدانید من هم تا چند سال گذشته این احساسات را داشتم.
اطرافیانم به خاطر انرژی منفی که به آنها منتقل می کردم از من فاصله می گرفتن. از خودم خجالت می کشیدم و نمی تونستم تو آینه نگاه کنم. شاید این مشکل خیلی ها باشه که دارن ازش رنج می برن و به دنبال درمانش هستن. من کسی بودم که هرکس ازم بد می گفت سریع میرفتم تو خودم چندین روز یا هفته به حرفای اون فرد فکر می کردم و با خودم می گفتم “نکنه من واقعا زشت باشم”، ” نکنه واقعا و بی ارزم”، “نکنه واقعا هیچکس من رو نمی خواد” و… حتی این فکر به ذهنم می رسید که من پرورشگاهی ام. شدیدا عزت نفسم پایین بود و هیچکس برای درمانش کمکم نمی کرد. وقتی اون سال ها رو به یاد میارم، خداروشکر می کنم که خودم رو پای خودم وایستادم و دنبال درمان خودم رفتم. 
با چند تا تمرین و تکنیک ساده توی ۱ تا ۲ ماه تونستم عزت نفسم رو زیاد کنم. وقتی این ویژگی رو در خودم تقویت کردم دیدم نسبت به دنیا کاملا عوش شد. اطرافیانم بیشتر از قبل بهم احترام میذاشتن برام ارزش قائل بودن. دیگه مثل قبل نبود که تا نظری میدم بگن تو نظر نده!!
تحولی در زندگیم ایجاد شد که شاید نشه تو یه متن حسش رو بتون منتقل کنم. خیلی از دوستام باور نمی کردن من همون کسی ام که همش گریه می کرد، همش دنبال مردن بود، همیشه غر میزد، از موقعیتش ناراضی بود، هیچ چیز براش ارزش نداشت و… . اگر شما هم از کمبود حرمت نفس رنج می برید و از زندگی تون خسته شدید و دیگه نمی تونید ادامه بدید، حتما برای مشاوره تلفنی با شماره موجود در سایت ما تماس بگیرید. وجود فردی معتمد که به حرف هاتون، درد و دل هاتون، مشکلاتتون و… گوش بده خیلی بتون کمک می کنه. این جمله رو از فردی می شنوید که خودش تمامی این مراحل رو پشت سر گذاشته و دلش می خواد هیچکس چنین درد و رنجی رو تجربه نکنه.
حتی اگر دارای فرزند یا کودکی هستید، حتما از همون بچگی باش طوری رفتار کنید که عزت نفسش نابود نشه. خیلی از افرادی که با مرکز ما تماس می گیرن، به علت مشکلاتی که در کودکی خانوادهاشون داشتن، دچار کمبود عزت نفس شدن. در نتیجه اگر دارای فرزندی هستید حتما با مشورت با یک مشاور روش های رفتار درست رو آموزش ببینید چرا که یک رفتار اشتباه می تونه آینده فرزندتون رو نابود کنه.